Ikea ujawnia przyszłość wnętrz

Tak mogą wyglądać nasze domy już za kilka lat.

Data publikacji: 17.11.2016

Chyba każdy z nas ma w domu coś sygnowanego charakterystycznym logo Ikea. Od szklanek i talerzy, przez poduszki, stoliki po dekoracje – szwedzki minimalizm zawitał na stałe do polskich domów. Jesteście ciekawi skąd biorą się pomysły na kolejne hity Ikea?

Space10 to miejsce, gdzie rodzą się nowe koncepcje szwedzkiej korporacji. Założone niedawno w Kopenhadze w opuszczonej przetwórni ryb, dziś jest miejscem, gdzie szuka się innowacji. W dodatku przestrzeń Space10 jest otwarta, każdy może więc do niej zajrzeć i dowiedzieć się, co szykuje Ikea dla naszych wnętrz. Opracowywane są tam nowe produkty oraz nietypowe pomysły, bada się też potrzeby i sposób myślenia współczesnych konsumentów. W przyszłości w laboratorium mają się też odbywać wykłady oraz warsztaty z najważniejszymi osobami ze świata sztuki, designu, ale też najnowszych technologii i innowacji. Podobne zajęcia już odbyły się w ramach Fresh Living Lab, gdzie 12 projektantów z Kopenhagi dyskutowało z uczestnikami o designie i jego przyszłości. W efekcie powstało kilkanaście prototypów przedmiotów, które miały zmniejszać zużycie energii czy poprawiać zdrowie i samopoczucie mieszkańców wielkich miast. Inicjatorzy Space10 mają nadzieję, że i tym razem powstanie wiele różnych produktów, które korzystając z najnowszych technologii poprawią jakość naszego życia. Dlatego do współpracy zaproszono wiele różnych osobowości z całego świata, które wspólnie mają połączyć swoje siły i kreatywne umysły, by tworzyć zupełnie nową jakość.

– Chcieliśmy stworzyć warunki, które będą sprzyjać kreatywnej pracy i pozwolą na szybkie testowanie nowych koncepcji – o projekcie opowiada jedna z jego inicjatorek, Carla Cammilla Hjort. Każdy może odwiedzić laboratorium, jest to bowiem jednocześnie wystawa na temat przyszłości naszych wnętrz. Możemy tam znaleźć inspiracje, nietypowe pomysły i zupełnie odjechane produkty, jak np. krzesło z oczami czy wielki puchowy materac, stworzony specjalnie, by na niego skakać. Nie możemy się doczekać, kiedy pierwsze projekty ze Space10 trafią do sklepów.


 

Źródło: F5 / Space10

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.