/hamag/assets/otwarcie-jpg-12300.jpeg

Jaki robot kuchenny kupić? TOP 10

Idealny sprzęt do kuchni - robot kuchenny - wielozadaniowa maszyna która nie tylko ułatwi pracę przy przygotowywaniu posiłków, ale też wniesie je na inny poziom. Jaki wybrać, ile pieniędzy trzeba wydać na dobry i sprawdzony model?

Data publikacji: 25.01.2019
To niesamowite, jak bardzo robot kuchenny może być pomocny przy przygotowywaniu posiłków. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę dopiero gdy go kupi i zacznie używać. Czas przygotowywania niektórych dań może być krótszy nawet o połowę. Zanim jednak robot pojawi się w naszej kuchni, należy wybrać model, który w największym stopniu spełni nasze wymagania. Nie jest to proste zadanie, bo oferta tych urządzeń jest szeroka, a ich funkcje i parametry bardzo różnorodne. Jaki robot kuchenny kupić i czym się kierować przy jego wyborze? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem i rankingiem TOP-10.

 

Jaki robot kuchenny kupić?

Zacznijmy od kwestii podstawowej – czy napęd robota ma znajdować się w jego podstawie, czy też w górnej części? Różnica jest istotna, bo ma wpływ na funkcjonalność urządzenia. Wiele lat temu sprzedawano wyłącznie roboty z silnikiem w podstawie. Na gnieździe napędu stawiamy różnego rodzaju przystawki – malakser, sokowirówkę, czy kubek blendera. Jest to rozwiązanie wygodne. Osoby, które wcześniej miały już robota kuchennego, szybko zorientują się w jego budowie i obsłudze.
Nowszym rozwiązaniem jest napęd umieszczony na górze. Tego typu roboty przypominają trochę miksery z misą. W robotach planetarnych do gniazd napędu podłączamy odpowiednie końcówki i całość opuszczamy do stojącej poniżej misy. Tego typu roboty są bardziej praktyczne. W każdej chwili możemy przerwać pracę i podnieść napęd, co w przypadku robotów z napędem w podstawie jest niemożliwe.

Gdy wybierzemy rodzaj napędu, czas skupić się na pozostałych funkcjach i parametrach naszego urządzenia.

Pojemność – mowa tu o pojemności wszystkich przystawek, choć oczywiście największe zainteresowanie zawsze wzbudza pojemność malaksera. Jeśli będziemy przygotowywać dania dla kilku osób, najlepiej wybrać malakser o pojemności powyżej trzech litrów.

Moc – bardzo ważny parametr określający, jakie czynności będzie w stanie wykonać nasz robot. Proste czynności takie jak robienie koktajli, zupek, czy ubijanie piany wykona każdy model. Jeśli robot ma siekać twarde warzywa i wyrabiać ciasto, to należałoby wybrać moc powyżej 700W. Jeśli ma on bez kłopotu ugniatać ciasto, czy mielić mięso z kawałkami chrząstki, wybierzmy urządzenie o mocy powyżej 1000W.

Misa – do wyboru mamy modele z misami metalowymi i plastikowymi. Jeśli cena nie jest dla nas czynnikiem decydującym, to bez wahania wybierzmy misę metalową. Jest to materiał trwały, łatwy w myciu i nieulegający przebarwieniom. Jeśli jednak chcemy kupić tańszy model z misą plastikową, to upewnijmy się, że jest to grube, mocne tworzywo, odporne na uszkodzenia.

Regulacja obrotów – tu wybór jest prosty – im więcej wariantów szybkości pracy robota, tym łatwiej dostosujemy jego pracę do różnorodnych zadań, które będzie musiał wykonać. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest też regulacja płynna. Odbywa się najczęściej za pomocą pokrętła. Istotna jest też funkcja płynnego startu. Dzięki niej robot nie rozchlapuje składników, wchodząc od razu na wysokie obroty.

Przystawki do robota – im jest ich więcej, tym lepiej. Każda z nich będzie dodatkowo zwiększać funkcjonalność urządzenia. Absolutna podstawa to moduł malaksera i kubek miksujący. Dodatkowo możemy otrzymać jeszcze na przykład moduły maszynki do mielenia, sokowirówki, szatkownicy, cytrusiarki i wiele innych.

TOP 10 - robotów kuchennych

Przy kupnie robota kuchennego chcesz zdać się na rekomendację ekspertów? Sprawdź poniższy ranking robotów kuchennych TOP 10.

