Wytwórnia teledysków

Aplikacja rodem z Japonii stworzy teledysk w czasie rzeczywistym.

Data publikacji: 22.08.2016

Pamiętasz czasy Winampa i jego „wizualizacji” utworów? Trzeba przyznać, że wpatrywanie się w pojawiające się wzory było hipnotyczne. Dziś możesz z nostalgią powspominać klimat Winampa lub zamiast tego wypróbować Lyric Speaker, który zwizualizuje utwór lepiej niż możesz sobie wyobrazić. Ten głośnik to prawdziwy must have dla każdego melomana.

Wyłączony wygląda jak zwykły designerski głośnik, kiedy jednak rozbrzmiewa muzyka, na jego wyświetlaczu powstają abstrakcyjne historie dopasowane do muzyki, której właśnie słuchamy. Głośnik w czasie rzeczywistym tworzy trójwymiarowe teledyski na specjalnym, przezroczystym ekranie. Efekt jest intrygujący. Za każdym razem, kiedy głośnik połączy się z jakimkolwiek urządzeniem grającym z Bluetoothem, w tym smartfonem, na ekranie pojawią się wygenerowane z chmury słowa. To jednak nie wszystko. Urządzenie zostało zaprogramowane w taki sposób, by analizować dany utwór: jego treść, przesłanie, nastrój oraz jego strukturę i wyświetlić adekwatne do nich obrazy na wbudowanym ekranie LCD. Przy ciężkich brzmieniach obrazy będą odpowiednio gwałtowne, by podkreślić mroczny klimat piosenki, natomiast przy pozytywnych popowych rytmach, grafiki nabiorą delikatności i lekkości.

To wszystko, w połączeniu z wysokiej jakości dźwiękiem pozwala na nowo „zobaczyć” swoje ulubione utwory. Zamierzeniem twórców, było stworzenie narzędzia, które pozwoli lepiej zrozumieć przesłanie muzyki. Jak zauważyli twórcy, wiele osób słucha utworu, ale nie wsłuchuje się w jego słowa – Lyric Speaker ma pomóc w skupieniu się na treści utworu, pokazanej w atrakcyjnej formie. To doskonały przykład na inteligentne i piękne wykorzystanie idei Internet of Things. W 2015 r. projekt zagwarantował twórcom, japońskiemu studiu SIX INC., nagrodę Best Bootstrap Company oraz lukratywny kontrakt na wdrożenie projektu do produkcji i skomercjalizowanie go. Dzięki temu już niedługo Lyric Speaker ma pojawić się na japońskim, a być może także światowym rynku. To zresztą nie jedyna nagroda dla niezwykłego głośnika – coraz więcej marek i sław związanych z branżą muzyczną jest zainteresowanych wykorzystaniem Lyric Speaker oraz stworzeniem specjalnych edycji, np. przenośnego Lyric Speakera.

 

Źródło: Prnewswire

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.