/hamag/assets/otwarcie-jpg-5719.jpeg

Wyskacz sobie szczęście!

Jeśli jeszcze nie spróbowaliście "Fit and Jump", szybko wskakujcie na trampolinę!

Data publikacji: 26.10.2016
Sposobów na utrzymanie dobrej formy jest wiele. Co jakiś czas jestem zaskakiwana nową opcją niestandardowego fitnessu. A że bardzo szybko się nudzę, muszę wciąż próbować nowego. Tak trafiłam na trampolinę… Tak trafiłam do ZEBRY.

"Fit and Jump", bo tak nazywają się te ćwiczenia, to prawdziwy zastrzyk endorfin. Po niespełna godzinie skakania czujesz się jak nowo narodzona, a kalorie lecą w dół jak oszalałe. Skacząc, uwalniasz w sobie dzieciaka, pozbywasz się zbędnych kilogramów, złych nastrojów i toksyn. Wypacasz to wszystko, bawiąc się przy tym świetnie. Na początku nie jest lekko. Aby chwycić odpowiednią technikę, potrzeba trochę czasu, no i zmęczenie dopada już w połowie ćwiczeń. Jednak to mija. Na trampolinie niezwykle szybko nabywa się dobrej kondycji. W rytm przyjemnej muzyki ćwiczymy nieskomplikowane układy choreograficzne, trenujemy mięśnie nóg, rąk i brzucha. Właściwe całe ciało ćwiczy! W połowie zajęć wzmacniamy mięśnie ud i pośladków, pod koniec „brzuchy” i rozciąganie. Wychodzisz zadowolona i lekka, radośniejsza po prostu! Musicie tego spróbować!

Zebra fitness

Zebra Fitness na kultowych poznańskich Jeżycach to coś więcej niż klub. To miejsce spotkań, wymiany pozytywnej energii, czuć tam dobrego ducha. Dziewczyny wspierają cię jak mogą, zaskakując nowymi zajęciami i akcesoriami do ćwiczeń. Właścicielką klubu jest Weronika Stefaniak – energetyczna, młoda, pełna pasji instruktorka, która umie zmotywować o poranku, a także wieczorem, kiedy sił pozornie już brak. Niedawno skończyła studia magisterskie na kierunku ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Po roku pracy w zawodzie w ogromnej korporacji, dłużej nie wytrzymała. Fitness od zawsze był jej bliski, potrafiła spędzać na sali gimnastycznej po 2-3 godziny dziennie. Postanowiła pasję zamienić w pracę. Skończyła kurs instruktora fitness i zaczęła prowadzić zajęcia w różnych klubach w mieście. W 2015 roku podczas Międzynarodowych Targów Fitness w Poznaniu spróbowała swoich sił na trampolinie, w której zakochała się od pierwszego skoku! Szybko zdobyła licencję instruktora "Fit and Jump". Prowadziła zajęcia na trampolinach, ale wciąż jej było mało: – Od zawsze marzyłam, aby stworzyć klub fitness, który będzie oryginalny, wyjątkowy, kameralny i będzie przyciągał ludzi. No i się udało! Od kwietnia 2016 roku mam swoją ZEBRĘ!

Angelika Drygas: Skąd pomysł skakania na trampolinach? To dość oryginalny sposób na bycie fit…

Weronika Stefaniak: Na trampolinę trafiłam przez przypadek i od razu poczułam, że to jest moja nisza. Zajęcia "Fit and Jump" są pełne energii, zabawy, uśmiechu, a przede wszystkim pozwalają skutecznie spalić kalorie. Tradycyjne ćwiczenia – „na podłodze” już się opatrzyły i zwyczajnie znudziły. "Fit and Jump" to nowość, która aktualnie opanowała rynek fitness w Polsce i nie tylko.

A.D.: Jak skakać, aby wyrzeźbić mięśnie i pozbyć się nadprogramowych kilogramów?

W.S.: Podczas zajęć stawiamy przede wszystkim na łatwe kroki, które poprzez kilkakrotne powtórzenia dają spory wycisk! Najważniejsze, aby skakać na całych stopach, kolana skierowane są na zewnątrz i napięty brzuch przez CAŁY trening! Co ważne, nie wybijamy się w górę, a podciągamy same kolana jak najwyżej poprzez spięcie brzucha.

A.D.: Jakie korzyści płyną z "Fit and Jump"?

W.S.: "Fit and Jump" to wspaniały trening cardio połączony ze wzmacnianiem brzucha, pośladków i nóg. Na trampolinach można zrzucić naprawdę sporo kilogramów, a tym samym ujędrnić wspomniane partie ciała. Brzuch srogo pracuje i efekty widać szybciej niż się tego można spodziewać!

Zebra fitness na Jeżycach w Poznaniu

A.D.: Czy uprawiając "Fit and Jump", można sobie jakoś zaszkodzić? Jakie błędy są najczęściej popełniane podczas skakania?

W.S.: Jeśli słucha się uwag instruktora, to nie ma takiej możliwości. Tak jak wspomniałam najważniejsze, żeby skakać na całych stopach i spinać mięśnie brzucha. Najczęściej osoby, które przychodzą na pierwsze zajęcia skaczą na palcach i mają problem z napięciem brzucha. Wbrew pozorom to nie jest takie łatwe, ale z każdym treningiem jest coraz lepiej. Trampoliny są prozdrowotne, gdyż nie obciążają stawów i kręgosłupa. Poprawiają wydolność organizmu, modelują sylwetkę – same korzyści! Lepiej długo się nie zastanawiać, tylko od razu wskoczyć na trampolinę!

A.D.: Wiem, że wcześniej byłaś instruktorką w rozmaitych miejscach. W dość młodym wieku zdecydowałaś się na prowadzenie własnego klubu. Co zyskałaś wraz z otwarciem Zebra Fitness?

W.S.: Przede wszystkim spełniłam jedno ze swoich największych marzeń, a do tego zyskałam pewność siebie. Robię to, co kocham i dobrze mi z tym!

A.D.: Jak jeszcze można ćwiczyć na trampolinie? Rozciągać się, tańczyć, a może coś jeszcze?

W.S.: Na trampolinie przede wszystkim można dobrze się bawić! Wiedzą o tym dorośli, ale również dzieci. Dlatego w swojej ofercie mamy również zajęcia "Fit and Jump KIDS". Organizujemy urodzinki dla najmłodszych z trampolinami w roli głównej. Dzieci uwielbiają trampolinę! Od niedawna w grafiku widnieją zajęcia "Fit and Jump DANCE", podczas których uczymy się układów choreograficznych na trampolinie. Oczywiście składają się one z prostych kroczków zgodnych ze szkołą "Fit and Jump". Do zobaczenia na zajęciach!

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.