/hamag/assets/otwarcie-jpg-12883.jpeg

Czy to koniec z drogimi sonicznymi szczoteczkami? Testujemy Oclean X Pro

Oclean X Pro to szczoteczka soniczna, którą kupić można na popularnym chińskim serwisie sprzedażowym AliExpress. Tak jak się spodziewacie – kusi niską ceną i sporo obiecuje. Naszym zadaniem było dokładnie sprawdzić, czy warto jej zaufać.

Data publikacji: 23.09.2020

Szczoteczki soniczne kojarzone są z jednym producentem oraz wysoką ceną. Pojawiały się tańsze zamienniki, ale brakowało nam zaufania do nieznanych marek. Jeśli z tych powodów zrezygnowaliście z sonicznego szczotkowania zębów, to Oclean X Pro jest dobrym powodem, aby ponownie wrócić do tematu.

Aktualnie trwa promocja obniżająca (i tak już korzystną) cenę szczoteczki Oclean X Pro o dodatkowe 40%. Produkt znajduje się w polskich magazynach, więc bez obaw po kilku dniach możemy liczyć na przesyłkę. Więcej szczegółów na ten temat plus dodatkowe kody jeszcze bardziej obniżające jej cenę, znajdziecie na końcu publikacji.

Zestaw Oclean X PRO

Już samo pudełko i sposób zapakowania szczoteczki Oclean X Pro robi bardzo pozytywne wrażenie. Na tym etapie ciężko wyczuć, że jest to produkt o setki złotych tańszy niż znane szczoteczki soniczne.

W podstawowym zestawie Oclean X Pro znajdziemy: szczoteczkę z głowicą i ochroną, stację ładującą (z dodatkowym elementem do mocowania na ścianie), kabel USB (w zestawie nie ma zasilacza) oraz instrukcja w języku angielskim i chińskim. Kupując szczoteczkę na AliExpress można dobierać różne elementy dodatkowe np. ilość wymiennych głowic czy etui.

Szczoteczka Oclean X Pro recenzja

Soniczna ślicznotka od Oclean

Na opakowaniu jest informacja o nagrodzie Good Design Award 2019, jaką uzyskał ten model za design. Ale czy jest czym się zachwycać?

Oclean X Pro recenzja

Na pierwszy rzut oka wygląda jak każda szczoteczka soniczna. Dołączona do tego zestawu głowica jest bardzo niepozorna, wręcz zbyt zwyczajna (delikatne włosie sprawia wrażenie, jakby przeznaczone było dla dziecka).

Ładnie prezentuje się granatowa rączka szczoteczki z matowym wykończeniem. Głównie uwagę przykuwa jednak wbudowany ekran przypominający wyświetlacz opaski sportowej (sobowtór wyświetlacza Xiaomi Mi Band 4).

Szczoteczka Oclean X Pro

Specyfikacja szczoteczki sonicznej Ocelan X PRO

 • waga: 100 gramów (leciutka)
 • ekran: dotykowy, kolorowy (przekątna 0,96 cala)
 • częstotliwość drgań: 42000 ruchów na minutę
 • siła obrotowa: 220 gf.cm
 • głośność: <60dB (producent nazywa ją niskim poziomem hałasu — w rzeczywistości jest standardowy jak na szczoteczkę soniczną)
 • wytrzymałość baterii: 20 - 40 dni (2 minuty dwa razy dziennie)
 • czas ładowania baterii: 2 godziny
 • pojemność baterii: 800 mAh
 • Pozostałe cechy: IPX7, Bluetooth 4.2BLE, współpraca z aplikacją Oclean (Android 4.4 i iOS 8.0 i nowszych)
 • okres gwarancji: 12 miesięcy

Głowica szczoteczki

Głowica szczoteczki znajduje się na metalowym trzonku. W łatwy sposób się ją montuje i bez potrzeby użycia dużej siły można ją odczepić.

