/hamag/assets/hydrofoiler-xe-slajd-jpg-11564.jpeg

Hydrofoiler XE-1 – nowoczesny rower wodny

Nigdzie tak nie wypoczywacie jak nad wodę? Uwielbiacie pływać na rowerach wodnych i motorówkach? Hydrofoiler XE-1 to projekt idealny dla was!

Data publikacji: 09.11.2017

Wokół słychać szum wody, śpiew ptaków, a wasze włosy są rozwiewane przez przyjemny pęd powietrza. Żeglowanie to dla niektórych idealny sposób na relaks i ucieczkę z zatłoczonych miast. Oczywiście nie każdego stać na imponujący jacht, ale nawet motorówka czy chociażby rower wodny, potrafią dostarczyć niezapomnianych wrażeń i ukoić zszargane nerwy. Jeśli jednak to dla was wciąż za mało, to może zainteresuje was projekt firmy Manta5: pierwszy elektryczny, jednoosobowy rower wodny, który śmiga po tafli jeziora niczym wodolot.

Jesteście miłośnikami żeglowania i szukacie czegoś niewielkiego, a jednocześnie szybkiego i łatwego w obsłudze? Hydrofoiler XE-1 może być dla was stworzony. To jednoosobowy rower elektryczny, który został przystosowany do tego, by swobodnie płynąć nim po wodzie. Dzięki silnikowi 400 W jest wystarczająco szybki i zwinny, by dać sporą dawkę frajdy, a przy tym jest na tyle cichy, by nie ingerować w środowisko naturalne tak mocno jak ryczące głośno motorówki. Manta5, odpowiedzialna za ten nietypowy pomysł, chciała dać możliwość przeżycia zupełnie nowego doświadczenia rowerowego – trzeba przyznać, że udało im się to osiągnąć.

Dla tych, którym znudził się już zwykły rower, projekt od Manty5 może być strzałem w dziesiątkę. W dodatku jest to prawdziwe osiągnięcie techniki. Hydrofoiler XE-1 może wyglądać na prosty, ale do jego stworzenia wykorzystano najnowszą wiedzę z zakresu technologii hydrofobowych i silników elektrycznych. Rower jest lekki, niezwykle wytrzymały i pokryty specjalną powłoką hydrofobową odpychającą wodę, dzięki czemu pozwala gładko mknąć nawet po rwącej rzece. Hydrofoiler XE-1 został zaprojektowany tak, by można go było bezpiecznie używać w różnorodnym środowisku wodnym: jeziorach, rzekach, a nawet morzu i oceanie.

W dodatku, dzięki wykorzystaniu włókna węglowego zachowano niewielką wagę urządzenia. Nawet jeśli uda wam się go wywrócić, z łatwością podniesiecie go z powrotem. To jednak nie wszystko – rower jest modułowy, dzięki czemu łatwo go przewozić i przechowywać, a jego złożenie zajmuje zaledwie kilka minut. Elektryczny silnik zapewnia około godziny wsparcia podczas pedałowania – można także wybrać odpowiedni tryb w zależności od waszej kondycji i potrzeb. Dopracowanie całości trwało aż 6 lat, ale prace są już na ukończeniu. Manta5 nie zdradziła jednak do tej pory, ile kosztować ma ten futurystyczny rower wodny oraz kiedy trafi do oficjalnej sprzedaży.
 

Źródło: designboom / manta5

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.