/hamag/assets/foldimate-wt1-jpg-9911.jpeg

Złożony problem z FoldiMate

Pranie, prasowanie, a potem skrupulatne składanie rzeczy w równą kosteczkę – chyba niewielu z nas to lubi i ma na to czas. W końcu jest tyle innych ciekawych rzeczy do roboty… Stąd pomysł na FoldiMate!

Data publikacji: 14.06.2017

Technologia pozwoliła nam stworzyć telefony mieszczące się w kieszeni, które mają większą moc obliczeniową niż niektóre komputery. Dzięki innowacjom człowiek stanął też na Księżycu, możemy również drukować narządy w technologii 3D. To bardzo imponujące osiągnięcia, dziwi więc, że jeszcze nie nastały czasy, w których każdy dom jest wyposażony w robota, który zdjąłby z naszych barków uciążliwe obowiązki, takie jak prasowanie czy układanie ubrań. Na szczęście poczyniono już w tym kierunku pierwsze kroki. Maszyna FoldiMate to gadżet, którego zapragnie każdy, kto na myśl o prasowaniu dostaje gęsiej skórki.

FoldiMate to proste urządzenie, które zajmie się naszymi ubraniami. Wystarczy tylko powiesić ulubione spodnie lub bluzkę na specjalnych wieszaczkach, a FoldiMate wyprasuje je i profesjonalnie złoży – nic tylko układać ciuchy z powrotem na półki. Brzmi jak marzenie każdej pani domu, prawda? FoldiMate potrafi jednorazowo oporządzić 15-20 ubrań, a do tego bez problemu zmieści się na pralce – takie było zresztą założenie jego twórców. Planują oni także większe urządzenia, które doskonale sprawdziłyby się np. w sklepach odzieżowych czy firmach dysponujących własnymi „mundurkami”. Aby wyprasować i złożyć jedno ubranie, FoldiMate potrzebuje od 30 do 40 sekund, co jest całkiem niezłym wynikiem. Maszyna może także dodatkowo wyperfumować naszą garderobę podczas składania. Niestety, gadżet w wersji domowej jest za mały, by poradzić sobie z pościelą czy kocami, dlatego nimi nadal trzeba będzie zajmować się ręcznie.

Pozostałe rzeczy będą jednak przez maszynę idealnie przygotowane do schowania do szafy lub walizki przed podróżą. W tech chwili gadżet jest dopracowywany i ma być dostępny w sprzedaży w 2018 roku. Można go jednak zamówić już teraz w preorderze. Cena niestety jest niemała, bo za FoldiMate zapłacimy od 700 do 1150 dolarów, w zależności od ilości funkcji, które nas interesują. To trochę wysoka cena, nawet za wyjątkowo pięknie złożone ubrania, jednak możliwe, że znajdą się tacy, dla których prasowanie i układanie ubrań to wysiłek ponad ich siły. My czekamy niecierpliwie na wersję, która nie tylko poskłada pomięte bluzki i spódnice, ale też je wypierze i naprawi urwane guziki.

 

Źródło: FoldiMate / What'sNext

Zobacz także

Trendy / #News

qoobo-classic-jpg-11350

Qoobo – mrucząca poduszka

Ich mruczenie uspokaja i pozwala cieszyć się doskonałym zdrowiem. Adopcja kota ma wiele zalet, co jednak, jeśli jesteś alergikiem lub nie masz miejsca dla zwierzaka? Może zdecydujesz się na Qoobo?

Trendy / #News

szafa-classic-jpg-11340

Nieograniczona szafa Biblioteki Ubrań

Kiedy ostatni raz byliście w bibliotece? To w końcu świetne miejsce, jeśli lubicie czytać, a chcecie zaoszczędzić na książkach lub... ubraniach. Tak, to nie pomyłka!

Trendy / #News

smartify-classic-jpg-11344

Smartify – Shazam w wersji artystycznej

Widzicie obraz znanego malarza, ale jego tytuł wypadł wam z głowy? Nie martwcie się, teraz aplikacja Smartify podpowie Wam na jakie dzieło właśnie patrzycie.