/hamag/assets/ak-slajder-1-jpg-4680.jpeg

Zgaś hałas

Lampa, która walczy z hałasem.

Data publikacji: 09.09.2016

Biuro. Szum rozmów telefonicznych, dyskusje, stukanie w klawiaturę – typowy gwar dnia pełnego pracy. Niby nic wielkiego, ale z łatwością potrafi zdekoncentrować, kiedy masz wiele na głowie, a czas nagli. Niestety, nie zawsze da się znaleźć odrobinę spokoju – wiedzą o tym dobrze ci, którzy pracują w open space. Dla nich wybawieniem z hałasu może być... lampa.

Ponad 50% pracowników wiele oddałoby za swoją własną przestrzeń w biurze, która oddzielałaby ich od innych. Spokój byliby skłonni okupić nawet brakiem przerwy na lunch i innymi przywilejami. To tylko pokazuje, jak ważne są dźwięki, które towarzyszą nam w pracy. Dlatego właśnie studio projektowe DeVorm, prowadzone przez Ivana Kasnera i Uli Budde, stworzyło gadżet, który pozwoli walczyć z hałasem. To niezwykła lampa, która umożliwia odcięcie się od zewnętrznego gwaru. AK2 Workspace Divider, bo tak nazywa się ich projekt, wykonana jest ze specjalnej gąbki akustycznej, pochłaniającej dźwięki. Jednak to nie wszystko – AK2 nie tylko ścisza rozmowy innych pracowników czy biurowe odgłosy, ale też fizycznie odgradza od reszty biura, dzięki temu że przypomina niewielką wąską ściankę. W efekcie poprzez odpowiednie podwieszenie lamp nawet w open space można stworzyć namiastkę prywatności i tym samym podnieść produktywność pracowników.

Za pomocą lampy od DeVorm osoby siedzące przy jednym biurku bez problemu stworzą sobie oddzielne stanowiska pracy, nie wspominając już o innych możliwościach aranżacji biura, szczególnie, że powieszenie lamp obok siebie zwiększa ich siłę wyciszania dźwięku. Żarówka jest tak skonstruowana, by dawać oświetlenie idealnie rozłożone dla dwóch osób. Lampa nie tylko przyczynia się do poprawy jakości naszej pracy. To także projekt niezwykle ekologiczny – do jej produkcji wykorzystano materiał PET z przetworzonych plastikowych butelek, pochodzących z recyklingu, a sama lampa też mu podlega. Jej design jest oszczędny, ale przyjemny dla oka i pozwala zaaranżować nowoczesną, czystą przestrzeń. Występuje w kilku odcieniach szarości, błękitów i zieleni, chociaż projektanci dają też możliwość wyboru własnego koloru. Przydałaby się w waszym biurze?

 

Źródło: Dezeen / Label

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.