/hamag/assets/calmingstone-slajder-jpg-7316.jpeg

Bez paniki – kamyk na ratunek

Szybkie tempo życia, rozluźnianie więzi społecznych, presja. To wszystko może wywołać stany lękowe. W walce z nimi może pomóc Calming Stone.

Data publikacji: 18.01.2017

Lęk społeczny dotyczyć może aż do 13% społeczeństwa. Oznacza to problem z wystąpieniami publicznymi, czy nawet wspólnymi posiłkami – jego źródłem mogą być wszelkie sytuacje, gdzie jesteśmy oceniani. A to tylko jedna z form zaburzeń lękowych, zaliczyć do nich można też różnorodne fobie lub napady paniki. Walka z lękiem i niepokojem jest trudna i czasochłonna, ale może okazać się ciut łatwiejsza z Calming Stone.

Ramon Telfer, projektant z Nowej Zelandii doskonale wie, jak uciążliwa może być walka z napadami paniki. Sam potrzebował pomocy w walce z lękiem, dlatego postanowił przenieść swoje doświadczenia na urządzenie, które pomogłoby innym z podobnymi problemami. W ten sposób powstał Calming Stone – podręczne urządzenie, które pomoże zrelaksować i rozluźnić, gdy poczujemy, że zbliża się napad paniki. Chodziło o to, by połączyć wiedzę z zakresu psychologii oraz psychiatrii z pięknym, ale subtelnym designem. Uspokajający „kamyk” został stworzony za pomocą technologii druku 3D i posiada trzy funkcje, które mają złagodzić stres i niepewność.

Po pierwsze, kiedy ktoś chwyci gadżet, ten rejestruje rytm jego serca i naśladuje go poprzez lekkie podświetlanie oraz wibrowanie przy każdym uderzeniu. Calming Stone uruchamia także specjalnie skomponowane tło dźwiękowe, które rozładowuje napięcie i uspokaja, pozwala także opanować oddech. Wraz z uspokajaniem się użytkownika, wycisza się także urządzenie – może wydawać się, że to niewiele, ale takie miniwsparcie pozwala efektywnie kontrolować rosnący niepokój w sytuacjach stresowych. Nawet jego opływowy kształt zaprojektowany został tak, by ulżyć w stresie. Całość obsługiwana jest poprzez ruch dłoni, a sam wygląd jest na tyle neutralny, że korzystanie z Calming Stone jest bardzo dyskretne. Poświatę regulować można poprzez obracanie urządzenia, z kolei przechylenie pogłośni lub ściszy muzykę. Ramon Telfer, pracuje nad Calming Stone od 2014, kiedy stworzył pierwowzór, mający m.in. funkcję chłodzenia, z której jednak po testach zrezygnował. Pod koniec 2016 roku wypracował ostateczną koncepcję, która ma szansę trafić do sprzedaży i ulżyć naszym skołatanym nerwom.

Źródło: Dezeen / Poradnik Zdrowie

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.