/hamag/assets/jaki-depilator-swietlny-big-jpeg-12091.jpeg

Jaki depilator świetlny IPL? TOP-5 polecane modele

Depilacja światłem powinna być komfortowa i bezpieczna. Na co zwracać uwagę przy zakupie i który depilator świetlny wybrać?

Data publikacji: 01.04.2018

Depilacja wykonywana w klasyczny sposób to mało przyjemny zabieg. Kobiety o wrażliwej skórze narzekają na ból przy jego wykonywaniu, nawet przy użyciu wysokiej klasy depilatorów. Trudno się dziwić, wyrywanie włosków to nic przyjemnego. Alternatywą dla gładkich nóg jest wykonywanie zabiegów depilacji światłem. Tego typu zabiegi jeszcze kilka lat temu wykonywało się głównie w gabinetach kosmetycznych. Dziś już każda z nas może kupić własny depilator IPL w naprawdę rozsądnej cenie. Pytanie tylko, na co zwracać uwagę przy zakupie i który depilator świetlny wybrać?

 

Jak wybieramy depilator świetlny IPL?

Depilatory IPL to urządzenia wyposażone w specjalistyczną lampę, która naświetla pewien obszar skóry. Wytwarzane światło to spektrum fal o różnej długości. Fale te przechodzą zarówno przez cebulki włosowe, jak i okoliczne tkanki. Jednak niszczą wyłącznie cebulki włosów. W efekcie włoski są niszczone bądź przynajmniej zahamowany zostaje ich wzrost.

Depilacja światłem powinna być przede wszystkim komfortowa. Dlatego też od razu zwróć uwagę, czy urządzenie, które chcesz kupić posiada możliwość regulacji natężenia emitowanego światła. Jeśli tak, to będziesz mogła dostosować natężenie do wrażliwości swojej skóry. Jeśli nie, będziesz musiała liczyć na szczęście, że fabrycznie ustawione natężenie światła nie jest dla ciebie bolesne.

Sprawdź też, jak duże jest okienko, przez które emitowane jest światło. Im jest ono większe, tym większy obszar skóry zostanie pokryty przez jeden impuls świetlny. A im większy będzie to obszar, tym krócej będzie trwał zabieg.

Czy depilator, który zamierzasz użyć, jest bezprzewodowy, czy jest konieczność podłączania go do gniazdka? Weź pod uwagę, że depilatora będziesz używać rzadko, można więc założyć, że problem wynikający z braku energii w akumulatorze raczej nie będzie Cię dotykał. A brak przewodów to znacznie większa swoboda użytkowania. Wybierajmy więc modele bezprzewodowe.

Weź też pod uwagę trwałość lampy depilatora. Po określonym czasie użytkowania trzeba ją wymienić. To sporo kosztuje. Dobrze więc przy zakupie depilatora świetlnego sprawdzić ilość błysków, których wykonanie gwarantuje producent. Może to być nawet ponad 300.000 błysków.

W przypadku depilacji światłem bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Depilator IPL ingeruje w głębokie warstwy skóry. Ważne są więc wszelkie dowody braku zagrożeń spowodowanych zabiegami. Niektórzy producenci przeprowadzili badania kliniczne potwierdzające bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Weźmy to pod uwagę przy zakupie depilatora świetlnego.

Pora zapoznać się z kilkoma modelami depilatorów świetlnych, które cieszą się bardzo dużą popularnością.

Bezprzewodowy depilator świetlny do 2000 zł
Philips Lumea Prestige SC2009/00

Najważniejsze cechy:

 • bezprzewodowy
 • 5 ustawień intensywności światła (możliwość dostosowania do typu skóry)
 • Nasadka do okolic bikini, nasadka do twarzy
 • Lampa o wydajności: 250.000 błysków

Innowacyjny i bezprzewodowy depilator IPL. Jego konstrukcja opracowana została we współpracy z czołowymi dermatologami, aby zagwarantować nie tylko doskonałą efektywność zabiegów, ale też ich pełne bezpieczeństwo. Zaletą tego modelu jest bardzo duże okienko do naświetlania. Dzięki niemu impulsem światła można objąć duży obszar skóry, a więc cały zabieg trwa krócej. Do depilatora dołączone zostały nasadki dedykowane do depilacji twarzy oraz depilacji okolic bikini. Co ważne, urządzenie to nie wymaga wymiany lampy – nie pojawiają się więc w przyszłości żadne dodatkowe koszty użytkowania.