Robot kuchenny do 300 zł
Eldom WRK1100 Planet

Najważniejsze cechy:

 • Pojemność misy: 600 W
 • Opcja pracy pulsacyjnej
 • Siedem wariantów szybkości pracy
 • Zagniatanie ciasta
 • Pokrywa dla misy roboczej

Eldom WRK1100 PlanetEldom WRK1100 Planet

Niedrogi i prosty robot kuchenny, oferujący dużą pomoc w przygotowywaniu codziennych posiłków. Doskonale wykonuje takie funkcje, jak m.in. mieszanie, miksowanie, czy ubijanie piany. Jest to też świetny robot do zagniatania ciasta. Posiada siedem wariantów szybkości pracy, więc będziesz mogła dostosowywać ją do zadania, które robot ma wykonać. Dostępna jest też opcja pracy pulsacyjnej. Czas pracy urządzenia można programować, korzystając panelu sterującego z wyświetlaczem LCD. Montaż i demontaż poszczególnych przystawek jest prosty i zajmuje tylko kilka sekund. Zadowolone będą z pewnością osoby posiadające liczną rodzinę, gdyż jest to robot z dużą misą. Ma ona ponad cztery litry pojemności.

Robot kuchenny do 400 zł
Philips HR7762/00

Najważniejsze cechy:

 • Silnik o mocy 750 W
 • Wyrabianie i zagniatanie ciasta
 • Młynek do kawy jako przystawka
 • Możliwość mycia niektórych elementów w zmywarce
 • Tryb pracy pulsacyjnej

Philips HR7762/00Philips HR7762/00

Bardzo dobry robot kuchenny oferujący świetną relację ceny do jakości. Ma silnik o mocy 750W i oferuje wiele praktycznych funkcji. Możesz nim miksować, rozdrabniać, mieszać, ubijać pianę, czy kroić składniki na różne sposoby. Nadaje się też dobrze do wyrabiania ciasta, a także jego zagniatania. Jest też coś dla wielbicieli świeżej kawy. Na wyposażeniu znajduje się młynek, który błyskawicznie zmieli jej ziarna. Z pomocą robota bardzo sprawnie zetrzemy też ziemniaki na placki ziemniaczane. Pomoże nam w tym specjalna tarcza dedykowana do tego celu. Nie musisz się martwić uciążliwym myciem. Część elementów wyposażenia robota możesz myć w zmywarce. Jest to więc godny polecenia i solidny robot kuchenny.

Robot kuchenny do 500 zł
Robot RUSSELL HOBBS 25180-56

Najważniejsze cechy:

 • Niewielki rozmiar, łatwe przechowywanie
 • Moc silnika: 850 W
 • Pojemność misy roboczej: 1,7 litra
 • Metalowa obudowa
 • Przystawka blendera w zestawie

Robot RUSSELL HOBBS 25180-56Robot RUSSELL HOBBS 25180-56

Kompaktowy robot kuchenny do ubijania, miksowania, mieszania składników, czy ucierania kremów. Doskonale nadaje się do niewielkich kuchni – bez trudu zmieścisz go w małej szafce. Ma moc 850W, więc poradzi sobie z większością wymagających zadań. Pojemność misy roboczej w przypadku tego modelu to 1,7 litra. W zestawie znajdziemy też blender o pojemności 1,5 litra. Jest to porządny robot do wyrabiania ciasta. Czynność tę wykonuje szybko i sprawnie. Dużym plusem jest metalowa obudowa. Jest ona wytrzymała na uszkodzenia i nie przebarwia się. Robot ma specjalne zabezpieczenie przed uruchomieniem przy źle założonej pokrywie.

Robot kuchenny do 500 zł
Kalorik HA1005WR

Najważniejsze cechy:

 • Napęd w górnej części
 • Silnik o mocy 800 W
 • Pięciostopniowa regulacja prędkości pracy
 • Pojemność misy roboczej: 4,3 litra
 • Funkcja pracy pulsacyjnej

Kalorik HA1005WRKalorik HA1005WR

Nowoczesny robot planetarny z napędem znajdującym się w górnej części obudowy. Niewielki, ale wyposażony w solidny silnik o mocy 800W. Doskonale nadaje się dla dużej rodziny. Pojemność misy roboczej to w tym przypadku aż 4,3 litra. Pięciostopniowa regulacja prędkości pracy pozwala lepiej dopasować pracę urządzenia do indywidualnych potrzeb. Model ten bardzo sprawnie miesza, miksuje składniki i wyrabia ciasto. Jest to też świetny robot kuchenny do ubijania śmietany. Montaż i demontaż poszczególnych końcówek jest bardzo łatwy. Urządzenie ma pięciostopniową regulację prędkości oraz funkcję pracy pulsacyjnej. W kuchni prezentuje się bardzo elegancko.

