/hamag/assets/spinner-slajd-jpg-9907.jpeg

Fidget Spinner, gadżet na czasie

W sklepach z zabawkami znika w zaledwie kilka chwil, więc, by go kupić, trzeba mieć niezły refleks – a żeby go używać, jeszcze większy. Słyszeliście o Fidget Spinner?

Data publikacji: 14.06.2017

Tamagotchi, Digimony, Furby – znacie je wszystkie? Moda na zabawki się zmienia, ale niektóre z nich w czasie świetności wzbudzają prawdziwy szał. Takiego hitu pragną nie tylko dzieci, ale też dorośli, a internet aż huczy od poradników, filmików, instrukcji. Rozpisują się o nich nawet wpływowe media, bo pewne trendy trudno pominąć. Tak jest i w tym przypadku. Fidget Spinner to prosta zabawka, ale wzbudza wiele różnych emocji. Socjolodzy i psycholodzy starają się wytłumaczyć jego fenomen – szczególnie, że przeznaczenie Fidget Spinner miało być dalekie od rozrywkowego.

Fidget Spinner powstał z myślą... o osobach cierpiących na ADHD. Opracowano go inspirując się badaniami Journal of Abnormal Child Psychology sprzed dwóch lat, które wykazały, że ruch i zaangażowanie w aktywności zręcznościowe, pomagają dzieciom z ADHD w lepszym skupieniu i koncentracji. Te z nich, którym nakazywano siedzieć w bezruchu, o wiele gorzej radziły sobie z postawionymi przed nimi zadaniami, niż koledzy i koleżanki, którzy mieli swobodę. Na tej podstawie stworzono Fidget Spinner, niewielki gadżet, który angażuje ręce i ciało – w ten sposób ma pomagać w unikaniu rozproszeń. Okazało się jednak, że nie tylko osoby z ADHD mogą skorzystać z dobroczynnego wspływu gadżetu. Fidget Spinner potrafi doskonale odstresować, a wykonywanie sztuczek z jego udziałem wymaga skupienia się na dokładnym wykonaniu sekwencji, co rzekomo pozwala przy okazji oderwać myśli od codziennych problemów.

To właśnie w tym specjaliści upatrują źródła sukcesu zabawki – według nich zabawa Fidgetem jest swego rodzaju odpowiednikiem nerwowego pstrykania długopisem czy bębnienia palcami po biurku. W sklepach gadżet sprzedaje się na pniu, a najtańsze modele można kupić już za kilkanaście złotych. Fidget Spinner to niewielkie śmigło z trzema ramionami, które wprawione w ruch, pozwala na manipulowanie ramionami, by osiągnąć różne efekty. W sieci już pojawiło się wiele różnych instrukcji i filmików, pokazujących możliwości gadżetu i najlepszych sposobów jak się z nim odprężyć. Powstał nawet film porno z jego udziałem, co tylko pokazuje jak kreatywne podejście do sprawy mają jego miłośnicy. Jeśli czujecie się spięci, Fidget Spinner może okazać się dla was idealnym przerywnikiem w pracy, ale uważajcie! Podobno zabawa nim silnie uzależnia.

 

Źródło: RadioZet / F5

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.