Ewolucja ubrania

Dzieci rosną jak na drożdżach. Niestety nie można powiedzieć tego samego o ich ubrankach – te po kilku miesiącach są już za małe. Rozwiązaniem są kolekcje od même.

Data publikacji: 15.12.2016

„Jak ty wyrosłeś/aś!” To chyba zdanie, które dzieci słyszą najczęściej. Nic dziwnego, maluchy potrafią zmieniać się z tygodnia na tydzień, a zapracowane mamy nie nadążają za przerabianiem ubranek lub kupowaniem nowych. Rotacja w szafie jest ogromna, a kiedy maluch wyrasta z ulubionego sweterka lub kurtki, trudno znaleźć godziwe zastępstwo. Même. to marka, która znalazła idealne rozwiązanie problemu.

Długowieczność to klucz ich filozofii. Projektanci z même. wiedzą, że każde dziecko rośnie inaczej – niektóre wystrzeliwują w górę w zaledwie kilka tygodni, inne rosną powoli, acz nieubłaganie, wspomnieć należy też o tym, że to zupełnie zwariowany czas dla proporcji. Projektanci stworzyli więc serię specjalnych elementów, które po dodaniu do ubrania, sprawią, że dostosuje się ono do zmieniającego się ciała malucha. Są to proste rozwiązania, które dobrze komponują się z kolekcjami même., ale przy okazji pozostają praktyczne. Pierwszą innowacją jest specjalna opaska na talię zastosowana we wszystkich modelach spodni marki. Drugim rozwiązaniem są szersze i dłuższe elementy, które łatwiej dostosować do nowych rozmiarów. Dzięki temu mogą też zaoferować wysoką jakość – marka chce tworzyć ubrania, które wytrzymują długo i które warto przekazywać z pokolenia na pokolenie.

Même. w ten sposób promuje też ważny przekaz świadomych zakupów. To ważne, by pokazać najmłodszym konsumentom, że jakość jest lepsza niż ilość. Poza tym, że même. o dziecięcych ubraniach myśli w kategoriach trwałości, to stara się też obalać stereotypy. Zamiast różu i błękitu znajdziemy u nich uniwersalne czernie i biele, idealne dla każdego, bez względu na płeć. Proste geometryczne wzory i desenie mają pobudzać dziecięcą wyobraźnie i wyzwolić ze stereotypów płci. Dzięki temu brat i siostra mogą korzystać z tych samych krojów, a nawet wymieniać się ubraniami między sobą. Taka propozycja ubrań i akcesoriów dla dzieci stanowczo wyróżnia się na rynku. Même. uważa, że każdy zasługuje na piękne i stylowe rzeczy niezależnie od wieku i płci, a nam ta filozofia bardzo przypadła do gustu!

 

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Dziecko / #News

amica-dziecko-classic-jpg-7937

Jak sprawić, by dzieci jadły zdrowo?

Wystarczy odrobina kreatywności, pożegnanie nudy i …wspólna zabawa. Jak to możliwe?

Dziecko / #News

helfi-classic-1-jpg-7928

Zdrowy maluch z helfi

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Ciągle musi być czujny i mieć oczy dookoła głowy, bo maluchy mają setki pomysłów na minutę. Dlatego powstał asystent, który trochę odciąży rodziców.

Dziecko / #News

archi-classic-1-jpg-7700

Zabawa w architekta

Kim chcieliście zostać jako dzieci? Astronautami, treserami lwów czy też raczej czarodziejami lub władcami odległych krain? A może architektami?