/hamag/assets/plantwear-slajd-jpg-11041.jpeg

Czas na drewno z Plantwear

Moda inspirowana naturą to trend, który szybko nie minie. Chodzi nie tylko o wzory czy printy, ale też sięganie po szlachetne materiały. Tak właśnie działa Plantwear.

Data publikacji: 19.09.2017

Plantwear to polska marka, mająca w swojej ofercie piękne drewniane akcesoria. Klienci z całego świata pokochali Plantwear za niebanalne okulary oraz zegarki, a od tego czasu w ofercie marki pojawiły się także etui na telefon, pierścionki, a także eleganckie skórzane torby. Ich produkty są unikalne i wyjątkowe – gwarantuje to ręczne wykonanie każdego egzemplarza oraz rzemieślnicze podejście do produktu. Co istotne, marka stara się także odpowiedzialnie podchodzić do kwestii środowiska i m.in. bierze udział w sadzeniu drzew. Kierując się zasadą „Love for wood”, szuka nowych sposobów, by rozkochać swoich klientów w drewnie i pokazać różne jego odsłony. Tak właśnie jest w przypadku najnowszego modelu zegarka: luksusowej serii Select Chronograph.

Nowa kolekcja to wyjątkowo zaawansowany mechanizm skryty w drewnianej kopercie. Jego premiera miała miejsce pod koniec lipca, kiedy to nowy czasomierz z drewnianą bransoletą trafił do sklepu online. Od poprzednich modeli marki różni się szczegółowością wykonania oraz wyjątkowo skomplikowanym mechanizmem, typowym dla zegarków typu chronograph, które mają funkcję stopera (czas mierzony do 60 minut), zegarek 24h oraz datownik. W sprzedaży dostępne są dwie wersje koperty: 47 mm oraz 54 mm, wykonane z ciekawego połączenia orzecha amerykańskiego oraz wenge. Seria Select to opcja dla osób nieco bardziej wymagających i chociaż ma to wpływ na dość wysoką cenę w porównaniu do bardziej standardowych modeli, to jakość wykonania na pewno zadowoli nawet wymagające osoby. Skomplikowany mechanizm wykorzystany w Select Chronograph pochodzi z Japonii i wyprodukowany jest przez prestiżową markę Citizen Group.

– Chcieliśmy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Praca nad tym produktem trwała wiele miesięcy, a jego niezwykłą tarczę wykonaliśmy z mnóstwa ręcznie łączonych elementów. Jestem naprawdę dumny z modelu Select i pracy całego zespołu – o nowym projekcie opowiada Wiktor Pyrzyk, właściciel firmy Plantwear. Cena, w zależności od wersji, wynosi 1 199 lub 1299 pln.

 

Źródło: Plantwear

Zobacz także

Trendy / #News

inkubator-1classic-jpg-11952

Inkubator dla czworonogów

Noworodki to istoty bardzo delikatne. Nie dotyczy to jedynie ludzi – kocie i psie maluchy też potrzebują opieki. Dlatego lubelski uniwersytet zainwestował w inkubator dla zwierząt.

Trendy / #News

talerz-classic-jpg-11766

Doznania znad talerza

Wiecie jak elegancko zjeść spaghetti, owoce morza, czy lasagnę? Czy kiedyś zestresowaliście się na oficjalnym obiedzie lub pogubiliście w etykiecie? Nie jesteście jedyni.

Trendy / #News

whisky-me-classic-jpg-11968

Whisky Me – trunek w wersji mini

Kojarzycie soczki w woreczkach, tak popularne w latach 90.? Dzięki pewnemu start-upowi, powracają, tylko że w wersji wysokoprocentowej jako Whisky Me.