/hamag/assets/otwarcie-02-jpg-7634.jpeg

Test robota kuchennego – PHILIPS HR 7627/00

Jeśli szukacie prostego robota do najpilniejszych zadań kuchennych, model HR 7627/00 Philipsa jest jakby idealny!

Data publikacji: 08.02.2017
W niewielkiej kuchni nie ma miejsca na sprzęty o sporych gabarytach. Każdy centymetr jest jak na wagę złota. I choćbym bardzo chciała zrezygnować z niektórych sprzętów, to z robota kuchennego nie mogę. 

Philips HR 7627/00 to dobry kompromis między pragnieniem posiadania robota, a dążeniem do minimalizmu w kuchni. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca na blacie, w trakcie spoczynku zmieści się do każdej uniwersalnej szafki. Jego obsługę uproszczono maksymalnie – jedno pokrętło załatwi dosłownie wszystko. I do tego cena – ok. 200 złotych. Rewelacja.

Philips HR 7627/00 wyposażony został w kompletny zestaw końcówek

Do pieczenia

Autorskie wypieki: ciasta, tarty, ciasteczka, placki różnego rodzaju to zadanie numer jeden dla każdego robota kuchennego. Omawiany model ma tę przewagę, że nic z niego się nie wylewa ani nie chlapie – zmyślna konstrukcja pozwala na całkiem beztroskie działanie. Brak wewnętrznego wałka w środku pojemnika to spory atut, dlatego wszelkie płyny nie wyciekają ze środka pojemnika. Mój wcześniejszy model posiadał otwór w środku, który znacznie utrudniał przygotowanie na przykład sernika. Jeśli chodzi o wyrabianie, to świetnie radzi sobie z tradycyjnymi wypiekami, oczywiście nie gwarantuje poziomu robota planetarnego, ale działa poprawnie. No i bardzo sprawnie ubije pianę z białek.

Robot sprawnie wyrobi ciasto

Najlepszy do szybkich wypieków

Do szykowania

Robot wyposażony został w kilka wymiennych ostrzy, które posiekają i poszatkują na rozmaite sposoby warzywa i owoce. To od Was zależy, jaką formę wybierzecie: czy bardzo drobne cząstki, czy może talarki lub nieco większe elementy. Od wyboru do koloru. Choć czasami niektóre cząstki (zwłaszcza końcówki) pozostają nierozdrobnione, to i tak wystawiam mu dobrą rekomendację. Ważne, że działa szybko i bezawaryjnie. Minusem pozostaje głośność – tutaj nie jest za dobrze. Podczas pracy robota, lepiej wyłączyć słuch na inne dodatkowe bodźce, bo i tak ich nie usłyszycie.

Może cienkie plasterki jabłka?

Rozdrobni marchewkę w bardzo krótkim czasie

Sałatka warzywno-owocowa to pestka!

Jeśli chodzi o konserwację, to jest tak, jak lubię. Akcesoria można myć w zmywarce. To wielkie udogodnienie. Plastik nie barwi się, ani nie matowieje. To naprawdę dobry sprzęt, za rozsądną cenę. Cudów nie zrobi, ale wszystkie podstawowe zadania wykona rzetelnie i szybko.

Zapraszam do obejrzenia wideo z testowania:

Plusy:

  • cena
  • gabaryty
  • design
  • wygoda użytkowania
  • łatwość obsługi
  • możliwość mycia w zmywarce

Minusy:

  • głośność
  • mało dodatkowych funkcji

Świetnie ubije pianę z białek

Sprawdź ceny

Zobacz także

Roboty kuchenne / #Artykuł

wypiekacze-hamag-310-classic-jpg-12739

Jaki wypiekacz do chleba. Czy warto kupić?

Żyjemy w czasach dobrobytu, ale z roku na rok, pogarsza się jakość żywności, którą kupujemy w supermarketach. Niestety dotyczy to nie tylko wysoko przetworzonych produktów, których łatwo unikać, ale także nisko przetworzonych takich jak chleb.

Roboty kuchenne / #Artykuł

classic-jpg-12301

Jaki robot kuchenny kupić? TOP 10

Idealny sprzęt do kuchni - robot kuchenny - wielozadaniowa maszyna która nie tylko ułatwi pracę przy przygotowywaniu posiłków, ale też wniesie je na inny poziom. Jaki wybrać, ile pieniędzy trzeba wydać na dobry i sprawdzony model?

Roboty kuchenne / #Galeria

classic-jpg-11627

Polecane roboty kuchenne

Bez robota ani rusz! Przyda się podczas przyrządzania ciasta, dań głównych, zup oraz sałatek dla sporej rodzinki. Zobaczcie, jakie sprzęty polecamy!