/hamag/assets/otwarcie-01-jpg-7058.jpeg

Russell Hobbs Supreme Steam – bezprzewodowe prasowanie!

Bezprzewodowe prasowanie? Tak, od teraz to możliwe i to za bardzo rozsądną cenę! Russell Hobbs Supreme Steam to nowość obok, której nie mogłam przejść obojętnie...

Data publikacji: 09.01.2017
Plączący się kabel i ekwilibrystyka ruchowa podczas prasowania to raczej normalność, tak zwany naturalny stan rzeczy. Jeśli zdecydujecie się na żelazko bezprzewodowe, ominie Was ten cały nieciekawy bajzel.

Russell Hobbs oddaje w nasze ręce bardzo poręczny sprzęt – żelazko Supreme Steam w biało-fioletowym kolorze ze srebrnymi wykończeniami. Urządzenie nie jest ciężkie i jak na model parowy dobrze się trzyma, sprawnie manewruje. Nie przepadam za prasowaniem, nie jestem też wielkim ekspertem w tej dziedzinie (wole gotować!), ale ubrania same się nie wyprasują… A jak wiadomo dokładnie wygładzone rzeczy piękniej wyglądają i lepiej się prezentują.

Russell Hobbs Supreme SteamRussell Hobbs Supreme Steam

Na desce

Supreme Steam wyróżnia się tym, że nie posiada kabla. Jedyne co trzeba podłączyć do gniazdka to stację dokującą, która jest bardzo sprytnym elementem tej układanki. Baza ładująca posiada bowiem dość efektowny pierścień świetlny, którego kolor wskazuje aktualny tryb pracy. Czerwony to nagrzewanie, ładowanie lub utrata energii, zielony – gotowość do pracy. Element akustyczny (delikatne pikanie) oznacza niezwłoczną potrzebę podładowania sprzętu. Żelazko dość szybko traci swoją moc (przy działaniu na wysokiej temperaturze i z wyrzutem pary), ale na szczęście ładowanie nie trwa zbyt długo – około 20 sekund i możemy dalej prasować. Warto tutaj pamiętać o tym, aby każdą chwilę przerwy w prasowaniu wykorzystać na krótkie podładowania. Taka budowa ma spore zalety – podnosi komfort użytkowania, dając pełną swobodę ruchów i pozwala na łatwe docieranie w trudno dostępne zakamarki ubrania. Dodatkowo podczas prasowania pionowego, zwłaszcza firan lub żakietów, nie musimy martwić się o dostęp do prądu. Opcja przydaje się również, gdy chcemy odświeżyć pościel. To nie koniec zmyślnych rozwiązań. Przechowywanie sprzętu ułatwia schowek na kabel zasilający, który znajduje się na spodzie bazy dokującej.

Russell Hobbs Supreme Steam - stopkaStacja dokująca poinformuje o stanie naładowania żelazka

Russell Hobbs Supreme Steam - paraŻelazko jest proste w obsłudze

Żelazko można dostosować do indywidualnych preferencji. Nowoczesna technologia daje możliwość regulacji temperatury i pary, aby nie uszkodzić bardziej delikatnych tkanin, a z drugiej strony móc wyprostować najbardziej zadziorne zagniecenia. Podoba mi się też spora pojemność zbiornika na wodę – 300 ml, która w zupełności wystarcza na dłuższe posiedzenie z żelazkiem. I nie trzeba przerywać prasowania w celu napełnienia pojemnika! Kontrola poziomu płynu jest dość prosta – przezroczysty zbiornik nie ma przed nami żadnych tajemnic.

W akcji

A jak żelazko sprawuje się podczas prasowania? Bardzo przyjemnie sunie po materiale i radzi sobie z rozmaitymi zagnieceniami. Mnie do gustu przypadła funkcja wyrzutu pary 135 g, idealna do dżinsów czy lnianych tkanin. Przy bawełnie sprawdza się funkcja stałego podawania pary w ilości 40 g/min. Sama nie lubię zbyt mocno eksperymentować, więc przyzwyczajam się do jednej/dwóch opcji i szlifuję umiejętności w wybranym przedziale. To dlatego zrezygnowałam z prasowania na sucho czy ze spryskiwaniem, choć wiem, że Russell Hobbs Supreme Steam daje mi takie możliwości (przetestowałam je, ale preferuję prasowanie parowe).

Russell Hobbs Supreme Steam - pokrętłaKilka najważniejszych opcji daje szerokie pole manewru

Russell Hobbs Supreme Steam - prasowanie koszulPionowe prasowanie, ale tylko w celu lekkiego odświeżenia

Sami zobaczcie, jak działa żelazko:

Urządzenie zostało wyposażone w funkcję pionowego strumienia pary, które sprawdza się przy niwelowaniu drobnych zagnieceń na wiszących ubraniach, firankach czy tapicerce. Chodzi tu jednak o lekkie odświeżenie i wyprostowanie naprawdę nieznacznych nierówności – nawet największy wyrzut pary nie poradzi sobie z cięższymi zagięciami w tej pozycji. Dla ułatwienia, ubrania można spryskać wodą przed rozpoczęciem prasowania.

Podsumowując temat, zaznaczę, że żelazko można kupić już za około 260 złotych. Resztę pozostawiam w zestawieniu wad i zalet.

Plusy:

  • brak przeszkadzającego kabla, czyli pełna swoboda ruchów
  • bardzo pojemny zbiornik na wodę
  • możliwość odświeżenia ubrań czy firan poprzez prasowanie w pionie
  • mocny wyrzut pary

Minusy:

  • dość szybkie rozładowywanie się sprzętu
  • kolor (rzecz gustu)

Sprawdź ceny

 

Zobacz także

Żelazka / #Recenzja

classic2-jpg-12016

Żelazko parowe Philips GC4887/30 Azur Pro – test

Philips GC4887/30 Azur Pro to model dla najbardziej wymagających. W jakie funkcje został wyposażony?

Żelazka / #Test

classic-jpg-10795

Philips StyleTouch Pure GC440 – test parownicy do ubrań

Philips StyleTouch Pure GC440/47 to ręczny steamer, czyli parownica do odświeżania i usuwania zagnieceń z ubrań. Idealna dla tych, którzy żyją w ciągłym biegu.

Żelazka / #News

tefal-gv9070-classic-jpg-8549

Skuteczne prasowanie i ochrona tkanin – Tefal GV9070

Taki powinien być (i jest) nowoczesny generator pary.