Szczoteczka Oclean X Pro głowica

Do szczoteczki Oclean X Pro dołączona jest niebieska głowica o średniej twardości włosia (miękkość zapewniająca duży komfort przy szczotkowaniu). Włókna (DuPont Tynex Classic) mają kształt wielopłaszczyznowy (romby), co gwarantuje głębokie skuteczne czyszczenie.

Szczoteczka Oclean X Pro włókna

Ten rodzaj głowicy szczególnie polecam osobom, dla których to będzie pierwsza szczoteczka soniczna, świetnie sprawdzi się dla dzieci (powyżej 12 roku życia) oraz dla osób o delikatnych, podatnych na krwawienie dziąsłach.

Jak często trzeba ją ładować?

Mimo niskiej ceny szczoteczka soniczna Oclean X PRO nie wymaga częstego ładowania.

Zgodnie z obietnicami producenta w zależności od ustawienia intensywności wibracji jej akumulator wytrzymuje od 20 do 40 dni, zakładając użytkowanie 2 minuty dwa razy dziennie.

Szczoteczka Oclean X Pro ładowarka

Dodatkowo czas pełnego ładowania jest zaskakująco krótki i wynosi jedynie 2 godziny.

Ładowanie szczoteczki Oclean X PRO

Szczoteczkę ładuje się w prosty sposób, umieszczając ją w podstawce, do której przyciąga się ona magnetycznie.

Oclean X Pro recenzja ładowanie

Do podstawki podłączamy kabel złączem micro-USB, część z końcówką USB podłączyć należy do źródła własnego zasilania np. powerbanka czy ładowarki do telefonu.

Rozszerzona funkcjonalność ładowarki

Szczoteczkę Oclean X Pro możemy bezpiecznie powiesić na ścianie i mieć do niej wygodny dostęp.

Szczoteczka Oclean X Pro mocowanie do ściany

Uchwytem do szczoteczki jest magnetyczna podstawka ładująca. Łączy się ona z dodatkowym elementem, który możemy solidnie przymocować (ultra mocną taśmą 3M) do wybranej powierzchni.

Szczoteczka Oclean X Pro uchwyt

Sama ładowarka jest zatem mobilna i w każdym momencie możemy ją odczepić od elementu przyczepionego do ściany.

Oclean X Pro uchwyt

Pamiętajcie jednak, że magnes w szczoteczce znajduje się tylko na poziomie wyświetlacza, w innych miejscach szczoteczka się nie przyczepi.

Dotykowy wyświetlacz w szczoteczce Oclean X PRO

Przejdźmy do najciekawszej części tej szczoteczki — ekranu dotykowego. Szczoteczka ma jedno istotne zadanie - skuteczne szczotkowanie, dodatkowy ekran może wydawać się niepotrzebnym bajerem. Sprawdźmy zatem, co oferuje.

Na panel do obsługi szczoteczki składa się dotykowy wyświetlacz oraz okrągły przycisk. Sam przycisk służy do włączania/wyłączania szczoteczki oraz zatwierdzania zmian. Natomiast ekran pozwala na dotykowe sterowanie szczoteczką, wybieranie zmian i wyświetlanie komunikatów.

Szczoteczka Oclean X Pro wyświetlacz

Oclean X PRO świetnie sprawdzi się dla osób, które cenią sobie łatwe przeskakiwanie między trybami szczotkowania.

Ekran jest głęboko umieszczony w środku szczoteczki, co sprawia nawet fajne wrażenie. Ta głębokość chroni go przed zalaniem. Cała szczoteczka jest oczywiście wodoodporna.

Jak ustawić komunikaty w języku polskim?

Docelowo w szczoteczce komunikaty są w języku angielskim. Po połączeniu z aplikacją możemy zmienić je na język polski. Niestety to jedyna możliwość, więc jeśli nie potrzebujesz aplikacji, warto zainstalować ją tylko w tym celu, a następnie usunąć.

