EMOS E5201 AOK-5201 – rozbudowana stacja pogody

EMOS E5201 AOK-5201 już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę dużym wyświetlaczem.

Data publikacji: 01.03.2017
Wśród szeroko pojętego sprzętu AGD do naszych domów i mieszkań rosnącą popularnością cieszą się stacje pogody. Nie są to gadżety szalenie drogie, a jednocześnie coraz bardziej funkcjonalne. Dobrze dowodzi temu EMOS E5201 AOK-5201, model, który ma do zaoferowania naprawdę sporo funkcji.

Co najistotniejsze, EMOS E5201 AOK-5201 to stacja pogody umożliwiająca pomiary zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Zestaw składa się zatem z dwóch głównych elementów – głównego modułu z dużym wyświetlaczem, a także sondy umieszczanej za oknem. Całości dopełnia jeszcze zasilacz sieciowy. Wedle preferencji skorzystać można także z zasilania bateryjnego – sonda to 2xAAA, a sama stacja z wyświetlaczem 3xAAA.

Zakres pomiaru temperatury jest tu wystarczająco szeroki. W przypadku temperatury wewnętrznej: od 0 st. C do +50 st.C , a w kontekście temperatury zewnętrznej: od -50 st. C do +70 st.C.

Warto dodać, że zastosowany przez producenta wyświetlacz jest czytelny nie tylko za dnia, ale i po zmroku. Wszystko przez to, że jest on podświetlany. Jego wymiary wynoszą 81 x 178 mm, podczas gdy cała stacja mierzy 96 x 178 x 51 mm, a zewnętrzna sonda 110 x 38 x 26 mm.

EMOS E5201 AOK-5201

Aby zwiększyć funkcjonalność EMOS E5201 AOK-5201, zaimplementowano tu kilka dodatkowych opcji. Liczyć można na zegar, datownik , a nawet budzik. Poza tym producentowi udało zadbać się o wskaźnik niskiego poziomu baterii – dodatek z pozoru bardzo mały, ale naprawdę przydatny.

Stacja ma uniwersalną srebrno-czarną kolorystykę, dzięki czemu dobrze wpasowuje się do większości wnętrz. Obsługa jest bardzo prosta, wystarczy skorzystać z kilku znajdujących się pod wyświetlaczem przycisków.

 Źródło: EMOS

Zobacz także

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

szycie2-jpg-12897

Jaka maszyna do szycia dla początkujących?

Zastanawiasz się jaką kupić maszynę do szycia w domu? Podpowiadamy które modele są warte uwagi oraz co ma największe znaczenie podczas wybierania maszyny do szycia dla siebie.

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

classic-jpg-12823

Jaki wentylator do domu? TOP 10

Jaki wentylator kupić do domu lub do biura, gdy za oknem temperatury sięgają 30 stopni, a Ty nie masz klimatyzacji?

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

classic-jpg-12237

Jaki nawilżacz powietrza do domu kupić? TOP 10

Zastanawiasz się jaki nawilżacz powietrza do domu wybrać? Na co zwrócić uwagę i z jakim kosztem trzeba się liczyć? W tym zestawieniu znajdziesz przegląd ciekawych urządzeń poprawiających jakość powietrza w domu.