Depilator świetlny o wydajności do 300.000 błysków
Braun IPL BD5009

Najważniejsze cechy:

 • Inteligentny sensor kolorytu skóry SensoAdapt
 • Tryb normalny, delikatny albo bardzo delikatny
 • Lampa o wysokiej wydajności: 300.000 błysków

Zależy Ci na bezpiecznych, efektywnych, ale i szybkich zabiegach? Technologia Silk-expert IPL zastosowana w tym modelu depilatora świetlnego sprawia, że zabiegi trwają nawet dwukrotnie krócej niż w przypadku innych modeli. Przy depilacji rąk i nóg sprawnie przeprowadzony zabieg można przeprowadzić w czasie poniżej dziesięciu minut. Efekty widoczne są przez co najmniej cztery tygodnie i są lepsze z każdym kolejnym zabiegiem. Z kolei o bezpieczeństwo dba specjalny czujnik, który 80 razy na sekundę sprawdza odcień danego fragmentu skóry. W efekcie jest w stanie dostosowywać na bieżąco intensywność światła.

Depilator IPL do 1000 zł
Remington IPL6750 I-LIGHT PRESTIGE

Najważniejsze cechy:

 • Nakładka do twarzy, nakładka precyzyjna do bikini
 • 5-stopniowa regulacja mocy

Doskonały depilator IPL, który będzie działać przez długie lata bez konieczności wymiany lampy. Jest ona w stanie wygenerować aż 150.000 błysków. Wykorzystana technologia Advanced Propulse działa w oparciu o ogrzewanie mieszka włosowego i przerywaniu cyklu wzrostu włosa. Trwałe efekty możemy uzyskać już po trzech zabiegach. Co istotne w depilatorze zastosowano pięciostopniową regulację natężenia światła. Pomoże to dostosować intensywność do własnej wrażliwości. Tego modelu depilatora mogą używać także mężczyźni, m.in. do usuwania włosków z pleców, klatki piersiowej, czy rąk. Urządzenie posiada odpowiednie rekomendacje dermatologów.

Wydajny depilator świetlny do 1000 zł
Babyliss G946E

Najważniejsze cechy:

 • do 5 fototypów skóry (od I do V) - 5 poziomów intensywności światła
 • seryjny tryb działania lampy błyskowej
 • nasadka do twarzy
 • Lampa o wysokiej wydajności: 300.000 błysków

Nowoczesny depilator przeznaczony do aż pięciu różnych fototypów skóry. Jego niezawodna lampa jest w stanie wyemitować aż 300 tysięcy błysków. To z pewnością wystarczy na cały okres eksploatacji tego urządzenia. Depilator wyposażony został w detektor pigmentu skóry oraz funkcję seryjnego działania lampy błyskowej. W tym trybie emitowanych jest ponad trzydzieści błysków na minutę, co eliminuje konieczność naciskania przycisku za każdym razem. Depilator posiada moduł Bluetooth, dzięki któremu można połączyć się z aplikacją Homelight Connected. Umożliwia to jeszcze łatwiejszą personalizację zabiegu.

Bezprzewodowy depilator świetlny do 1000 zł
Philips Lumea Advanced SC1995/00

Najważniejsze cechy:

 • Działanie sieciowe lub bezprzewodowe
 • 5 ustawień intensywności światła
 • Nasadka do ciała
 • Lampa o wydajności: 250.000 błysków

Depilator oferujący doskonałą jakość i efektywność w bardzo rozsądnej cenie. Z jego działania według badań zadowolonych jest ponad 80% kobiet. Po pierwszych trzech zabiegach owłosienie zostaje zredukowane o ponad 90%. Nie musisz się też martwić wymianą lampy. Ta fabrycznie zastosowana ma żywotność do dwudziestu lat. Samodzielnie możesz wybrać, czy depilatora chcesz używać w trybie bezprzewodowym, czy też sieciowym. W zestawie z depilatorem znajdziesz też specjalne nasadki do pach i okolic bikini. Wbudowany, ciemnoczerwony filtr gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo, nawet w przypadku bardzo wrażliwej skóry.

Zobacz także

Depilatory / #News

babyliss-g960e-classic-jpg-10289

Precyzyjny i wydajny depilator IPL G960E BaByliss Homelight

Nawet o 90 procent włosów mniej już po ośmiu sesjach – oto co do zaoferowania ma IPL G960E BaByliss Homelight.

Depilatory / #Recenzja

braun-silk---pil-9-1-jpg-9899

Test depilatora Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry

Jedno urządzenie – wiele rozwiązań. W nowym zestawie od Brauna depilator sprawnie zamienia się w profesjonalny masażer i przyrząd do peelingu. Poznajcie Braun Silk-épil 9 SkinSpa 9-969V Wet&Dry.

Depilatory / #News

philips-bri950-classic-jpg-9392

Philips BRI950/00 to jedyny depilator, jakiego potrzebujesz

Skutecznie, delikatnie i bezpiecznie depiluje wszystkie obszary Twojego ciała.