Szczoteczka Oclean X Pro ekran

Obsługa szczoteczki bez aplikacji

Za pomocą panelu dotykowego możemy zmieniać ustawienia szczoteczki ruchami:

Przesunięcie z góry na dół pozwala na wybór ustawień, w które możemy przejść przesunięciem palca w lewo (cofnij — w prawo), zmiany w ustawieniach wybieramy, poruszając się góra dół, zatwierdzamy długim przytrzymaniem przycisku poniżej ekranu.

Szczoteczka Oclean X Pro ekran dotykowy

Wykorzystując jedynie ekran dotykowy (bez wsparcia aplikacji), można manewrować między ustawieniami:

 • przypomnienie o strefie (włącz/wyłącz)
 • informacje o urządzeniu (m in stan baterii)
 • czas szczotkowania (2:00”, 2:30”, 3:00”)
 • siła szczotkowania (4 opcje do wyboru)
 • tryb (czyszczenie, wybielanie, masaż)

Ekran możemy też całkowicie zablokować długim przytrzymaniem przycisku.

Aplikacja Ocean — aż 20 programów szczotkowania

Zakres możliwości szczoteczki znacznie rozszerza się po zainstalowaniu aplikacji Oclean na smartfonie.

W aplikacji mamy dostęp do aż 20 programów szczotkowania. Opierają się one na 3 głównych trybach pracy (czyszczenie, wybielanie, masaż), 4 poziomach siły szczotkowania oraz 32 prędkościach i różnym czasie pracy.

Każdy z programów jest odpowiednio dopasowaną do potrzeb kombinacją trybu i szybkości drgań oraz niezbędnego czasu. Dodatkowo przy każdym z programów znajdziemy instrukcję, jak długo i w jakich miejscach ustawiać szczoteczkę.

Rekomendacja najlepszego dla Ciebie programu szczotkowania

Aplikacja Oclean daje również możliwość ustalenia spersonalizowanego planu szczotkowania zębów. Uwzględnia on takie informacje o użytkowniku jak: wiek, płeć, typ uzębienia, nawyki (np. picie kawy, palenie) oraz stopień wybielenia.

Oclean X Pro rekomendacja trybu szczotkowania

Na tej podstawie aplikacja proponuje jeden z 20 programów skutecznego szczotkowania (przy każdym znajdziemy dokładne instrukcje, jak prawidłowo myć zęby).

Jak prawidłowo myć zęby?

Aplikacja zbiera również szczegółowe raporty z procesu szczotkowania. Każde mycie zębów dostaje wynik liczbowy (do 100) i ocenę efektu czyszczenia, która uwzględnia efektywny czas, nacisk i pokrycie.

Oclean X Pro programy szczotkowania

Dostajemy również podsumowanie szczotkowania w formie grafiki, która doskonale pokazuje nam pominięte strefy. Dokładnie widzimy, w jaki sposób możemy poprawić technikę szczotkowania i uzyskać lepsze efekty.

Oclean X Pro raporty

Aplikacja Oclean — niska ocena w sklepie Google Play

Po wyszukaniu aplikacji w sklepie Google Play (dostępna jest również na Apple Store), pojawia się słaba opinia. 2,5 gwiazdki z ponad 1,7 tys. opinii. Najczęściej użytkownicy za przyczynę negatywnej opinii podają problem z łącznością szczoteczka — telefon.

Podczas testów nie miałam problemów z łącznością ze szczoteczką. Jedynie (co wynika z ograniczeń łączności bluetooth), gdy myłam zęby w łazience, a telefon znajdował się na drugim końcu mieszkania, dane nie wczytywały się na aplikacji.

Oclean X Pro test

Test szczoteczki sonicznej Oclean X Pro - podsumowanie

Szczoteczkę Oclean X Pro używałam 30 dni (co ciekawe nie rozładowała się przez ten czas). Jej obsługa jest bardzo prosta (ułatwia to dotykowy wyświetlacz). Intuicyjna aplikacja zdecydowanie motywuje do osiągania lepszej techniki szczotkowania (rekomendacje, raporty, wskazówki).

