/hamag/assets/shooz-slajd-960-jpg-4708.jpeg

Bądź sobie szewcem

Shooz – oto modułowe buty.

Data publikacji: 12.09.2016

Adidasy do biegania, mokasyny do pracy, wygodne półbuty na spacer po mieście. Ile okazji tyle butów. Jeśli zdarza ci się zabrać buty na zmianę, wiesz, że odpowiednie dopasowanie obuwia do okazji może być problemem. Łatwo go jednak rozwiązać za pomocą modułowych butów.

To pomysł tak prosty i trafny – dziwne, że modułowe buty nie są już od dawna w sprzedaży. Buty Shooz składają się z dwóch części: górnej oraz podeszwy. Górna część jest wymieniana w zależności od okazji, możesz więc do jednej podeszwy przymocować za wiele nakładek, tworząc zupełnie różny efekt końcowy. To także doskonała gratka dla tych, którzy często podróżują – modułowe podejście pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, bo to właśnie podeszwa jest najgrubszą i najcięższą częścią buta. W sytuacji w której zabieramy tylko jedną, nasza walizka staje się o wiele lżejsza. Jedna para butów ma grubość T-shirta i zajmuje 5 razy mniej miejsca niż tradycyjne buty. Buty łączone są za pomocą specjalnie zaprojektowanego, wodoodpornego zamka błyskawicznego oraz zabezpieczone zatrzaskiem. Każdy ma do wyboru wiele różnych stylów oraz krojów zarówno dolnych, jak i górnych części. Od bardzo sportowych, przez codzienne, casual, po elegancję i klasykę.

Jeśli idzie o podeszwy, dostępne są 4 wersje. Jest typowa dla sneakersów edycja miejska Urban zarówno w bieli i czerni, ergonomiczna i elastyczna podeszwa biegowa, a także model Drive – wygodny i elegancki. W połączeniu z 26-ioma nakładkami, otrzymujemy ponad 100 różnych kombinacji. W dodatku dokupienie innej podeszwy lub góry, jest tańsze, niż zakup nowej pary butów o tak wysokiej jakości, jaką oferują Shooz. Jak podkreślają twórcy, ich buty są łatwe w czyszczeniu oraz konserwacji, a także wykonane z bardzo wysokiej jakości włoskiej skóry. Do tego wykorzystano specjalną piankę DryGo!, która absorbuje wstrząsy oraz korkową izolację, która izoluje i tym samym zabezpiecza stopę przed gorącem oraz zimnem. Takie rozwiązanie jest też bardziej ekologiczne – wymienne części butów, to mniejsza ilość śmieci. Jedna część buta kosztuje 75 dolarów. Szkoda, że twórcy Shooz nie pomyśleli jak na razie o modułowych szpilkach. Czekamy!

 

 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.