EB, stanik prawdziwie uniwersalny

Każda z pań wie, jak trudno jest znaleźć odpowiedni stanik – zgrać się musi bardzo wiele elementów: wygląd, komfort, rozmiar, krój. Czy to naprawdę konieczne?

Data publikacji: 10.10.2017

Aż cztery na pięć kobiet ma nieodpowiednio dopasowany biustonosz. Efekty takiego stanu rzeczy mogą być różne: od dyskomfortu, przez ból, po zwyrodnienia pleców. Dlatego idealny stanik to dla każdej z pań prawdziwy skarb i sprzymierzeniec w walce o zdrowy biust i odpowiednią postawę oraz świetne samopoczucie. Jednak znalezienie takowego nie jest łatwe. W sieciówkach trudno o różnorodność i nietypowe rozmiary, z kolei ekskluzywne sklepy mają wysokie ceny. Dlatego powstał projekt stanika, który występuje w wersji one size i pasuje na każdy biust: oto EB.

Nowe podejście do biustonosza zawdzięczamy marce Evelyn & Bobbie założonej przez Bree McKeen. Bree, jako brafitterka z zamiłowania, z niepokojem obserwowała jak wiele jej klientek ma źle dobrany stanik, co powodowało bóle i wady postawy. Długo myślała nad rozwiązaniem – w końcu doszła do wniosku, że głównym problemem jest zbyt wiele rozmiarów staników, wśród których panie zwyczajnie się gubią. Jej rozwiązanie jest proste i przewrotne: jeden rozmiar dla wszystkich. Tak powstał EB, uniwersalny stanik bez szwów i fiszbinów. Dzięki temu sam dostosowuje się do biustu na który jest założony. Co ciekawe, jego kształt i kolor są całkowicie spersonalizowane – to klientka ustala je przy zamówieniu za pomocą specjalnego programu EB Match, a sam stanik zostaje szybko wyprodukowany dzięki technologii druku 3D. Tak stworzony stanik jest według marki maksymalnie wygodny i komfortowy, a przy tym pięknie eksponuje biust i mocno trzyma się na swoim miejscu. Bree zarzuca innym producentom, że dzisiejsze biustonosze niczym nie różnią się w kształcie i designie od tych tworzonych ponad 80 lat temu. Jak sama wskazuje, dziś mamy możliwości technologiczne, by znacząco udoskonalić ten przestarzały projekt – co zresztą sama wykorzystała.

– EB współdziała z twoim ciałem, zamiast działać przeciwko niemu – tłumaczy projektantka. Stanik EB można zamawiać w pre-orderze za 188 dolarów – marka obiecuje zwroty, jeśli klienci nie będą zadowoleni, a jeśli będą, to każdy, kto zamówił pre-order, otrzyma drugi stanik w prezencie. Ich wysyłka ma ruszyć lada dzień.

Źródło: Label / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.