Początkowo jej design nie robił na mnie wrażenia (mimo wbudowanego kolorowego ekranu). Moją uwagę przykuwało niczym niewyróżniające się włosie głowicy przypominające szczoteczkę dla juniora. W praktyce jej skuteczność i efekt osiągnięty po szczotkowaniu (gładkość zębów niemożliwa do osiągnięcia po myciu zwykłą szczoteczką) świetnie wypada w zestawieniu z niską ceną.

Przy korzystaniu ze szczoteczki nie odczuwałam dyskomfortu nawet na najbardziej intensywnym programie. Nie uszkadza dziąseł (co zdarzało mi się przy szczoteczkach rotacyjnych). Nie robi dużego hałasu.

Kiedy warto ją kupić? Jeśli jest to Twoja pierwsza szczoteczka soniczna — świetny wybór, polecam. Jeśli korzystałeś/korzystałaś wcześniej ze szczoteczki z wyższej półki cenowej — irytować Cię mogą drobne wady np. mniejsza płynność obsługi dotykowej wyświetlacza. Z pewnością sprawdzi się też, jako soniczna szczoteczka dla dziecka (powyżej 12 roku życia).

Do czego mogę się przyczepić? Wyświetlacz działa płynnie, jednak zdarza się, że trzeba powtórzyć ruch, bo nie załapie.

Szczoteczka Oclean X PRO w promocyjnej cenie

Testowaną szczoteczkę Oclean X Pro aktualnie najtaniej kupisz na AliExpress. Nie musisz obawiać się o miesięczne oczekiwanie na przesyłkę, w tym wypadku produkt wysyłany jest z Polski (szacowany czas dostawy to tylko 3 dni).

ocelan x pro aliexpres kody i znizki

Szczoteczkę Oclean X Pro kupisz w promocji (do 26.09.20, 8:59) za 59,99$ (226,16 zł). Dostawa jest darmowa.

Wykrzystując dodatkowe kupony i kody zniżkowe cenę szczoteczki możesz obniżyć aż do 43,99 $ (około 165,84 zł).

 • Kupon nowego użytkownika — zniżka 2$
 • Kupon sklepowy — zniżka 15$-2$
 • Dodatkowy kod - 10$ — AEXPRO10

oclean x pro kody znizkowe

Zobacz dostępne szczoteczki Oclean X Pro na AliEspress >

Zestawy Oclean X Pro dostępne na AliExpres

Szczoteczki dostępne są w 4 kolorach z dwoma rodzajami głowic i różnymi dodatkami.

Ceny zestawów również można obniżać wykorzystując powyższe kupony i kody.

 • Szczoteczka + 2 głowice
 • Szczoteczka + 4 głowice
 • Szczoteczka + 2 głowice + etui
 • Szczoteczka + 4 głowice + etui
 • Szczoteczka + 6 głowic

Oclean X Pro na AliExpress

Czy potrzebujesz dużej ilości głowic?

Z zakupem dodatkowych głowic nie ma problemu, również są dostępne z wysyłką z Polski, więc poczekasz na nie około 3 dni. W przypadku, gdy planujesz zakup szczoteczki dla dwóch osób — warto pomyśleć o większym zestawie.

Jak często wymienia się głowicę?

Zgodnie z zaleceniami stomatologów głowice szczoteczek powinno wymieniać się co 3 miesiące. Włosie zużywa się przez co efektywność szczotkowania jest mniejsza.

Czy potrzebujesz etui?

Polecam etui do takich sprzętów każdemu, niezależnie od intensywności podróżowania. Moje doświadczenie z uszkodzonymi sprzętami po tajemniczych przygodach bagażu na lotniskach, sprawiły, że już nie ryzykuję.

4 kolory szczoteczki Oclean X Pro i dwa rodzaje głowic

Dostępne są też 4 kolory szczoteczki niebieski, różowy, zielony, granatowy z czarną głowicą (ten ma inny rodzaj włosia szczoteczki).

