/hamag/assets/kask-slajder-1-jpg-5070.jpeg

Zamiast kasku

Poduszka powietrzna dla rowerzystów?

Data publikacji: 26.09.2016

Rowerzyści opanowali miasta, które są coraz bardziej prorowerowe. Ścieżki, infrastruktura czy miejskie wypożyczalnie zachęcają do wypraw jednośladem. Do tego na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów związanych z rowerami. Ich popularność nie dziwi – są zbawienne dla naszego zdrowia i kondycji, a do tego niezwykle przyjemne. Jedyne na co trzeba uważać, to bezpieczeństwo. Dlatego warto zainwestować w dobre oświetlenie oraz porządny kask. Chyba, że wolicie... poduszki powietrzne.

Hövding to specjalna przenośna poduszka powietrzna stworzona z myślą o cyklistach. Stuprocentowo bezpieczna, pozwala zachować swobodę ruchów i stylowy wygląd. W stanie spoczynku przypomina zwykły kaptur, umieszczony wokół naszej szyi i na plecach. Dzięki temu możemy uniknąć ciągłego noszenia niewygodnego kasku, który krępuje nam ruchy. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu także paniom, którym zwykły kask mógł zrujnować fryzurę. A co ważniejsze, Hövding o wiele lepiej absorbuje wszelkie wstrząsy, niż zwykły kask. Do jego stworzenia użyto niezwykle odpornego nylonu, dzięki czemu kaptur nie rozerwie się podczas wypadku. Kiedy do niego dojdzie, pojemnik z gazem znajdujący się na plecach, błyskawicznie pompuje poduszkę, tworząc swego rodzaju nadmuchiwany hełm wokół głowy, szyi i karku. Projektanci Hövding wzięli pod uwagę statystyki dotyczące wypadków rowerowych – stąd wyjątkowo bezpieczny kształt oraz materiał zapewniający zminimalizowanie uderzeń i otarć, a jednocześnie miękki i przyjemny w dotyku.

Poduszka po uruchomieniu pozostaje nadmuchana przez kilkanaście sekund, podczas których wchłania większość wstrząsów. Następnie ciśnienie spada, a z Hövding zaczyna ulatywać powietrze. Zakładając kaptur, należy włączyć ukrytą w nim poduszkę za pomocą przycisku on/off. Kiedy poduszka jest włączona, lampka LED nam o tym przypomina. Wskaże nam też poziom naładowania baterii. Naładować go możemy przez zwykłe złącze USB. Kaptur Hövding może być wymieniany na inny w zależności od naszego stroju i preferencji. Do wyboru są opcje gładkie, a także z printami – np. w stylu tropikalnej dżungli lub pastelowe kropki. Poduszka kosztuje 300 euro, a dodatkowe nakładki na kaptur można kupić za 40-60 euro.

 

Źródło: Hövding

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.