/hamag/assets/swiece-otwarcie-jpg-7563.jpeg

Świece miłości

Przed tegorocznymi Walentynkami testujemy świece zapachowe do masażu i pielęgnacji 2 Senses by Marta Rynkiewicz.

Data publikacji: 03.02.2017
Świece do masażu to dosyć niebanalny pomysł na intymne spotkanie z ukochanym czy ukochaną. Fantastyczne jako prezent lub po prostu jako dodatek do sielsko spędzonego wieczoru. Kolekcja świec zapachowych do masażu i pielęgnacji 2 Senses by Marta Rynkiewicz właśnie podbiła nasze serca.

2 Senses by Marta Rynkiewicz

Przede wszystkim obłędnie pachną. Delikatnie, ale niebanalnie, intrygująco. Do wyboru jest sporo kompozycji: kaszmir, pomarańcza i cynamon, zielona herbata, bergamotka i werbena, wanilia z nutą cytrusową i akcentem kwiatowym, dyniowe ciasteczko, kora cynamonowa i drzewo cedrowe, białe kwiaty (róża, magnolia i konwalia), blackberry. Wszystkie receptury to niepowtarzalne pomysły autorki – Marty Rynkiewicz, która nieustannie poszukuje nowych mieszanek, eksperymentuje z formą i aromatami. Chce zachwycić nas i oczarować wirującymi zapachami. Ale to nie koniec zalet tego produktu.

Świece zapachowe kreują bardzo romantyczny nastrój

Wosk sojowy, z którego powstają świece jest naturalny i ekologiczny (wytwarza jedynie znikomą ilość dwutlenku węgla). Jest nieszkodliwy i nietoksyczny – pozbawiony benzyny, węgla, czy sadzy niesie przyjemną atmosferę bez ryzyka. A my nie musimy martwić się o nasze ściany, meble i ubrania ani układ oddechowy. Które zapachy przypadły mi do gustu? Najbardziej kaszmir (jest bardzo intrygujący, taki nieoczywisty, uniseksowy), kora cynamonowa i drzewo cedrowe – bardzo zmysłowy, idealny dla dwojga, intensywny oraz bergamotka i werbena – na odświeżenie, wesołość, radosny nastrój.

Świece pachną przede wszystkim w kontakcie ze skórą. Jak należy z nimi postępować? Najlepiej według wskazań producenta. Wszelka samowola grozi sparzeniem. Nie polewamy ciała palącą się świeczką (nie próbujcie, ja za was to zrobiłam i nie polecam). Zatem jak działać? Trzeba zapalić świecę nieco wcześniej (ok. 10 min), ponieważ potrzebuje trochę czasu, aby zgromadzić odpowiednią ilość wosku. Gdy słoiczek będzie przepełniony aromatycznym płynem, gasimy płomień. Odczekujemy 5 sekund i polewamy ciało odrobiną wosku. Przyjemne ciepło rozleje się po skórze, co w ten zimowy czas może mieć spore znaczenie. Teraz wszystko w waszych rękach. Masujcie powoli i dokładnie, rozcierając pachnącą maź.

2 Senses by Marta Rynkiewicz pachną pięknie i zmysłowo

Inną metodą jest maczanie palców w wosku lub wlewanie części płynu na ręce i masowanie wybranych części ciała. Wosk, który zamienia się w olejek, ma przyjemną oleistą fakturę, okalającą ciało. Dodatkowo stwarza barierę ochroną. Świetnie natłuszcza i nawilża. To ratunek dla przesuszonej skóry, dlatego polecam zwłaszcza na spierzchnięte kolana, łokcie i dłonie. Świecą można także wykonać automasaż oraz traktować ją jak balsam! Ciepło, które gwarantuje jest niezastąpione. Ja co wieczór przeżywam nieciekawy szok termiczny, smarując ciało zimnym balsamem, dlatego ta opcja wydaje mi się bardzo ciekawa.

Roztopiony wosk ma przyjemną oleistą konsystencję

A co z wydajnością świec? To sprawa bardzo indywidualna, z moich masażowych doświadczeń wynika, że połowa świecy (100 ml) starczy na wymasowanie dwóch osób. To niezły wynik. Przy cenie 45 zł za sztukę wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem. 2 Senses by Marta Rynkiewicz są bardzo estetycznie wykonane i solidne, a do tego część z nich wyposażona została w dzióbek, który ułatwia wylewanie olejku na ciało.

Olejek zapachowy natłuszcza i nawilża ciało

Świeca do masażu to dobry koncept na podarunek walentynkowy, urodzinowy lub świąteczny. Wciąż wzbudza zaciekawienie i jest oryginalną ideą, szczególnie dla kogoś, kto żyje ekologicznie i lubi otaczać się pięknymi przedmiotami. Najważniejsze, że świece są źródłem przyjemności i relaksu oraz mobilizują nas do uważnego i świadomego spotkania z bliską nam osobą.

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.