Aplikacja Forest uczy jak odłożyć telefon

Coraz częściej mówi się o tym, że każdy z nas powinien raz na jakiś czas wyłączyć telefon i pobyć chociaż chwilę offline. Metody, by znaleźć do tego motywację są różne… Jest też Forest!

Data publikacji: 27.10.2017

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że spędzamy w internecie stanowczo za dużo czasu. Do komórek przyklejamy się już niemal w każdej sytuacji: podczas prowadzenia auta, spotkania z przyjaciółmi czy ważnych uroczystości rodzinnych. I chociaż w sieci można znaleźć wiele ciekawych rzeczy, to o wiele bardziej interesujące jest prawdziwe życie i realny świat, który nas otacza. Dlatego miejsca, projekty i inicjatywy, które promują odłączenie się od internetu i odłożenie telefonów komórkowych na bok, są coraz bardziej popularne. Tym razem jednak postawiono na przewrotny mechanizm, bo zamiast zamykanych skrzynek na telefon i przekaźników blokujących wi-fi, postawiono na... aplikację.

Forest to aplikacja, która ma zniechęcać do sięgania po telefon. W jaki sposób? Odpowiada za to umieszczona w niej wirtualna roślinka, która rośnie tylko wtedy, gdy nie używamy telefonu. Im dłuższa przerwa od smartfona, tym większa szansa, że z nasionka wyrośnie dorodne drzewo. Po włączeniu aplikacji, ustawiamy czas, w którym blokuje ona dostęp do innych funkcji telefonu – w tym czasie nasza roślinka swobodnie rośnie. Możemy ustawić blokadę na zaledwie 10 minut, jak i o wiele dłużej. Jeśli jednak w międzyczasie sięgniemy po telefon, nasza roślinka umrze. Oczywiście można dodać część funkcji na białą listę, tak by np. nie przegapić ważnego telefonu.

Wszystko pokazane jest w prosty, przejrzysty i estetyczny sposób. Twórcy gry, marka Seekrtech chciała stworzyć narzędzie, które zniechęci do wyciągania telefonu w towarzystwie, ale też sprawi, że nie będziemy marnowali czasu na czytanie w sieci nieistotnych bzdur i przeglądanie memów. Wprowadzenie elementu grywalizacji sprawia, że łatwiej zmotywować się do ignorowania telefonu, a w dodatku apka ma kilka różnych opcji, które jeszcze uprzyjemnią „rozgrywkę”. Są one odblokowywane wraz z postępami w grze. Za każde drzewo, które wyrośnie, otrzymujemy wirtualne monety, które możemy wydawać np. na nowe gatunki roślinek w naszej aplikacji. A dzięki współpracy Forest z Trees for the Future, za każde 2500 monet, fundacja zasadzi prawdziwe drzewo! Nie możemy doczekać się, by sprawdzić na własnej skórze skuteczność aplikacji!


 

Źródło: Noizz / SpidersWeb

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.