Björk Digital

Nietuzinkowy, abstrakcyjny i fantastyczny – taki jest klimat, który tworzy Björk. Jeśli jesteście fanami islandzkiej piosenkarki, koniecznie odwiedźcie Poznań i Björk Digital!

Data publikacji: 03.10.2017

Kojarzona jest z czarującymi stylizacjami i niebanalnymi teledyskami, które wyróżniają się specyficznym, oderwanym od rzeczywistości klimatem. Każdy jej występ to wspaniałe przeżycie dla melomanów, ale także wyjątkowe widowisko, od którego trudno oderwać wzrok. Nic dziwnego, że Björk za każdym razem przyciąga tłumy. Tym razem to Poznaniacy będą mogli docenić wokalistkę, jednak w nieco inny sposób niż zazwyczaj. Jej widowisko „Björk Digital” zobaczycie dzięki Art & Fashion Forum w stolicy Wielkopolski w Starym Browarze od 3 do 31 października.

Zrealizowany w technologii VR projekt Björk Digital do teraz gościł w takich miastach jak Tokio, Londyn, Los Angeles czy Barcelona. Do tej zaszczytnej listy właśnie dołączył Poznań. W końcu także w Polsce można zobaczyć niesamowite wizualizacje oraz efekty przedstawiające futurystyczny świat stworzony według pomysłu piosenkarki. Na tapetę zostały wzięte najnowsze technologie oraz rzecz jasna Islandia, z której pochodzi Björk, a wizji pomógł dopełnić także inny artysta, James Merry. Kluczowym momentem wystawy jest wideo Black Lake, które w intrygujący sposób pokazuje piękno krajobrazu z rodzinnych stron wokalistki. Innym ciekawym elementem jest film Mouth Mantra który przeniesie was prosto do ust Björk śpiewającej utwór z albumu Vulnicura.

Zobaczyć będzie można też Björk w różnych kontekstach i wymiarach oraz przekonać się w jaki sposób zyskała miano artystki, która nie boi się przekraczania granic. Wystawa odbędzie się w ramach Art & Fashion Forum, które od wielu lat odbywa się Starym Browarze, gromadząc na intensywnych warsztatach najciekawsze postaci ze świata mody i designu. Przy okazji A&FF zawsze można liczyć na eventy dla tych, których fascynuje świat projektowania i mody – w tym roku jest to właśnie Björk Digital. Nie jest to jednak zwykła wystawa, ale raczej performance, a głos artystki dzięki specjalnym słuchawkom towarzyszy odwiedzającym przez cały czas trwania wystawy. Z racji specyfiki wystawy ilość miejsc jest ograniczona, a bilety można kupić w sieci za ok. 10-15 pln.

 

Źródło: Noizz / Co jest grane / Stary Browar

Zobacz także

HAmagowe nowiny / #News

archi-classic-jpg-11636

WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ w listopadzie!

ARCH_event w listopadzie zaprasza na trzy WIECZORY Z ARCHITEKTURĄ – trzy różne miejsca, trzech zdolnych polskich architektów i potrójna możliwość zdobycia informacji na temat nowości produktowych w Polsce.

HAmagowe nowiny / #News

konwent-classic-jpg-11604

Konwent Rozwoju 3#: biznes ponadczasowy!

Konwent Rozwoju 3# już 17 listopada odbędzie się w Poznaniu! Zapraszamy wszystkich tych, którzy stawiają na progres!

HAmagowe nowiny / #News

proday-classic-1-jpg-11513

#PROday – event dla branży wnętrzarskiej

Interesujecie się urządzaniem wnętrz? Chcecie podzielić się swoim nowatorskim pomysłem? Poznajcie projekt #PROday!