Wygraj z komarem

Lato! Wyprawy nad jezioro i do lasu, grillowanie z przyjaciółmi i długie wieczorne imprezy. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie komary...

Data publikacji: 09.06.2017

Niemal wszyscy uwielbiają lato. W końcu możemy zapomnieć o czapkach, szalikach i ubieraniu się na cebulkę, a także skręcić kaloryfery. Długie i ciepłe wieczory, sezon na podróże i festiwale muzyczne oraz piękna pogoda to tylko niektóre z rzeczy, za które kochamy wakacyjne miesiące. Niestety, są także minusy wyższych temperatur, które potrafią zepsuć wypad nad jezioro czy biwakowanie w lesie. Mowa rzecz jasna o uciążliwych komarach.

Grill, piknik, spacer po lesie, wypad nad wodę, leniwy wieczór w ogrodzie. Oto rzeczy, które mogą być zrujnowane przez komary. Gdy bzyczący intruzi was zaatakują, trudno zapomnieć o swędzącej skórze, a domowe metody zapobiegania ugryzieniom nie zawsze są skuteczne. To jednak najmniejszy problem p o wiele gorzej jest w krajach w których występuje np. malaria. Tam komary mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Dlatego powstało wiele różnych sposobów, mających odstraszać nieproszonych gości. Niektórzy sadzą specjalne rośliny takie jak turki, które mają odstraszać komary, inni stawiają na spray i świeczki zapachowe. Powstało jednak rozwiązanie, które jest proste, mobilne i nie wymaga ciągłego psikania się specjalnymi środkami.

Mosquito Zapper Lantern stworzona przez markę Enkeeo, to sprytna, przenośna żarówka, która rozświetli wieczór spędzony w plenerze, a przy okazji pozbędzie się natarczywych komarów. Gadżet działa na zasadzie promieniowania UV, które przyciąga owady, a gdy te znajdą się blisko, śmiertelnie razi je niewielkim elektrowstrząsem. Przy okazji nie powoduje wydzielania do środowiska szkodliwych substancji chemicznych, a przy tym jest ekologiczna i pozwala na ładowanie poprzez USB. Mosquito Zapper Lantern można bez obaw zabrać do lasu czy nad jezioro, jest bowiem całkowicie wodoodporna. Dzięki specjalnemu haczykowi można zawiesić ją na drzewie lub po prostu postawić na stole lub na ziemi. Można ją także bez obaw zostawić w pokoju dziecięcym, gdy temperatury zachęcają do spania przy otwartych oknach. Jak zapewniają specjaliści z Enkeeo, żaden komar nie oprze się specjalnie opracowanemu promieniowaniu UV. Żarówki dostępne są w 3 wersjach kolorystycznych: czarnej, pomarańczowej oraz zielonej. Lampki kosztują 19 dolarów.

 

Źródło: Mosquito Zapper / Kickstarter

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.