Zostań czarodziejem z Wizards Unity

Kojarzycie grę Pokemon GO, która była prawdziwym hitem zeszłego lata? Podobna aplikacja z udziałem rozszerzonej rzeczywistości ma powstać w klimacie zupełnie innego uniwersum.

Data publikacji: 24.11.2017

J.K. Rowling i jej magicznego świata nie trzeba nikomu przedstawiać. Przygody Harry’ego Pottera pokochały miliony dorosłych i dzieci na całym świecie, a ekranizacje kultowych książek przyciągały tłumy. Pierwsza część serii sprzedała się w nakładzie ponad 120 milionów egzemplarzy. Nic dziwnego, że wielkie koncerny i marki zainteresowane są wykorzystaniem tej popularności, tworząc gadżety, gry, ubrania, zabawki, a nawet słodycze w klimacie Hogwartu, mugoli i czarodziejów. W obliczu takiego zainteresowania tematem, aż dziwne jest, że nikt nie wpadł wcześniej na pomysł, by mechanizm znany z Pokemon Go wykorzystać w grze rodem ze świata Rowling. Na szczęście studio Niantic, odpowiedzialne za wprowadzenie pokemonów do naszych smartfonów, postanowiło naprawić ten błąd.

Harry Potter: Gra Wizards Unity na razie owiana jest tajemnicą. Wiadomo, że pojawi się na naszych smartfonach w 2018 roku, ale szczegóły nie są jeszcze znane. Wiadomo, że aplikacja pozwoli spojrzeć na nasz świat oczami czarodzieja. Może okazać się, że pobije ona kieszonkowe potworki rodem z Japonii i ustanowi nowy rekord popularności. Samo Niantic, które ma stworzyć grę wraz z Portkey Games, marką Warner Bros, tak zapowiada swoją najnowszą produkcję:

– Gracze nauczą się nowych czarów, zwiedzając sąsiedztwo oraz miasta w prawdziwym świecie, walcząc z legendarnymi bestiami i współpracując z innymi w celu pokonania potężnych przeciwników.

Wszystko wskazuje na to, że gra będzie niezwykle podobna do Pokemon GO i mechaniki znanej z rajdów czy ataków na GYM. Mają jednak zostać wykorzystane także zupełnie nowe mechanizmy i rozwiązania, które sprawią, że wniknięcie w świat magii będzie jeszcze przyjemniejsze i bardziej realistyczne. Oczywiście aplikacja ma być dostępna zarówno na iOS, jak i Androida. Pomimo dość lakonicznych informacji, fani serii są niezwykle podekscytowani zapowiedzią Niantic, które obiecuje ujawnić więcej szczegółów pod koniec roku. Nie możemy się doczekać – w końcu każdy z nas lubi doświadczyć w życiu odrobiny magii.

 

Źródło: EuroGamer

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.