Film na dobry sen z Napflix

Fani seriali pewnie znają to uczucie, kiedy zarywają kolejne noce przez wyjątkowo wciągający tytuł. Jednak filmy mogą też pomagać w zasypianiu, na przykład te z Napflix.

Data publikacji: 09.10.2017

Dzięki coraz większej popularności seriali, portale takie jak Netflix zdobywają całkiem spore audytorium, które regularnie zagląda na stronę, by znaleźć ciekawy serial. Najnowsze tytuły, które mogą pochwalić się wciągającą fabułą i wyśmienitymi efektami specjalnymi, codziennie przyciągają wiele osób przed ekrany komputerów. A jakby odwrócić sytuację?

Nierzadko zdarza się, że akcja jest na tyle ciekawa, że zaintrygowani widzowie odkładają sen na potem i oglądają kolejne odcinki jeden za drugim, aż do późnej nocy lub wręcz wczesnego ranka. Nie każdy może sobie rzecz jasna na to pozwolić – wtedy zagorzali fani danego tytułu muszą znosić tortury czekania na kolejny odcinek oraz poskromić emocje z tym związane. Powstał jednak portal, który działa zupełnie inaczej: dzięki filmom na nim zamieszczonym odprężycie się i zaśniecie w trymiga.

Napflix, bo tak nazywa się najnowszy portal, ma w swojej ofercie dość nietypowe tytuły. Zamiast „Gry o Tron” czy „Stranger Things” obejrzycie na nim filmy, które... usypiają. Wśród nich znajdziecie takie perełki jak nagrania z pracy zmywarki, przejazdu metra, wystawy psów rasowych w Helsinkach, królewskiego ślubu, kursu języka klingońskiego czy ponad godzinny film z Matthew McConaughey'em patrzącym na deszcz. Za nietypowy projekt odpowiada duet z Hiszpanii: Victor de Tena oraz Francesco Bonet. Napflix powstał, by można było spokojnie zrelaksować się po stresującym dniu, bez strachu, że zasypiając przed telewizorem stracimy wątek ukochanego serialu. Filmy z Napflixa nie mają w końcu fabuły, która mogłaby umknąć, dlatego doskonale nadają się, by pomóc osobom walczącym z bezsennością. Odpowiednie tytuły są wyszukiwane m.in. przez YouTube. Założyciele szukają tematyki, która kojarzy się z nudą i nie zawiera ani odrobiny polotu czy dynamizmu. Na portalu pojawiła się także pierwsza autorska pozycja: Central Park, będący półgodzinną prezentacją słynnego parku z Nowego Jorku. Na razie Napflix ma stanowczo mniejszą bibliotekę niż Netflix, jednak wciąż pojawiają się nowe propozycje z wielu różnych dziedzin: sportu, gier komputerowych, natury czy codziennych czynności. Jeśli tęsknicie za odrobiną nudy i bezrefleksyjnym patrzeniem w ekran, Napflix to dla was obowiązkowa propozycja.

 

Źródło: Esquire / Antyradio / Noizz

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.