/hamag/assets/otwarcie-jpg-10223.jpeg

Zadbaj o psią formę z Bringy

Technologia zatacza coraz szersze kręgi – zaawansowane sensory i oprogramowanie wdarło się nawet do naszych ogrodów czy świata zwierząt. Poznajcie Bringy!

Data publikacji: 29.06.2017
Podobno spuszczony ze smyczy pies na spacerze pokonuje dystans dwukrotnie większy niż jego właściciel. Oczywiście zależy to od temperamentu oraz wieku zwierzaka – 7-letni, flegmatyczny labrador to nie to samo, co energiczny szczeniak husky. Jeśli lubicie długie wędrówki w towarzystwie futrzaka i zabawy piłką lub frisbee, wiecie, jak ważne jest dobre samopoczucie i forma psa, by czerpać ze wspólnie spędzanego czasu jak najwięcej frajdy. A nie ma lepszego sposobu, by przyjrzeć się kondycji psa niż Bringy.

Bringy nie wygląda w żaden sposób jak efekt wykorzystania najnowszych technologii. Na pierwszy rzut oka to sympatyczna piłka dla psa, idealna na spacery i zabawę z czworonogiem. Bringy skrywa w sobie jednak specjalistyczne sensory, które w połączeniu z dedykowaną aplikacją, pozwalają lepiej przyjrzeć się możliwościom waszego psiaka oraz idealnie dostosować do niego długość, jak i intensywność zabawy, a także dopasować jej plan do kalendarza właściciela. W piłce wykorzystano bowiem te same mechanizmy, które występują w pomiarach postępów u tenisistów. Analizując otrzymane z sensora dane, Bringy modyfikuje plany spacerów, by były najbardziej optymalne dla psa, dzięki czemu możecie świadomie i odpowiedzialnie podejść do wspólnej aktywności.

Piłka wskaże nie tylko jak daleko pies pobiegł po piłkę, ale też np. jak szybko to zrobił oraz jak wysoko musiał skoczyć by ją złapać. Co ważne, piłka posiada także funkcje, które pozwalają znaleźć ją po niezłapanym rzucie – z poziomu telefonu można włączyć podświetlenie gadżetu lub włączyć piszczący alarm. Doceni to każdy psiarz, któremu zdarzyło się zgubić zabawkę w parku lub lesie. Przy okazji inteligentna piłka podpowie też jak wykonać psią rozgrzewkę oraz podrzuci kilka pomysłów na zabawy z piłką i różnego rodzaju ćwiczenia.

– Psy uwielbiają biegać na świeżym powietrzu i bawić się piłką ze swoimi opiekunami. Będąc wielkim miłośnikiem czworonogów i jednocześnie fanem przydatnych gadżetów, wpadłem na pomysł użycia zaawansowanych czujników w grach z moim pupilem, aby lepiej go zrozumieć. Bringy zapewnia inteligentne połączenie pomiędzy ludźmi a zwierzętami. Z naszą technologią każdy może zostać najlepszym przyjacielem swojego psa – opowiada Piotr Jasiński, pomysłodawca Bringy. Warszawski startup właśnie rozpoczął swoją kampanię na międzynarodowej platformie crowdfundingowej Kickstarter – jeśli chcecie go wesprzeć, możecie kupić piłkę w przedsprzedaży za 45 dolarów.

Źródło: Bringly

 

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.