Oclean X Pro kolory

Głowice szczoteczek różnią się miękkością włosia. W tych zestawach znajdziemy:

 • Niebieska, zielona, różowa końcówka: średnia twardość włosia, która zapewnia wysoki komfort czyszczenia
 • Czarna końcówka: twarde włosie przeznaczone do standardowego czyszczenia

Czy warto kupić Oclean X PRO z Aliexpress?

W opiniach po zakupie można znaleźć pozytywne informacje na temat designu szczoteczki, możliwości parowania z telefonem oraz co ważne — szybkim terminie wysyłki. Kupujący zaznaczają, że przesyłkę otrzymali 2-3 dni po złożeniu zamówienia.

WAŻNE. Jeśli zależy wam na szybkiej przesyłce, koniecznie zwracajcie uwagę na obszar w którym macie możliwość wyboru "wysyłka z Polski". Jeśli obszar ten jest niedostępny - niestety z pewnością będziecie czekali o wiele dłużej.

Oclean X Pro jak kupować na AliExpress

Sterylizator do szczoteczki dla maksymalnej higieny przechowywania

Ciekawym gadżetem ułatwiającym przechowywanie i zachowanie czystości szczoteczki do zębów jest sterylizator. W promocyjnej cenie na AliExpress dostępny jest Oclean S1 Smart UVC.

Sterylizator Oclean S1 Smart UVC do Oclean X Pro

To naścienny sterylizator automatyczny, który pozwala na bezpieczne przechowywanie 5 szczoteczek (w tym 3 strefy do dezynfekcji). Czas dezynfekcji szczoteczki wynosi 5 minut (po pociągnięciu sznureczka), następnie automatycznie urządzenie powtarza sterylizację co 6 godzin przez 2 minuty.

Sterylizator Oclean S1 Smart UVC kupisz  za 19,99 $. Z dodatkowymi kuponami i kodami cenę możesz obniżyć do 15,99 $ (w sklepie znajdziesz kupony zniżkowe, możesz też wykorzystać dodatkowy kod: 921OCLEANS1).

Zobacz produkt na AliExpress >

Zobacz także

Szczoteczki elektryczne / #Artykuł

classic-jpg-12254

Jaką szczoteczkę soniczną kupić? TOP 5

Zastanawiasz się jaką szczoteczkę soniczną kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze, na jakie modele warto wydać pieniądze. Na te pytania odpowiadamy w tym zestawieniu najlepszych szczoteczek sonicznych.

Szczoteczki elektryczne / #Recenzja

Whirlpool-BSNF-9152-OX.jpg

Spa dla twarzy – testujemy Braun FaceSpa SE851v

Nowy zestaw do pielęgnacji skory twarzy Braun FaceSpa SE851v kontra wąsik, brwi i zanieczyszczona skóra!

Szczoteczki elektryczne / #News

oral-b-pro-750-classic-jpg-9376

Szczoteczka Oral-B Pro 750 stworzona przez profesjonalistów

Dokładnie czyści zęby i dba o to, by z dentystą trzeba się było widzieć jak najrzadziej.

Szanowny Czytelniku.

Aby dalej móc dostarczać Ci materiały redakcyjne i udostępniać nasze usługi, pozostając w zgodzie z zasadami RODO, potrzebujemy również zgody na ewentualne dopasowywanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności. Dowiedz się więcej.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

W związku z tym informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

Administratorem Twoich danych będzie Benchmark Sp z o.o. z siedzibą w Poznaniu (dalej zwany jako Benchmark), jak również firmy będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy w celu świadczenia usług (dalej zwani jako "Partnerzy"). Współpraca ma na celu wyświetlanie i dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności.

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez benchmark.pl, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Partnerów.

Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby:
utrzymać sesję Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
tworzyć statystyki, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości,
zapewnić większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
pokazywać reklamy dopasowane do potrzeb i zainteresowań.


Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych parterów.

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Zaznaczając przycisk "zgadzam się" zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania z usług Benchmark: stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez Benchmark oraz Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.