/hamag/assets/otwarcie-jpg-11872.jpeg

Odkurzacz automatyczny Electrolux PUREi9 – pierwsze wrażenia

Electrolux PUREi9 to automatyczny odkurzacz o niekonwencjonalnym kształcie i sporych możliwościach. Jakie wrażenie wywarł podczas testowego sprzątania?

Data publikacji: 29.11.2017
Od chwili premiery robota sprzątającego PUREi9 marki Electrolux w powietrzu wisiało przetestowanie jego innowacyjnych rozwiązań. Ta nietuzinkowa trójkątna obudowa Trinity Shape™ od razu zwróciła moją uwagę. Okazuje się, że korpus świetnie dostosowuje się do krawędzi i gładko wjeżdża w mniej dostępne miejsca. A jak było w praktyce?

PUREi9 marki ElectroluxPUREi9 marki Electrolux

PUREi9 w stacji dokującejPUREi9 w stacji dokującej

 Wygląd to nie wszystko, choć trzeba przyznać, że producent w tej kwestii postarał się o naprawdę niebanalny design. Solidne wykonanie to kolejny atut. Mnie jednak najbardziej interesowało, jak odkurzacz zachowa się podczas sprzątania przestrzeni wzdłuż ścian, kątów i powierzchni przy meblach. I tu nie mogło być lepiej! PUREi9 nie uderza w meble tylko dojeżdża do nich, zwalniając i dopiero czyści krawędzie. Wszystko za sprawą bardzo niepozornej szczotki bocznej, która nagarnia cały brud (paprochy, włosy, kurz), a dalej robot wciąga je do środka. Poza tym trójkątny kształt i zwinne koła pozwalają na obroty nawet tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca – w ten sposób urządzenie wyczyści na przykład narożniki.

Ciekawy futurystyczny design Ciekawy futurystyczny design

Panel sterowania jest malo skomplikowany

System nawigacyjny 3D Vision odpowiada za precyzyjne skanowanie i metodyczne poruszanie się urządzenia. Robot jest w stanie pokonać progi do 2,2 cm, bez problemu omija meble i schody, wjeżdża pod kanapę oraz świetnie sobie radzi z wykładzinami. PUREi9 po wykonaniu pracy lub gdy kończy się bateria, wraca do bazy dokującej.

Ta szczotka zdziała cuda!

A tak pozbywamy się śmieci!

Zastanawiałam się, dlaczego w komplecie nie ma pilota. Okazuje się, że jego funkcję przejęła aplikacja. To za pomocą smartfona można włączać i wyłączać odkurzacz z dowolnego miejsca i o każdej porze. To dobry patent na to, aby zastać czyste mieszkanie po powrocie z pracy. Jedyny minus to cena i dość głośna praca, dlatego lepiej jest planować sprzątanie pod naszą nieobecność w domu.

Więcej o odkurzaczu i jego pracy dowiecie się, oglądając filmik z testowania:

Zobacz także

Roboty domowe / #Artykuł

ikonka-srednia-310-jpg-12076

Jaki oczyszczacz powietrza? TOP-5 polecane modele

Czystość powietrza pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Radzimy jaki oczyszczacz powietrza wybrać.

Roboty domowe / #Artykuł

jaki-robot-sprzatajacy-top-5-mid-jpg-12067

Jaki robot sprzątający? TOP-5 polecane modele

Pięć modeli do rankingu najlepszy robot sprzątający, w cenie do 1500, 2500 i 4000 zł.

Roboty domowe / #News

irobot-roomba-966-classic-jpg-8150

iRobot Roomba 966 poodkurza za Ciebie

I ten odkurzający robot zrobi to dobrze – dzięki nowoczesnym technologiom i wydajnym podzespołom.