Barwny długopis

Każdy kolor będzie w zasięgu twojej ręki.

Data publikacji: 15.09.2016

Wyobraź sobie, że stoisz przed sztalugą i masz namalować martwą naturę, którą widzisz przed sobą. Jednak zamiast z mozołem dobierać kolory i mieszać farby, podchodzisz do konkretnego przedmiotu i w sekundę masz już w ręce upragniony odcień. Brzmi jak science fiction? Już nie. Wystarczy... długopis.

Scribble Pen to doskonałe narzędzie dla kreatywnych: grafików, projektantów, dekoratorów, a nawet stylistek. Jak to działa? Włącz długopis i wprowadź się w twórczy nastrój. Rozejrzyj się po okolicy, znajdź kolor, który ci się podoba, zeskanuj go i już. Możesz wykorzystać go w swoim szkicu lub rysunku. Scribble korzysta z najnowszej generacji tuszu, który szybko wysycha i jest wodoodporny, nie ma więc obaw, że efekty twojej pracy szybko zblakną. Chyba że zamiast kartki wolisz tablet. Scribble może być bowiem zwykłym długopisem lub po zmianie końcówki cyfrowym narzędziem graficznym. Został zaprojektowany tak, by działać skutecznie z najpopularniejszymi aplikacjami i programami graficznymi oraz różnymi urządzeniami, a do tego ma 3 różnej grubości końcówki.

Długopis łatwo ładuje się przy pomocy micro USB – w pełni naładowany pozwala na 15 godzin intensywnego działania. Ciekawą i niezwykle użyteczną opcją gadżetu jest możliwość przesłania wybranych kolorów, wprost do projektów w programach graficznych takich jak Photoshop czy InDesign. Długopis za pomocą aplikacji pozwala tworzyć całe biblioteki barw i zestawy kolorystyczne oraz dowolnie je organizować, zarówno w Pantone, CMYK, RGB czy HEX-ie. Do twojej dyspozycji jest aż 16 milionów różnych kolorów, a 100 tysięcy możesz zapisać na stałe w bibliotece. To z pewnością wystarczy, nawet dla najbardziej kolorowych projektów. Twórcy urządzenia reklamują go hasłem: „Last pen you will ever buy” (ostatni długopis jaki kiedykolwiek kupisz). I mogą mieć rację, bo Scribble jest jednym z najbardziej uniwersalnych i kompleksowych narzędzi dla designerów, jaki ostatnio powstał. Prosty w obsłudze, ale dający spore możliwości. Za model obsługujący zarówno papier, jak i świat cyfrowy zapłacimy w tej chwili 330 dolarów.

Źródło: Scribble Pen / Mashable

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.