Robot kuchenny do 800 zł
Bosch MUM4856EU

Najważniejsze cechy:

 • Wielofunkcyjne ramię z trzema rodzajami napędu
 • Czterostopniowa regulacja prędkości pracy
 • Pojemność komory malaksera: 2,7 litra
 • W zestawie mikser, rozdrabniacz, wyciskarka do cytrusów
 • Tryb pulsacyjny

Bosch MUM4856EUBosch MUM4856EU

Zaawansowany robot kuchenny, który całkowicie odmieni przygotowywanie posiłków w twoim domu. Jedną z jego zalet jest doskonałe wyposażenie. Znajdziemy tu takie przystawki jak m.in. mikser, rozdrabniacz do warzyw i owoców, czy wyciskarka do cytrusów. Możliwe jest też mielenie mięsa, gdyż robot posiada także maszynkę. Na uwagę zasługuje też wielofunkcyjne ramię z trzema rodzajami napędu. Podłączanie do niego poszczególnych akcesoriów jest bardzo intuicyjne. Model ten ma czterostopniową regulację prędkości pracy. Jest to również świetny robot kuchenny do ciasta. Sprawnie radzi sobie zarówno z jego wyrabianiem jak i ugniataniem. Pojemność komory malaksera to 2,7 litra.

Robot kuchenny do 1000 zł
Philips HR7778/00

Najważniejsze cechy:

 • Moc: 1300 W
 • Ilość wariantów prędkości: 12+3
 • Pojemność malaksera: 3,4 litra
 • Moduły sokowirówki i cytrusiarki
 • Innowacyjne noże PowerChop

Philips HR7778/00Philips HR7778/00

Nowoczesny robot kuchenny o mocy aż 1300W, posiadający aż 32 funkcje pomagające w przygotowywaniu posiłków. Ma 12 wariantów prędkości ustawianych ręcznie oraz 3 warianty, w których prędkość dostosowywana jest automatycznie. Urządzenie dobrze sprawdzi się w przypadku większej rodziny. Pojemnik malaksera ma niemal 3,5 litra pojemności. Dzbanek blendera nieco ponad 2 litry. Nie musisz też kupować sokowirówki i cytrusiarki. Moduły te znajdują się na wyposażeniu robota. Wymiana akcesoriów jest bardzo łatwa i zajmuje zaledwie kilka sekund. Również cięcie i siekanie przebiega błyskawicznie. Wszystko to dzięki innowacyjnym nożom PowerChop o unikalnym kształcie ostrza i zastosowaniu precyzyjnego kąta cięcia.

Robot kuchenny do 1000 zł
TEFAL QB515G38 KTM

Najważniejsze cechy:

 • Pojemność misy roboczej: 4,6 litra
 • Opcja pracy na bardzo niskich obrotach
 • W zestawie malakser, maszynka do mięsa, mikser, szatkownica
 • Zabezpieczenia przed przeciążeniem i przed przegrzaniem
 • Moc silnika: 1100 W

TEFAL QB515G38 KTMTEFAL QB515G38 KTM

Robot kuchenny o dużej mocy i regulacji prędkości pracy w ośmiu wariantach. Szybko i sprawnie przygotujesz w nim dania dla wielu osób. Jego misa robocza ma pojemność aż 4,6 litra. Może pracować nie tylko na bardzo wysokich obrotach, ale też na bardzo niskich. Te ostatnie przydają się, gdy chcemy zapobiec rozchlapywaniu składników lub pyleniu mąki. Bez wątpienia jest to robot kuchenny z dobrymi akcesoriami. W zestawie znajdziemy na przykład malakser, maszynkę do mielenia mięsa, mikser kielichowy, czy szatkownicę. Ciekawostką jest specjalna końcówka Flexi do ugniatania delikatnego ciasta. Urządzenie ma zabezpieczenia przed przeciążeniem i przed przegrzaniem.

Robot kuchenny do 1500 zł
Bosch MUM58364

Najważniejsze cechy:

 • Automatyczne podnoszenie ramienia
 • Pojemność misy: 3,9 litra
 • Opcja pracy pulsacyjnej
 • Maszynka do mielenia, mikser, wyciskarka do cytrusów
 • Przystawka Cube Cutter do krojenia w kostki

Bosch MUM58364Bosch MUM58364

Wielofunkcyjny robot kuchenny z napędem umieszczonym w górnej części. Nie musisz martwić się o siłę potrzebną do jego unoszenia i opuszczania. Ramię robota podnosi się automatycznie po naciśnięciu jednego przycisku. Na uwagę zasługuje udoskonalony, planetarny system mieszania. Robot wykonuje tę czynność w aż trzech kierunkach jednocześnie. Na wyposażeniu znajdziemy takie przystawki jak m.in. maszynka do mielenia, mikser, wyciskarka do cytrusów, przystawka Cube Cutter do krojenia w kostki, czy rozdrabniacz. Pojemność głównej misy roboczej to 3,9 litra. Robot ma opcję pracy pulsacyjnej i system zabezpieczający przed przypadkowym uruchomieniem. Jako dodatek do robota otrzymamy płytę DVD z przepisami kulinarnymi.

