/hamag/assets/jacobsony-znajdz-nas-otwarcie-jpg-10605.jpeg

Znajdź nas! Woda, łąka i las

Dlaczego książka „Znajdź nas! Woda, łąka i las” może zafascynować i zbliżyć nas do natury?

Data publikacji: 02.08.2017

Nowa książka rodzinnego wydawnictwa Jacobsony pt. „Znajdź nas! Woda, łąka i las” to świetna lektura na każdą porę roku. Uczy nie tylko spostrzegawczości, ale przede wszystkim zaraża miłością do otaczającej nas przyrody.

Kasia Jacobson i Robert Dzwonkowski – mama czterech dziewczynek i dziadek piątki maluchów stworzyli album przyrodniczy dla dzieci. Wszystko po to, aby oswajać maluchy z polską przyrodą.

Ta książka to majstersztyk. Pięknie, starannie wydana składa się tak naprawdę z niezwyklej urody rysunków 40 różnych gatunków ptaków, owadów, ryb i roślin. Ciekawe jest to, że część z nich została specjalnie ukryta, aby skomplikować nieco sprawę i włączyć dzieci w swoistą grę. Na każdej ilustracji należy odnaleźć ukryty gatunek. Dzięki takiej konstrukcji dzieci uczą się nie tylko poprawnego nazywania mieszkańców lasów, łąk i wód, ale także spostrzegawczości!

Ten piękny atlas przyrody pomoże rozbudzić w dzieciach zainteresowanie przyrodą, ale także katalizuje do kreatywnego działania. Maluchy lubią liczyć przedstawione na rysunkach zwierzaki i rośliny, szukają podobieństw i przeciwieństw, odrysowują je lub przerysowują.

Dla nas ważne jest również to, że książka została wydrukowana na papierze bezdrzewnym. Książkę polecamy wziąć na wycieczkę, by tropić przedstawione na ilustracjach zwierzaki i rośliny!

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!