/hamag/assets/otwarcie-jpg-6527.jpeg

PERSONA w obiektywie Pawła Grabowskiego

Sesja PERSONA – między tym, czego Kobieta CHCE, a co MUSI.

Data publikacji: 05.12.2016
Pięknie ubrane i przeżywające. Tyle się w nich dzieje różnego, rozmaitego, mocnego. Czy na fotografiach widzimy dobrze wystylizowane modelki, czy kogoś więcej?

Aby wczuć się w klimat tych niezwykłych zdjęć, warto sięgnąć do słów Joanny Baumgartner: – Persona to system adaptacji, za pomocą którego kontaktujemy się ze światem. Niestety bardzo często w procesie budzenia się Boskiej Kobiecości dochodzi do konfliktu pomiędzy Id i Ego, czyli naszą prawdziwą kobiecą naturą, zakorzenioną w podświadomości, która pragnie zerwać z hipokryzją, grą słów i obłudą w relacjach międzyludzkich, a świadomością uformowaną przez normy społeczne. To konflikt między tym, czego Kobieta CHCE, a co MUSI. Niezwykle ważnym elementem budzenia się kobiecej tożsamości jest wygląd zewnętrzny. Jedne odkrywają swoją Kobiecość, emanując delikatnością i romantyzmem koronek, inne piękno i zmysłowość odnajdują w minimalistycznej formie krojów ubrań i szlachetności materiałów.

Od lewej: sukienka For Love&Lemons Gianna, od prawej: sukienka Little White Lies

Droga do własnego JA będzie dla każdej z nas inna. W oparciu o trendy mijającego roku, dominanty bieli i koronek, powstał pomysł transponacji modowych zabiegów na poziom ludzkiej psychiki. Innymi słowy, to próba odkrywania i określania własnej Boskiej Kobiecości poprzez modę. Odjęcie koloru na rzecz faktury materiału. Budząca się kobiecość w każdej z nas nabiera innego kształtu. Jedna jest wyrafinowana, sztywna i chłodna, druga miękka i transparentna jak koronki. Poszukiwania własnej tożsamości to proces, przez który przejść musi każda Kobieta…

Sukienka Michael Kors

Sesja PERSONA:

Photo: Paweł Grabowski / Wowpictures.tv

MUA: Zofia Luba 

Hair: Anna Pyziołek / Bonnie&Clyde 

Style: Joanna Baumgartner 

Models: Amanda Kubiak, Kate Makiela 

Marynarka Fendi, sukienka Michael Kors

Paweł Grabowski, autor zdjęć do sesji PERSONA jest założycielem WowPictures. Z zawodu renowator zabytków, z pasji fotograf i filmowiec. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych projektów, wystaw i nagród. W swojej pracy wybierasz formę czy przesłanie? – pytamy. – Zależy jak głęboko chcemy dotrzeć do odbiory. Jeżeli naszą intencją jest, żeby widz zatrzymał się przy danej pracy tylko na chwilę, to forma wystarczy. Oczywiście, jeśli jest ciekawa dla oka lub ucha i będzie w stanie zaspokoić odczucia estetyczne. Przesłanie natomiast zlepia to wszystko w sens i nie jest tak oczywiste, jak pusty obrazek. Wybieram przesłanie – dodaje artysta. Według Pawła Grabowskiego w fotografii jest miejsce na wszystko, jeżeli oczywiście wpływa to pozytywnie na odbiór pracy. Niedoskonałości są dla niego czymś, co może odróżnić daną jednostkę od całej masy doskonałych rzeczy.

Od lewej: sukienka For Love &Lemons Rosalita, obok: bluzka Set-Cloud Dancer

Sukienka Sister Jane, Haritage

Sety: Carneo Collective, kurtka: All The Way

Marynarka Fendi

Zobacz także

Ludzie / #Wywiad

classic-jpg-12024

Inspiracje są wszędzie. Wystarczy czasami przymrużyć oczy…

Jagoda Matuła-Krawczyk z Matuszka Tattoo opowiada o swojej pasji i kolorach, które w jej pracach są szczególnie ważne!

Ludzie / #Artykuł

classic-jpg-11984

„Po pierwsze powoli” – na zajęciach metodą Feldenkraisa

Czym jest technika Feldenkraisa? Jak może pomoc w odzyskaniu równowagi?

Ludzie / #Wywiad

classic-jpg-11839

Konique – marka dla koniarzy

Konique to młoda polska marka produkująca unikalne produkty dla koniarzy! To magiczne produkty rzemieślnicze dla miłośników zwierząt.