Doniczka do ładowania

Hiszpańska firma Arkyne Technologies stworzyła doniczkę, która nadaje się do ładowania smartfonów i tabletów.

Data publikacji: 12.05.2016
Czy w jakiś mądry i przyjazny naturze sposób można doładować swoje elektroniczne zabawki? Okazuje się, że tak. Wystarczy specjalna doniczka i dorodny liściasty kwiat!

Doniczka Bioo Lite to prawdziwe novum! Jej twórcy bowiem zapewniają, że jeśli zasadzimy w niej roślinę, to będziemy mogli wyprodukować energię elektryczną potrzebną do naładowania swojego… smartfona! Co więcej, w żaden sposób nie szkodzimy roślinie, a paliwo, czyli substancje powstające jako produkt uboczny reakcji fotosyntezy to w pełni autonomiczny, wydajny i ekologiczny system, w 100% przyjazny środowisku! Energia generowana jest zarówno w dzień, jak i w nocy, a jej przypływ uruchamiamy tylko w razie podłączenia sprzętu do kabla USB, który wygląda jak kamień. Aby naładować smartfon z doniczki potrzeba tyle samo czasu, co z komputerowego gniazda USB.

Doniczka Bioo LiteDoniczka Bioo Lite

Jak to działa Doniczka Bioo Lite?

Na dnie doniczki umiejscowione są specjalne bakterie, które gdy znajdują się w procesie rozkładu wytwarzają energię elektryczną. Wszystko robi za nas natura. Wystarczy dbać o roślinę, jak o każdą inną, a doniczka posłuży nam przez kolejnych 5 lat. Zresztą sami zobaczcie:

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.