/hamag/assets/spinner-slajd-jpg-9907.jpeg

Fidget Spinner, gadżet na czasie

W sklepach z zabawkami znika w zaledwie kilka chwil, więc, by go kupić, trzeba mieć niezły refleks – a żeby go używać, jeszcze większy. Słyszeliście o Fidget Spinner?

Data publikacji: 14.06.2017

Tamagotchi, Digimony, Furby – znacie je wszystkie? Moda na zabawki się zmienia, ale niektóre z nich w czasie świetności wzbudzają prawdziwy szał. Takiego hitu pragną nie tylko dzieci, ale też dorośli, a internet aż huczy od poradników, filmików, instrukcji. Rozpisują się o nich nawet wpływowe media, bo pewne trendy trudno pominąć. Tak jest i w tym przypadku. Fidget Spinner to prosta zabawka, ale wzbudza wiele różnych emocji. Socjolodzy i psycholodzy starają się wytłumaczyć jego fenomen – szczególnie, że przeznaczenie Fidget Spinner miało być dalekie od rozrywkowego.

Fidget Spinner powstał z myślą... o osobach cierpiących na ADHD. Opracowano go inspirując się badaniami Journal of Abnormal Child Psychology sprzed dwóch lat, które wykazały, że ruch i zaangażowanie w aktywności zręcznościowe, pomagają dzieciom z ADHD w lepszym skupieniu i koncentracji. Te z nich, którym nakazywano siedzieć w bezruchu, o wiele gorzej radziły sobie z postawionymi przed nimi zadaniami, niż koledzy i koleżanki, którzy mieli swobodę. Na tej podstawie stworzono Fidget Spinner, niewielki gadżet, który angażuje ręce i ciało – w ten sposób ma pomagać w unikaniu rozproszeń. Okazało się jednak, że nie tylko osoby z ADHD mogą skorzystać z dobroczynnego wspływu gadżetu. Fidget Spinner potrafi doskonale odstresować, a wykonywanie sztuczek z jego udziałem wymaga skupienia się na dokładnym wykonaniu sekwencji, co rzekomo pozwala przy okazji oderwać myśli od codziennych problemów.

To właśnie w tym specjaliści upatrują źródła sukcesu zabawki – według nich zabawa Fidgetem jest swego rodzaju odpowiednikiem nerwowego pstrykania długopisem czy bębnienia palcami po biurku. W sklepach gadżet sprzedaje się na pniu, a najtańsze modele można kupić już za kilkanaście złotych. Fidget Spinner to niewielkie śmigło z trzema ramionami, które wprawione w ruch, pozwala na manipulowanie ramionami, by osiągnąć różne efekty. W sieci już pojawiło się wiele różnych instrukcji i filmików, pokazujących możliwości gadżetu i najlepszych sposobów jak się z nim odprężyć. Powstał nawet film porno z jego udziałem, co tylko pokazuje jak kreatywne podejście do sprawy mają jego miłośnicy. Jeśli czujecie się spięci, Fidget Spinner może okazać się dla was idealnym przerywnikiem w pracy, ale uważajcie! Podobno zabawa nim silnie uzależnia.

 

Źródło: RadioZet / F5

Zobacz także

Trendy / #News

qoobo-classic-jpg-11350

Qoobo – mrucząca poduszka

Ich mruczenie uspokaja i pozwala cieszyć się doskonałym zdrowiem. Adopcja kota ma wiele zalet, co jednak, jeśli jesteś alergikiem lub nie masz miejsca dla zwierzaka? Może zdecydujesz się na Qoobo?

Trendy / #News

szafa-classic-jpg-11340

Nieograniczona szafa Biblioteki Ubrań

Kiedy ostatni raz byliście w bibliotece? To w końcu świetne miejsce, jeśli lubicie czytać, a chcecie zaoszczędzić na książkach lub... ubraniach. Tak, to nie pomyłka!

Trendy / #News

smartify-classic-jpg-11344

Smartify – Shazam w wersji artystycznej

Widzicie obraz znanego malarza, ale jego tytuł wypadł wam z głowy? Nie martwcie się, teraz aplikacja Smartify podpowie Wam na jakie dzieło właśnie patrzycie.