Robot kuchenny do 2000 zł
Kenwood Chef Elite XL KVL6370S

Najważniejsze cechy:

 • Moc silnika: 1400 W
 • Pojemność misy roboczej: 6,7 litra
 • Płynna regulacja prędkości pracy
 • Metalowa obudowa
 • Możliwość mycia poszczególnych części w zmywarce

Kenwood Chef Elite XL KVL6370SKenwood Chef Elite XL KVL6370S

Profesjonalny robot kuchenny, który całkowicie odmieni sposób, w jaki przygotowujesz posiłki. Ma moc aż 1400W. Nie ma zadania, z którym sobie nie poradzi. W bardzo dużej misie o pojemności niemal 7 litrów bez kłopotu zagnieciesz do 5 kilogramów ciasta. Nie musisz tu liczyć na warianty prędkości, które zaoferował producent, regulacja szybkości pracy odbywa się płynnie. Robot jest bardzo wszechstronny. Miksowanie, ubijanie śmietany, zagniatanie ciasta, mielenie mięsa, robienie koktajli i zup, a nawet napełnianie kiełbas – wszystko to zrobisz z jego pomocą. Urządzenie ma metalową obudowę, która jest gwarancją wysokiej trwałości i odporności na uszkodzenia.

Robot kuchenny do 3000 zł
KitchenAid ARTISAN 5KSM175PS

Najważniejsze cechy:

 • Uniwersalne gniazdo do montażu przystawek
 • Cichy i energooszczędny
 • Pięć lat gwarancji
 • Wykonany w całości z metalu
 • Płynna regulacja szybkości pracy

KitchenAid ARTISAN 5KSM175PSKitchenAid ARTISAN 5KSM175PS

Zdaniem wielu jest to najlepszy robot kuchenny 2018 roku. A z pewnością jest bardzo bliski tego tytułu. Jest on tak niezawodny, że producent daje na niego aż pięć lat gwarancji. Robot wykonany jest w całości z metalu, co gwarantuje jego wytrzymałość. Wyposażony jest w misę o pojemności 4,8 litra. Model ten posiada uniwersalne gniazdo do montażu przystawek. Możemy używać zarówno akcesoriów znajdujących się w zestawie, jak i opcjonalnych, które możemy dokupić. Mieszadła robota wykonują unikalny ruch planetarny skutkujący doskonałym napowietrzeniem i dokładnym zmieszaniem składników. Urządzenie jest ciche i energooszczędne, gdyż napęd z silnika przekładany jest bezpośrednio na narzędzia pracujące w misie.

Zobacz także

Roboty kuchenne / #Galeria

classic-jpg-11627

Polecane roboty kuchenne

Bez robota ani rusz! Przyda się podczas przyrządzania ciasta, dań głównych, zup oraz sałatek dla sporej rodzinki. Zobaczcie, jakie sprzęty polecamy!

Roboty kuchenne / #Test

classic-02-jpg-7633

Test robota kuchennego – PHILIPS HR 7627/00

Jeśli szukacie prostego robota do najpilniejszych zadań kuchennych, model HR 7627/00 Philipsa jest jakby idealny!

Roboty kuchenne / #News

bosch-mumxl40g-classic-jpg-5974

Bosch MUMXL40G to jedyny robot kuchenny, jakiego potrzebujesz

Robot kuchenny Bosch MUMXL40G oddaje do Twojej dyspozycji ponad 120 funkcji.

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

W związku z tym informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

Administratorem Twoich danych będzie Benchmark Sp z o.o. z siedzibą w Poznaniu (dalej zwany jako Benchmark), jak również firmy będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy w celu świadczenia usług (dalej zwani jako "Partnerzy"). Współpraca ma na celu wyświetlanie i dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez benchmark.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Partnerów.

Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby:
utrzymać sesję Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
tworzyć statystyki, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
zapewnić większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
pokazywać reklamy dopasowane do potrzeb i zainteresowań.


Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych parterów.

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Zaznaczając przycisk "zgadzam się" zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług Benchmark: stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez Benchmark oraz Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.