/hamag/assets/philips-odkurzacz-big-jpg-647.jpeg

Na mokro i na sucho?
Test odkurzacza Philips
PowerPro Aqua!

Sprzątanie może być przyjemne i nieskomplikowane. Wystarczy odpowiedni sprzęt, który zaoszczędzi czas i zminimalizuje nasze zaangażowanie!

Data publikacji: 27.11.2015

Czyżby marzenie niejednej z nas właśnie się ziściło? Całkiem niedawno Philips zaprezentował nowy odkurzacz bezprzewodowy o dużej mocy, który umożliwia sprzątanie podłóg na mokro i na sucho za jednym pociągnięciem... Sprawdziłam, jak to urządzenie działa!

Ilość akcesoriów i sprzętów, które są niezbędne do porządnego wysprzątania mieszkania bywa bardzo zniechęcająca… Plączący się kabel odkurzacza, wiaderko z wodą, które trzeba poprzenosić z miejsca na miejsce i wymagający żmudnej obsługi mop to moja szara rzeczywistość. Philips PowerPro Aqua  miał ją zmienić… Czy eksperyment się udał? Czy możliwe jest efektywne czyszczenie podłóg za pomocą jednego urządzenia?

Bez przewodu lepiej!

To pierwszy zauważalny atut tego sprzętu. Naładowany działa nawet do 40 minut. Mnie to wystarczy. Najatrakcyjniejszy jest chyba brak przeszkadzających kabli i swoboda działania – bez konieczności dostosowywania trasy sprzątania do rozmieszczenia gniazdek. Ruchoma głowica dodatkowo podnosi komfort czyszczenia – wjedzie pod łóżko i w trudno dostępne zakamarki, a my oszczędzamy swój kręgosłup. Pionowy model z wygodną rączką spodoba się zwłaszcza tym, którzy nie lubią lub nie mogą nadwyrężać swoich kręgów i stawów. Technologia PowerCyclone to potężny zastrzyk podmuchu – odkurzacz szybko i sprawnie wciągnie napotkany kurz i inne nieczystości. Do wyboru pozostaje zwykły i bardzo intensywny tryb działania. Wszystkie nieczystości zbierane są w łatwo odczepianym zbiorniczku. Opróżniamy go bez konieczności dotykania zabrudzeń. To tyle, jeśli chodzi o „suchą” stronę odkurzania…

Philips PowerPro Aqua!Philips PowerPro Aqua!

Philips PowerPro Aqua FC6401/01 - cena

2w1

Najważniejszą funkcją, która odróżnia ten model od innych pionowych odkurzaczy, jest ta związana z jednoczesnym sprzątaniem na mokro i na sucho. Źródło sukcesu tkwi w doczepianej nasadce ze zbiorniczkiem, która umożliwia czyszczenie na mokro wszystkich rodzajów twardych podłóg. Aby przejść w ten tryb, wystarczy nałożyć głowicę odkurzacza na nakładę z tkaniną z mikrofibry, którą zaczepia się za pomocą rzepów. Wcześniej nalewamy wodę w odpowiednie miejsce. Sprzęt dobrze sobie radzi z suchymi nieczystościami (mąka, kurz, cukier) – szybko wciąga je do środa, pozostawiając wilgotną powierzchnię do wyschnięcia, bez smug i niechcianych pozostałości. W przypadku mokrych zanieczyszczeń (wylana kawa, błoto) warto przytrzymać przez chwilę głowicę w jednym miejscu, aby nie doszło do rozmazania plamy. W zestawie znajdują się dwie wkładki z mikrofibry, które można  prać w pralce.

Philips PowerPro Aqua!Philips PowerPro Aqua!

Razem raźniej?

Philips PowerPro Aqua  to urządzenie do szybkich porządków. Idealny w czasie roztopów, kiedy często wnosimy błoto do mieszkania oraz w wypadku małych domowych „katastrof” typu: rozlana herbata, czy okruchy. Z pewnością przyda się rodzinom z małymi dziećmi, gdzie łatwiej o tego typu zdarzenia. Poręczny, wygodny i szybki w działaniu nie zastąpi jednak tradycyjnych sprzętów do generalnych porządków. A jak sprawdza się w praktyce? Zapraszam do obejrzeniu naszego filmiku.

Dostępna jest już również nowsza wersja odkurzacza: Philips PowerPro Aqua 3w1 FC6404/01

Zobacz także

Odkurzacze / #Artykuł

h-jet90-icon-jpg-13197

Duża moc, wygoda i higiena – odkurzacz Samsung Jet™ 90 spełnia wszystkie wymogi

Przyglądamy się modelowi Samsung Jet™ 90 i… wygląda na to, że spełnia wszystkie wymogi charakteryzujące dobry odkurzacz bezprzewodowy.

Odkurzacze / #News

hoover-box-jpg-13172

Czysta przyjemność, przyjemna czystość

Jeden sprzęt, który zaprowadzi w twoim domu przyjemną czystość i zamieni wiosenne porządki w czystą przyjemność. Taką obietnicę zdaje się składać producent odkurzacza Hoover H-Free 500 Hydro Plus.

Odkurzacze / #News

h-sharp-o-box-jpg-13055

Jeden odkurzacz, by wysprzątać cały dom (i nie tylko)

Sharp twierdzi, że jego nowe odkurzacze pionowe mogą cię zainteresować. I rzeczywiście mogą – bo wystarczy ci to jedno urządzenie, aby cały dom był dokładnie poodkurzany.