/hamag/assets/pado-big-jpg-2756.jpeg

Zostań mistrzem selfie

Ten gadżet pokochają uzależnieni od selfie. Poznajcie Podo.

Data publikacji: 27.05.2016
Selfie Stick Killer. Tak Podo opisują jego twórcy. Czy mają rację? No cóż, Podo można przykleić dosłownie wszędzie, bez względu na to, jak długą mamy rękę. A w dodatku to naprawdę stylowy i poręczny gadżet.

Waży 50 gramów, jest bezprzewodowy i można go przyczepić do dowolnej powierzchni, zmieniając ją w studio fotograficzne. Mowa o Podo. Ten aparat fotograficzny to prawdziwa konkurencja dla selfie sticka. Poprzez Bluetooth łączy się z twoją komórką i pozwala zrobić fotkę z dowolnego miejsca i perspektywy. Po prostu przyczepiasz go w wybranym miejscu i robisz zdjęcie z poziomu telefonu. Podo od razu przesyła fotografie bezpośrednio do pamięci smartfona, nie ma więc potrzeby przegrywania ich w inny sposób. I chociaż ustępuje lustrzankom, to do codziennego użytku w zupełności wystarczy: Podo oferuje do 4 GB pamięci i rozdzielczość aż 8 Mpix.

To nie tylko aparat fotograficzny – pozwala także na nagrywanie filmów w rozdzielczości 720 pikseli czy tworzenie takich efektów, jak time lapse. Dzięki pokryciu od spodu specjalną powierzchnią kleju, można go przyklejać wielokrotnie do praktycznie każdej powierzchni: metalu, szkła czy drewna. Posiada także wbudowany magnes, a także LEDową lampę, która ułatwi fotografowanie nocą. Całość zaprojektowano tak, aby gadżet był jak najprostszy w obsłudze – np. by go włączyć wystarczy dwa razy stuknąć w niego palcem.

Aby użyć Podo wystarczy jedynie ściągnąć darmową aplikację działającą zarówno na iOS, jak i na Androidzie. Aplikacja wykonana jest lekko i nowocześnie i pozwala na użycie wielu dodatkowych opcji, jak np. Party Mode, który uruchamia LEDowe lampki znajdujące się na Podo. Do wyboru jest kilka opcji kolorystycznych: czarny, czerwony, niebieski oraz biały. Twórcy podkreślają, że to nowy rodzaj wolności w fotografii. Podo pozwala na zabawę perspektywą i sprawia, że fotograf staje się niezależny od innych ludzi.

Dzięki niemu nawet z samotnych wakacji można przywieźć mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Jak wiele tego typu projektów, Podo wystartowało na platformie crowdfundingowej Kickstarter – założono 50 tysięcy dolarów niezbędnych do zebrania na uruchomienie projektu. Ten pułap osiągnięto w 16 godzin, a od marca tego roku zebrano ponad 420 tys. dolarów. W tej chwili tzw. early birds są wyprzedane, ale można zamówić jeszcze nieco droższą wersję za 89 dolarów.

Źródło: Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.