Co kot miau na myśli

Dzięki specjalnej obroży, dowiesz się, co ma na myśli twój kot.

Data publikacji: 07.06.2016
Chyba każdy właściciel zwierzaka czasem zastanawia się, co by powiedział jego pupil, gdyby potrafił mówić. Z takiego założenia wyszedł producent przysmaków dla kotów, Temptations i stworzył obrożę, która tłumaczy miauknięcia na ludzką mowę.

Obroża Catterbox wyposażona jest w głośnik i mikrofon, w dodatku łączy się ze smartfonem przez Bluetooth lub wi-fi za pomocą dedykowanej aplikacji. Wszystko po to, byś po założeniu jej zwierzakowi mógł w końcu dowiedzieć się, co kot miał na myśli. Nie tylko możesz usłyszeć „wypowiedzi” pupila, ale nawet ustawić w aplikacji głos, którym przemawia. Gadżet został opracowany na podstawie obszernych badań nad nagraniami dźwięków wydawanych przez koty. W trakcie badań zespół zebrał także sporo dodatkowych informacji o zachowaniu kotów względem ludzi, które pozwolą lepiej zrozumieć nasze zwierzaki. Specjalnie powołany do tego zespół, Temptations Lab wraz z agencją reklamową adam&eveDDB, zainicjował projekt, aby dać właścicielom kotów jeszcze więcej radości z ich posiadania – z pewnością Catterbox sprawi miłośnikom mruczków wiele frajdy.

catterbox

- Koty nas fascynują, więc rozpoczęliśmy misję, aby poznać je lepiej – tłumaczy globalny dyrektor marki Temptations, Pete Simmons. – Poprzez badania, dowiedzieliśmy się, że miauczenie dorosłego kota to jego sposób, by komunikować się z ludźmi. Dzięki inwestycji w prototyp Catterbox, możemy dążyć do lepszego zrozumienia między kotem, a jego właścicielem i po raz pierwszy dać kotom głos. Temptations od lat zbliża poprzez swoje smakołyki ludzi i ich zwieszaki, ale chcieliśmy pójść o krok dalej.

obroża catterbox

Oczywiście zdania wypowiadane przez obrożę, nie są dokładnym odzwierciedleniem kociej mowy – raczej wskazują aktualny nastrój kota oraz jego reakcje na bodźce. Obroża informuje, np. że kotu smakuje podany przysmak lub że przestraszył się suszarki. Catterbox jest raczej ciekawym gadżetem, niż faktyczna platforma komunikacji ze zwierzakami, jednak z pewnością może pomóc, szczególnie mniej doświadczonym właścicielom, w rozpoznaniu reakcji swoich zwierzaków. Obroże wykonane za pomocą druku 3D, dostępne są w czterech kolorach: czarnym, żółtym, niebieskim oraz zielonym. Prototypowe obroże już pojawiły się w Stanach Zjednoczonych oraz Nowej Zelandii, a Temptations bada jeszcze pierwsze reakcje. Być może, jeśli projekt okaże się sukcesem, pojawią się także w Polsce.

Źródło: CatterBox

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.