/hamag/assets/muzyka-slajder-960-jpg-4006.jpeg

Zgrany gadżet

Mogees to niewielki gadżet, który szarą rzeczywistość zamieni w wieczny koncert.

Data publikacji: 05.08.2016

Pukaj, uderzaj, gładź, pstrykaj i masuj. Wszystkie chwyty są dozwolone, by stworzyć niezwykły utwór za pomocą Mogees. Wystarczy tylko podłączyć go do dowolnej powierzchni, a sprytny gadżet zmieni ją w instrument muzyczny.

Wygląda jak maleńki guzik na kablu, jednak mimo niepozornego wyglądu, daje ogromne możliwości zarówno muzykom, jak i amatorom. Mogees to specjalny sensor, który odbiera wibracje na podłączonej do niego powierzchni i zamienia je za pomocą aplikacji w dźwięki. Oznacza to, że dowolna powierzchnia może stać się instrumentem. W zależności od tego, w jaki sposób dotykana jest płaszczyzna, uzyskamy różne efekty. A najlepsze jest to, że możemy grać całym ciałem na dowolnej powierzchni: biurku, lampie, jabłku, a nawet śpiącym kocie. Ogranicza nas nasza wyobraźnia i kreatywność. Nasze działania nagrywane są dzięki smartfonowi, do której podłączone jest Mogees. Po skończonej grze, można dowolnie edytować dźwięki, zmieniając ich charakter czy styl.

Praca nad tak zaawansowanym sensorem trwała ponad rok, jednak w efekcie uzyskano niezwykle czułe narzędzie, wyposażone w najwyżej jakości mikrofon. Dzięki temu dźwięk odtwarzany jest bez nawet sekundy opóźnienia, a nagranie pozbawione jest jakichkolwiek nieczystości czy szumów. Standardowy model jest w pełni kompatybilny z dowolnym smartfonem, twórcy postarali się także o specjale adaptery, które pozwalają używać Mogees z komputerem lub profesjonalnym sprzętem muzycznym. Gadżet ma także opcję zapamiętywania gestów. Wystarczy nagrać kilka rodzajów uderzeń lub pstryknięć i przypisać je do konkretnego dźwięku. W ten sposób możemy jeszcze lepiej kontrolować efekty naszej pracy. Do naszych ruchów możemy przypisać efekty Midi, sample lub tzw. silniki dźwiękowe Mogees. Pierwotnie miała to być praca dyplomowa Bruno Zamborlin, jednak projekt zwrócił uwagę inwestorów i w tej chwili jest już dostępny w sprzedaży, a muzycy i amatorzy z całego świata nadsyłają swoje własne pomysły na to, jak tworzyć dźwięki za pomocą Mogees. Wśród nich jest m.in. tancerka z Indii, która za pomocą stóp wygrywa sobie podkład dźwiękowy do tańca, a także grający całym ciałem Amerykanie korzystający z Mogees podczas ćwiczeń breakdance. W tej chwili early birds zostały wyprzedane, ale Mogees można kupić jeszcze za pomocą platformy Kickastarter za 95 dolarów.

 

Źródło: Mogees

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.