/hamag/assets/otwracie-jpg-8387.jpeg

Moda na kwiaty

Florystki z Manufaktury Kwiatów zdradzają najnowsze trendy w komponowaniu pięknych bukietów, nie tylko na ślub.

Data publikacji: 20.03.2017

Kwiaty są cudowne. Któż ich nie lubi? Pachną, wprowadzają świeżość do wnętrza, skrywają wiele dobrych historii i emocji. O kwiatach można mówić i mówić. Natalia i Klaudia z poznańskiej Manufaktury Kwiatów, miejsca które całkiem niedawno pojawiło się na pachnącej mapie miasta, opowiadają o tym, co w kwiatach najbardziej inspirujące.

HAmag: Wiosna kojarzy nam się z kwiatami. Które kwiaty najbardziej Was inspirują i dlaczego?

Natalia i Klaudia – Manufaktura Kwiatów: Wiosna to czas, w którym za oknami w końcu robi się kolorowo. Większość roślin budzi się z zimowego snu i rozkwita na nowo, dlatego naszymi ulubionymi kwiatami w tym okresie są rośliny cebulowe. Są to pierwsze kiełki wybijające się z ziemi. Zachwycają nas nie tylko swoją świeżością, ale też cudownym zapachem oraz przepiękną pastelową paletą barw.

H.: W jaki sposób lubicie komponować bukiety?

Manufaktura Kwiatów: Najważniejsze są emocje, które chcemy wyrazić kwiatami! Projektując kompozycje, staramy się, aby kwiaty były odpowiednio dobrane do każdej okazji. Wybieramy gatunki, które podkreślają jej wymowność i nadają charakteru. Lubimy komponować z kwiatów sezonowych, dzięki czemu mamy pewność, że są one najlepszej jakości i przystępne cenowo dla klientów. W bukiecie zwracamy szczególną uwagę na takie cechy jak: forma, barwa i estetyka. Dzięki tym elementom otrzymujemy przepiękne i naturalne bukiety.

H.: A jakie kwiaty są najbardziej modne, jeśli chodzi o bukiety ślubne? Co oprócz kwiatów może znaleźć się w takim bukiecie?

Manufaktura Kwiatów: Tak naprawdę zależy w jakim miesiącu odbywa się ślub – czerwcowe Panny Młode uwielbiają piwonie, a te które zaplanowały ślub na wrzesień – zrobiły to zapewne z premedytacją, aby użyć wrzosów [śmiech]. W danym czasie pojawiają się określone gatunki kwiatów, z których czerpiemy inspiracje. Wszystkie bukiety powinny wyglądać naturalnie – niekoniecznie muszą być w stylu rustykalnym, bo ten klimat już powoli odchodzi w zapomnienie. Kwiaty muszą być dobrane do stylistyki samego ślubu. W bukietach ślubnych warto pokusić się po prostu o oryginalne dodatki, które w tym sezonie są bardzo modne – złote lub srebrne aplikacje, specyficzne liście, zioła, gałązki krzewów ozdobnych. Idealnym podkreśleniem całej kompozycji jest rączka wykończona koronką z sukni ślubnej lub wstążką w dobranym kolorze.

H.: Wasz najbardziej oryginalny i najpiękniejszy bukiet?

Manufaktura Kwiatów: Obie kompozycje tak naprawdę powstały na tegoroczne targi Gardenia, zorganizowane prze SITO w konkursie dla kwiaciarni. Ta oryginalna kompozycja była w kolorze roku 2017, czyli greenery, wypełniona cebulami, mchem chrobotkiem oraz takimi kwiatami jak: hiacynty, tulipany i żonkile. Wiosnę było czuć i widać z daleka. A nasza najpiękniejsza perełka została stworzona z cudownych kwiatów w pastelowych różowych barwach i zdobyła drugie miejsce, co dla kwiaciarni z tak krótkim stażem jest ogromnym osiągnięciem! Użyłyśmy liści eukaliptusa, anemonów, jaskrów i róży gałązkowej, czyli bardzo kobiecych gatunków, w których totalnie się zakochałyśmy.

H.: Jak dobrze dobrać bukiet do panny młodej i stylu całego ślubu oraz wesela?

Manufaktura Kwiatów: Trzeba bardzo uważnie słuchać, czego Panna Młoda oczekuje. Są dziewczyny, które wybitnie nie lubią zieleni w bukietach, a są takie które ją uwielbiają. Na pewno ślub w stylu glamour rządzi się innymi prawami niż ten w stylu boho. W pierwszym kompozycje powinny być bardzo eleganckie o określonej formie, a druga stylistyka pozwala na różne szaleństwa [śmiech]. Warto zainspirować się wyglądem sukni ślubnej. Kompozycja nie może bowiem przyćmić kreacji, ani z nią konkurować. Kiedy na sukni pojawia się koronka, kwiaty powinny być prostsze niż w sytuacji, kiedy materiał jest gładki. Czynników jest naprawdę wiele, tak naprawdę musimy zawsze poznać temat „od kuchni”, aby się z nim zmierzyć. Każda Panna Młoda jest inna, więc każdy bukiet jest niepowtarzalny i wyjątkowy – tak naprawdę nigdy nie zrobiliśmy dwóch takich samych kompozycji. 

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.