/hamag/assets/otwarcie-jpg-5930.jpeg

Pierwsze wrażenia - pralko-suszarka LG FH2U2HDM1N

Porzucamy starą pralkę na rzecz nowoczesnej pralko-suszarki LG! Jakie są nasze pierwsze wrażenia?

Data publikacji: 09.11.2016
Marcin: Nasza poprzednia, sterana życiem pralka odchodzi do lamusa. Oto nowa, błyszcząca, sexy pralko-suszarka! Tadam!

Ania: No ładne toto, przyznam, ale pierwsze słyszę, żeby pralka była sexy. Jednak jak każdy nowy sprzęt, ten także początkowo budzi moją nieufność [śmiech].

pralko-suszarka LG FH2U2HDM1N

Marcin: Wiem, że byłaś przywiązana do starej pralki. Za co ceniłaś sprzęt, z którym się pożegnaliśmy i czy nowy zdobył już Twoje serce?

Ania: Ceniłam naszą starą praleczkę za prostotę obsługi, niezawodność i małe rozmiary. Ilość programów nowej pralki może przytłaczać, a czytałam, że można pobrać kolejne z internetu. Sądzę, że po zapoznaniu z całą gamą programów prania, wiele z nich zapewne okaże się użytecznymi. A czy ty już ogarnąłeś możliwości nowej pralki?

Marcin: Wiesz, że jak typowy samiec, w poprzedniej pralce używałem tylko jednego programu. Nowa pralka LG kusi mnie swoimi możliwościami, ale ciekawe na czym się skończy... Na pewno cieszy mnie opcja 2w1. Dla mnie to nowa jakość, chociaż wiem, że mój entuzjazm co do suszenia działa Ci trochę na nerwy [śmiech].

Ania: Jak na razie przyglądam się nowej pralce – wygląda bardziej jak sprzęt elektroniczny, niż AGD. Za to z pewnością ujęła mnie jej cicha praca, a zresztą widziałam, że i Ty nasłuchiwałeś z uwagą odgłosów nowego urządzenia.

pralko-suszarka LG FH2U2HDM1N

Marcin: Lubię nowy sprzęt, lubię sprawdzać jak działa i lubię jego odgłosy pracy. Nasza łazienka jest mała i poprzednia pralka była dopasowana do niej wielkością. LG jest od niej nieco większa, ale i pozwala na pranie o jednego kilograma więcej (7 kg pranie / 4 kg suszenie). Poprzednia pralka ładowana była od góry, a ta z przodu. Nie wiem jak Tobie, ale mi zupełnie to nie przeszkadza - miejsca jest dość.

Ania: I zawsze można zajrzeć przez okienko, czy przypadkiem nie pierzemy kota [śmiech]. No i na ładowaną z przodu pralkę, mogę w końcu położyć kosmetyczkę. Wszystko, co położysz na pralkę ładowaną od góry, zaraz musisz zdjąć.

Marcin: Tak, powiększa to trochę przestrzeń użytkową. W naszym mieszkaniu suszenie często przysparza problemów – zwłaszcza w czasie chłodnych miesięcy. Widzisz chyba zalety wynikające z posiadania pralko-suszarki?

Ania: To zaleta sama w sobie, ale i tak przy szybkim suszeniu, pranie wymaga rozwieszenia, chociaż na chwilę. Doczytałam zresztą, że w przypadku samego prania, klasa energetyczna urządzenia to A+++, a przy suszeniu już tylko B, więc nie przesadzaj z tą opcją, bo sam będziesz płacił rachunki za prąd. Zawczasu mówię: „Nie, nie suszymy przy każdym praniu!”. A widziałam wczoraj jak się uśmiechasz do pralki, czy mam się martwić?

Marcin: No bo obsługa pralki smartfonem jest super, nie sądzisz? Odbywa się to przy pomocy NFC, wystarczy przyłożyć smartfon do wskazanego miejsca. No dobra, dla Ciebie to tylko zbędny bajer?  [śmiech]

Ania: Myślę, że obsługa smartfonem może zmotywować do prania nawet najbardziej opornych samców. Dlatego wydaje się użyteczna ;) To może nakłonić wiele kobiet do „zupełnie przypadkowego” zakupu tej pralki  [śmiech].

Marcin: Ej no, jest tu sporo fajnych funkcji. Diagnostyka, historia użycia pralki itp. itd. Wczoraj aplikacja dostała też dużą aktualizację, jak chcesz to Ci o tym opowiem...

Ania: Dobra dobra, może przed pójściem spać. A smartfon też ładuje pranie?

pralko-suszarka LG FH2U2HDM1NPralko-suszarka LG FH2U2HDM1N

Marcin: Hej, a co myślisz o możliwości „zapauzowania” prania, dorzucenia rzeczy i kontynuowania? Niezłe prawda? Blokada drzwiczek zwalnia się już po 3 sekundach

Ania: To fajne, użyteczne drobiazgi, zwłaszcza, kiedy po wystartowaniu prania zauważysz samotną skarpetkę. Chyba wiesz, o czym mówię… ? Dotychczas nie widziałam blokady, która zwalnia się tak szybko! Myślę, że znajdziemy więcej takich plusów, gdy będziemy poznawać obsługę pralki LG.

Marcin: Podoba mi się 10-letnia gwarancja na silnik i części. Wiele się dziś mówi, że dzisiejsza elektronika nie jest tak wytrzymała, jak ta produkowana kilka lat temu. Jestem ciekaw jak wytrzymała okaże się pralko-suszarka LG.

Ania: Czy dobrze pamiętam, że obiecałeś dziś uprać pościel? Potraktuj to jako wstęp do testów  [śmiech].

Sprawdź ceny - LG FH2U2HDM1N

Zobacz także

Pralki / #News

samsung-quickdrive-classic-jpg-12058

Samsung QuickDrive – pranie krótsze nawet o połowę

Nie lubisz marnować czasu na pranie? Firma Samsung przygotowała rozwiązanie tego problemu. Technologia QuickDrive skraca czas prania nawet o połowę.

Pralki / #Recenzja

amica-daw-8143-classic-jpg-11789

Test pralki Amica DAW8143DSiBTO

Jaki efekt daje pranie parowe? Odpowiedzi szukamy, testując pralkę Amica DAW8143DSiBTO!

Pralki / #Galeria

classic-jpg-11542

Jaką pralkę wybrać – TOP 10

Pralki – temat rzeka… Ostatnio pojawiło się sporo nowoczesnych modeli, dlatego warto zrobić małe rozeznanie. My radzimy, jaką pralkę wybrać!