/hamag/assets/archi-slajder-1-jpg-7702.jpeg

Zabawa w architekta

Kim chcieliście zostać jako dzieci? Astronautami, treserami lwów czy też raczej czarodziejami lub władcami odległych krain? A może architektami?

Data publikacji: 08.02.2017

Zabawa to dla dzieci nie tylko ogrom frajdy i miło spędzony czas. Odpowiednio zorganizowana może rozwijać kreatywność, orientację przestrzenną i wiele innych umiejętności, które przydadzą się w późniejszych latach. Dlatego zamiast włączać dziecku kolejną bajkę w telewizji, namówmy malucha, by energię spożytkował na zabawę z klockami. Z nimi poćwiczy zdolności manualne czy umiejętność abstrakcyjnego myślenia, a w dodatku to także idealny sposób na rozwijanie wyobraźni. Poza tym pozwalając maluchowi budować coraz bardziej skomplikowane budowle, możemy obudzić w nim duszę architekta – może wyrośnie z niego nowa Zaha Hadid?

Klocki poza tym, że są doskonałą zabawką dla dziecka, to jeszcze mogą być pięknym gadżetem, który zaintryguje również dorosłych. Takie z pewnością są Archiklocki – edukacyjna seria klocków stworzona przez warszawskich projektantów. Ich zadanie jest proste – w przyjemny sposób rozwijać kreatywność oraz wiedzę o kultowych budynkach rodem ze stolicy. Drewniane zestawy klocków mają bowiem po złożeniu nawiązywać do architektury Warszawy. W tej chwili dostępne są dwie wersje – Warszawskie Wieżowce oraz Szare Domy, jednak plan jest taki, by Archiklocki prezentowały o wiele więcej intrygujących projektów urbanistycznych z różnych epok i dzielnic Warszawy.

Na zestaw Warszawskie Wieżowce składają się trzy charakterystyczne wieżowce rodem ze stolicy: budynek Prudential z lat 30. ubiegłego wieku, ikoniczny wręcz Pałac Kultury oraz nowoczesny apartamentowiec Cosmopolitan mierzący w oryginale ponad 160 metrów wysokości. Łącząc udostępnione klocki na różne sposoby, powstaną trzy różne budynki. Warszawskie Wieżowce to 28 klocków z naturalnego drewna bukowego. Z kolei Szare Domy to nawiązanie do Mokotowa i projektu kompleksu mieszankowego według Jana Stefanowicza. Tutaj znajdziemy dwa rodzaje drewna: bukowe i dębowe i aż 59 elementów. Każdy zestaw zawiera także szczegółową instrukcję – ich złożenie może być bowiem prawdziwym wyzwaniem. To ciekawa opcja dla rodziców, którzy stawiają na nietypowy design dla maluchów.

 

Źródło: Pakamera / Label

Zobacz także

Dziecko / #News

ikea-dd-icon-jpg-13202

Nic tak nie cieszy jak uśmiech dziecka

Ile osób, tyle odpowiedzi na pytanie o to, jaki jest idealny prezent na Dzień Dziecka. I nie chodzi tu o konkretny przedmiot, ale nawet o samą jego charakterystykę.

Dziecko / #Artykuł

classic-jpg-11973

Prezenty dla dziecka na gwiazdkę – top 5!

Prezenty na gwiazdkę dla dziecka – niech bawią, uczą i dają moc radości!

Dziecko / #News

women-of-nasa-classic-jpg-11672

Women of NASA – klocki dla dziewczyn

Mimo że coraz częściej krytykuje się stereotypowe podejście do zabawek, nadal funkcjonuje przeświadczenie, że lalki są dla dziewczyn, a rakiety dla chłopców. Klocki Women of NASA to prawdziwy hit!