/hamag/assets/slider-jpg-2437.jpeg

Bezpiecznie na rowerze

Rowerzystów czeka świetlna rewolucja. Wszystko dzięki Revolights.

Data publikacji: 12.05.2016
Coraz więcej osób skłonnych jest zamienić auto i komunikację miejską na rower – ten sposób podróżowania jest dużo przyjemniejszy i zdrowszy, jednak wielu z nas rezygnuje z niego z obawy o bezpieczeństwo. Revolights to rozwiązanie tego problemu.

Aż 70% wypadków rowerowych po zmroku jest spowodowanych przez słabą widoczność. Założyciele Revolights to po prostu rowerzyści, którzy chcieli poczuć się bezpiecznie podczas wieczornych przejażdżek. Stwierdzili, że standardowe oświetlenie, w jakie wyposażone są rowery nie tylko nie oświetla wystarczająco drogi, ale nie jest nawet w stanie zwrócić uwagi kierowców, by ci zauważyli rowerzystę. Oświetlenie umiejscowione w hełmie lub kierownicy wydało im się złym pomysłem, postanowili więc umieścić je bliżej ziemi, na kołach. Tak powstał pomysł na pełne oświetlenie roweru, które zwraca na siebie uwagę i ma rozpiętość 360 stopni.

Revolights to dwie ledowe obręcze mocowane na kołach roweru, napędzane niewielką baterią, którą można ładować za pomocą USB. W tej chwili, dzięki inwestorom, powstała już kolejna seria urządzeń z wyjątkowo lekkimi i trwałymi uchwytami. Cały system jest niewielkich rozmiarów i pozostaje niezauważony do czasu odpalenia światła. Kiedy ledy są włączone, przednie koło tworzy świetlną ścieżkę przed rowerem, dzięki czemu nawet w nocy na nieoświetlonych drogach, doskonale widać trasę i wszelkie pułapki, które czekają na podróżujących. Drugą ogromna zaletą Revolights jest zwiększenie widoczności rowerzysty dla kierowców. Tutaj już przydają się obie nakładki – biała na przednie koło i czerwona na tylne.

Takie oświetlenie od razu zwraca uwagę, a w dodatku świetnie wygląda. Sam montaż jest bardzo prosty, a użyte przy produkcji materiały na tyle trwałe, by Revolights starczało na lata przejażdżek. Jak wiele współczesnych innowacji, projekt został zrealizowany dzięki dwóm kampaniom na Kickstarterze, podczas których zebrano ponad 550 tysięcy dolarów i zapewniło Revolights miejsce wśród najchętniej wspieranych na platformie projektów, a także zebrało wiele nagród, m.in. CORE77 za design i nagrodę od FUBIZ za innowację. Pełen zestaw to koszt 200 dolarów.

Źródło: Revolights

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.