/hamag/assets/edo-slajder-1-jpg-5496.jpeg

Zbuduj co chcesz

Oto klocki, które i nas intrygują!

Data publikacji: 12.10.2016

Wyobraź sobie żyrafę, statek kosmiczny, smoka lub piracką łódź zbudowaną własnymi siłami na środku dziecięcego pokoju. Brzmi jak wyjątkowo pracochłonna fantazja? A co, jeśli podpowiemy, że tworzyć można z pomocą gigantycznych klocków? Wybudowanie zamku nie brzmi już tak strasznie, prawda?

I chociaż jeden Edo klocek jest nieporównywalnie większy od tradycyjnych Lego czy Duplo, cena zestawu jest znacząco mniejsza. To dlatego, że klocki Edo wykonane są z... kartonu. Dzięki temu są lekkie i poręczne, bo zakupujesz je w formie arkuszu, który sam składasz. Ich złożenie jest bardzo proste, a gotowe bloki są trwałe i wygodne. Do wyboru są dwa kolory – zwykły kartonowy lub biały. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by w proces twórczy zaangażować kredki, pastele i farby. Klocki zostały specjalnie przygotowane, by dzieci swobodnie mogły wyzwolić swoją kreatywność. Można do nich także dodatkowo dokupić elementy specjalne, takie jak oczy, nosy czy uszy do tworzenia postaci i zwierzaków. Twórcy zachęcają także do wytwarzania własnych akcesoriów – nie jest to wcale takie trudne. Sam pomysł kartonowych klocków, został oparty o metodę Montessori. Jest to metoda nauki poprzez zabawę, w której nacisk kładzie się na indywidualizm dziecka, jego zdolności twórcze i logiczne z wykorzystaniem takich samych przedmiotów.

Tworzenie od podstaw ma rozwijać u dziecka kreatywność oraz myślenie abstrakcyjne. Jeśli zaś dzieci budują swoje dzieła wraz z innymi, dodatkowo nabywają umiejętności społecznych i uczą się pracy zespołowej, w tym także umiejętności rozwiązywania problemów. Edo to zabawa zarówno dla małych dzieci, które pierwsze budowle mogą tworzyć z rodzicami lub starszymi kolegami, jak i starszych – już 10-letnie pociechy są w stanie całkowicie samodzielnie wykorzystać potencjał gigantycznych klocków. Pomimo, że pomysł wygląda prosto, wymagał miesięcy dopracowywania, tak, by proces tworzenia dzieł z Edo był jak najbezpieczniejszy. Po wielu wielu próbach i testach surowców, jeden złożony klocek jest w stanie wytrzymać ciężar do 50 kilogramów! Dzięki temu Edo może także być wykorzystane w biurze czy domu jako tymczasowe, łatwe do złożenia meble, np. półki czy stoliki kawowe, a nawet posłania dla psów. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. I rzecz jasna finanse – zestaw niezbędny do zbudowania gigantycznego zamku to koszt około 300 euro, natomiast za zestaw do budowy zwierzaków zapłacimy 54 euro. Czy nabraliście już ochoty, by wrócić do dni dzieciństwa i zabawić się w architektów?

 

Źródło: Kickstarter / The Gadget Flow

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.