Hyperloop, hotel przyszłości

Podróże są wspaniałe – otwierają umysł i zapewniają niezapomniane przeżycia. Szkoda tylko, że dojazdy do egzotycznych miejsc są tak czasochłonne… Jest na tom pomysł – Hyperloop!

Data publikacji: 20.07.2017

Stojąc na lotnisku podczas dłużącej się odprawy czy podczas kilkugodzinnej podróży autem, z pewnością marzyliście o tym, by móc się przetransportować od razu na miejsce. Musimy was zasmucić – jak na razie nikt nie wymyślił proszku Fiuu z Harry'ego Pottera, a futurystyczne rozwiązania z filmów science fiction nadal pozostają poza naszym zasięgiem. Mimo to, już wkrótce może pojawić się zupełnie nowy sposób przemieszczania się, który zrewolucjonizuje sposób, w jaki podróżujemy. Elon Musk pracuje nad projektem Hyperloop, który zostanie m.in. wykorzystany w luksusowym hotelu do superszybkich podróży.

Hyperloop to innowacyjny pomysł na nowy środek transportu, przeznaczony zarówno dla ludzi, jak i do przewożenia towarów. Ma to być system tuneli, w których pasażerowie przesyłani byliby między miejscami za pomocą specjalnych kapsuł, które dzięki obniżonemu ciśnieniu, mogłyby poruszać się z prędkością aż 1200 km/h. W efekcie ma powstać transport wygodny jak podróż autem, a jednocześnie szybszy od samolotu. Musk zajmuje się projektem od 2012 roku i nabiera on coraz większej realności, a pierwsze testy już się rozpoczęły. Zainteresowanie jest ogromne, szczególnie, że Hyperloop ma być niezależny od pogody i odporny na kolizje. Są już także pierwsze pomysły na to, jak wykorzystać system Muska – jednym z nich jest Hyperloop Hotel autorstwa Brendana Siebrechta. Jego wizja przewiduje, by system kapsuł i tuneli zaimplementować do sieci hoteli, dzięki czemu podróże między oddziałami jednej sieci będą odbywały się niebywale szybko i w dodatku w luksusowym wydaniu.

Siebrecht planuje bowiem zamiast standardowych, 28-osobowych kapsuł, stworzyć wersje przeznaczone dla prestiżowych klientów, którzy mogliby podróżować w kapsule, która wyglądałaby jak pokój hotelowy. W swej koncepcji, młody projektant uwzględnił 13 miast, które byłyby połączone hotelową siecią Hyperloop: m.in. Seattle, San Fransisco, Las Vegas czy Waszyngton. Abonament za korzystanie z tego rozwiązania miałby wynosić 1200 dolarów i pozwalać na podróżowanie między dowolnymi placówkami w danej sieci hotelowej. W ten sposób można by zwiedzić kilka miast jednego dnia. Pomysł na Hyperloop Hotel brzmi jak czysta bajka, jednak wcale nie jest niemożliwy doz realizowania. Być może tak będzie wyglądać przyszłość podróży.

 

Źródło: DesignBoom / Dailymail

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.