/hamag/assets/cosmetics-slajd-1-jpg-7824.jpeg

Zeskanuj kosmetyczkę

Gładka cera, redukcja zmarszczek, nawilżenie oraz dodanie skórze blasku. Opakowania kosmetyków wiele obiecują, ale co w rzeczywistości kupujemy?

Data publikacji: 14.02.2017

Kwas hialuronowy czy retinol mogą mieć zbawienny wpływ na cerę. Są jednak takie składniki, które uczulają lub mają negatywny wpływ na określony typ skóry. Czytanie składu nie zawsze pomaga – brakuje nam wiedzy o tym, co oznaczają skomplikowane nazwy i w efekcie kupujemy na chybił trafił, wabieni hasłami marketingowymi na opakowaniach. Czasami przydałby się jednak asystent, który zgrabne hasła i obco brzmiące składniki przełoży na język naszej skóry.

Cosmetic Scan w pięć sekund namierzy każdy ze składników w danym kosmetyku, a dzięki uzupełnionemu profilowi użytkownika podpowie, czy dany krem lub balsam jest stworzony dla twojej skóry. Wystarczy tylko ściągnąć darmową aplikację i za pomocą aparatu w smartfonie zeskanować kod kreskowy kosmetyku. Po chwili otrzymasz informację zwrotną o kosmetyku dostosowaną do twoich potrzeb, np. z informacją czy nie ma w nim składnika, na który masz uczulenie lub czy po użyciu nie zaskoczą cię niechciane efekty. Jeśli takie substancje się pojawią, zobaczysz alert grupujący poszczególne z nich w zbiory, takie jak substancje komedogenne (blokujące pory skóry), potencjalnie szkodliwe czy rakotwórcze.

W ten sposób można zbadać krem, balsam, mleczko, tusz do rzęs czy róż do policzków. Aplikacja została opracowana z dermatologami, którzy wymyślili kilka ciekawych rozwiązań mających nas przybliżyć do wymarzonej cery. Dzięki Cosmetic Scan dowiesz się między innymi o tym za co odpowiadają konkretne składniki, możesz także stworzyć listę ulubionych kosmetyków lub takich, których efekty były niezadowalające. Możesz także dodać na listę poszczególne komponenty, których chcesz unikać – np. alergeny. Na początku w bazie aplikacji znajdowało się około 10 tys. różnych produktów, a już w tej chwili jest ich aż 200 tys., a kolejnych będzie przybywać. Cosmetic Scan dostępne jest zarówno na system iOS jak i Androida. Aplikację po raz pierwszy zaprezentowano w San Francisco, gdzie została niezwykle ciepło przyjęta. Testy trwają od listopada, a do stycznia z aplikacji skorzystało ponad 35 tys. osób.


Źródło: Polki / Cosmetic Scan

Zobacz także

Wdzięk / #Artykuł

wybielanie-zebow-classic-jpg-12583

Wybielanie zębów – skuteczny sposób na piękny uśmiech

Zdrowe zęby, piękny i biały uśmiech to w dzisiejszych czasach nie tylko atrybut gwiazd i celebrytów. Obecna technologia pozwala wybielić zęby praktycznie każdemu.

Wdzięk / #Artykuł

classic-jpg-12513

Najlepsze kremy i balsamy do opalania

Jaki jest najlepszy krem do opalania? Jaki balsam jest dobry dla naszej skóry i uchroni nas nie tylko przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale również odpowiednio nawilży skórę? Oto przegląd kremów i balsamów do opalania.

Wdzięk / #Recenzja

classic-jpg-11360

Naturalne antyperspiranty – top 3

Jakie naturalne antyperspiranty wybierać, aby nie zaszkodzić zdrowiu, ale jednocześnie zadbać o higienę?