/hamag/assets/porcelana-big-jpg-1476.jpeg

Dzikość natury, szlachetność materiału. Très chic!

Carnets d' Equateur to luksusowa porcelanowa kolekcja francuskiego domu mody Hermès i słynnego artysty Roberta Dalleta.

Data publikacji: 18.02.2016

Paleta błękitów, szarości i złota, egzotyczne zwierzęta pośród amazońskiej dżungli – to motyw przewodni pokrywający talerze, patery, maselniczki, misy, zestawy do herbaty czy wazony z najnowszej kolekcji Carnets d' Equateur. Prawdziwy raj dla smakoszy najwyższej klasy artyzmu i dóbr luksusowych.

Co jest tylko scenerią, a co już wzorem na porcelanie? Każdy fragment zastawy został precyzyjnie dopracowany.

Od ponad 30 lat dom mody Hermès i Robert Dallet (słynny rysownik znany z dekorowania przedmiotów postaciami dzikich zwierząt) współpracują, tworząc słynne kolekcje jedwabnych szali i sukienek. Niedawno zaskoczyli świat mody nowym projektem, którym jest… ekskluzywna zastawa z porcelany. Serwis zdobią misternie wykonane na powierzchni fajansu malunki panter, tygrysów, słoni, papug i małp. Talent mistrza Dalleta po raz kolejny zachwyca. Dopracowane do perfekcji detale, jak cieniowane źdźbła traw, ptasie pióra czy umaszczenia futra w oprawie ze złota i szlachetnej ceramiki oczarowują swoim pięknem. Premiera porcelanowej kolekcji odbyła się – jakżeby inaczej – w wymyślnej scenerii: pośród dzikiej roślinności i zwierzęcych odgłosów.

Cała kolekcja jest malowana ręcznie, a ilość odwzorowanych najmniejszych elementów budzi podziw i uznanie dla pracy artysty.

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.