/hamag/assets/otwarcie-jpg-7028.jpeg

anywhere.to – magiczne podróże za kilka klików

Portal podróżniczy anywhere.to ułatwia podróżowanie. Skraca czas wyszukiwania odpowiednich środków transportu i pomaga znaleźć nocleg.

Data publikacji: 03.01.2017
Karolina Kozłowska i Eryk Pawłowski to założyciele wyszukiwarki i bloga podróżniczego anywhere.to. Pomysł dwójki studentów warszawskiej uczelni Leona Koźmińskiego szybko przerodził się w nową na rynku platformę podróżniczą. Znajdziecie tam bukiet przydatnych informacji, dzięki którym każda podróż okaże się przyjemna i niezapomniana.

Karolina Kozłowska, z wykształcenia prawniczka, porzuciła pracę w korporacji, aby poświecić się stworzeniu anywhere.to. Dzieli czas miedzy Warszawą i rodzinnym Trójmiastem. To miłośniczka zdrowego stylu życia, z niekończącą się energią. Eryk Pawłowski, prawnik, na co dzień związany jest z Warszawą oraz nieruchomościami. Odwiedził już cztery kontynenty i nie może doczekać się kolejnych wypraw.

Karolina Kozłowska i Eryk Pawłowski, czyli zespół anywhere.to

HAmag: Czym jest dla Was podróżowanie?

Karolina Kozłowska: To forma oderwania się od rzeczywistości – łapię wtedy dystans do wielu codziennych spraw.

Eryk Pawłowski: Dla mnie to także przekraczanie granic, odkrywanie siebie w nieoczekiwanych sytuacjach oraz miejscach. Idealna forma spędzania wolnego czasu. Uwielbiam poznawać nowe przestrzenie.

Karolina Kozłowska na Bali

H.: Pierwsza najmocniejsza pod względem emocji wyprawa to...?

K.K.: Bali. Udało mi się odkryć tę wyspę zupełnie z innej strony niż to sobie wyobrażałam (wcześniej główny obraz wykreowały zasłyszane opowieści). To miejsce, które na każdym kroku dostarcza niezapomnianych wrażeń.

E.P.: Ostatnio wyjeżdżam głównie w europejskie zakątki. Ogromne wrażenie wywarła na mnie natomiast Tajlandia. Szczególnie wtedy, kiedy nie była aż tak turystyczna jak teraz. To ona zainspirowała mnie do dalszych wypraw. To kompletnie inny świat niż ten, do którego przywykłem w Europie.

H.:  Dlaczego ludzie powinni więcej podróżować? Dlaczego chcecie zarazić innych tą pasją?

K.K.: Przede wszystkim chcemy pokazać, że podróżowanie jest dla każdego, nie tylko dla ludzi z grubym portfelem.

E.P.: Tak na prawdę każdy rodzaj podróżowania, nawet weekendowy wypad na Mazury, może być najlepszą metodą do nabrania nowej energii, zebrania doświadczeń, zmiany perspektywy. Fajnie jest wyrwać się z otaczających nas na co dzień miejsc i spróbować czegoś nowego.

K.K.: Dzięki podróżom dostarczamy sobie potrzebnej nam adrenaliny i pozytywnych emocji, dzięki którym ze zdwojoną silą wracamy do naszych codziennych spraw.

Karolina Kozłowska w Portugalii

H.: anywhere.to jest zatem naturalną kontynuacją Waszej pasji... Czym różni się Wasza wyszukiwarka od innych?

E.P.: Naszym celem było stworzenie elastycznej wyszukiwarki podróżniczej, innej od tych, które są dostępne na rynku. Dzięki połączeniu przewoźników transportu powietrznego, naziemnego i morskiego (zarówno ofert autokarowych, pociągowych, lotniczych, jak i wspólnego przejazdu samochodowego), użytkownik może porównać oferty pod kątem ceny, czasu przejazdu czy liczby przesiadek, wybierając tę, która jest dla niego najbardziej odpowiednia. Kompleksowa usługa łącząca przewoźników różnego transportu, pozwala na skomponowanie trasy na tyle dokładnej, aby pomóc użytkownikowi dostać się, na przykład z centrum miasta na lotnisko. Oprócz poznania najbardziej korzystnych ofert lotniczych, istnieje możliwość dokładnego sprawdzenia tego, jak przedostać się z punktu A do punktu B.

Wyszukiwarka anywhere.to to narzędzie do szybkiego planowania podróży

K.K.: Umożliwiamy także znalezienie noclegu w wybranym miejscu. Dodatkowa funkcja wyszukiwania „anywhere” dostarczy każdej osobie, chcącej wyrwać się gdziekolwiek lub po prostu szukającej inspiracji, skrojone na miarę potrzeb propozycje podróży. Wystarczy jedynie określić miejsce i datę wyjazdu oraz ewentualny budżet, czy kryterium miejsca, np. plaża, miasto, sport czy natura.

H.: Wasz blog to kopalnia wiedzy oraz informacji na temat podróżowania…! O czym przeczytamy w najbliższym czasie?

K.K.: Ostatnio opisywaliśmy wyprawę po wszystkich zakątkach Bali. To niezwykłe miejsce niestety „cieszy się” raczej negatywnymi opiniami, a przecież ma tak wiele do zaoferowania! Warto je poznać z innej perspektywy. W najbliższym czasie będziemy relacjonować podróż po Australii. 

E.P.: W najbliższych dniach będę wstawiał artykuły dotyczące sezonu zimowego i wszystkich miejsc, do których warto zawitać w tym czasie.

H.: Powodzenia!!!

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.