Wydajny osuszacz powietrza Gorenje D20M

Gorenje D20M mimo kompaktowych rozmiarów świetnie sprawdza się w swojej roli.

Data publikacji: 21.01.2017
Nawilżacze powietrze to coraz popularniejsze urządzenia AGD, zwłaszcza w sezonach zimowych. Nieco inaczej jest z urządzeniami, o jakby nie było odwrotnej funkcjonalności, a mianowicie osuszaczami powietrza. Niekiedy zmuszeni jesteśmy do sięgnięcia właśnie po taką propozycję, a wtedy będziemy się rozglądać za jak najlepszym modelem mogącym trafić do naszego domu. Warto wziąć pod uwagę Gorenje D20M.

Gorenje D20M  to osuszacz powietrza o naprawdę sporej wydajności. Uzależniona jest ona oczywiście od aktualnej wilgotności powietrza (zakres 35 % - 85 %) oraz temperatury pomieszczenia (zakres 5 °C - 35°C). Sprawdzi się on doskonale w pomieszczeniach o powierzchni użytkowej od 37 m2 do nawet 52 m2.

Nominalna moc Gorenje D20M wynosi 440 W. Urządzenie może pracować nieprzerwanie przez nawet 10 godzin. Co w tym kontekście ważne, w przypadku wystąpienia awarii w dostawie energii elektrycznej po jej przywróceniu liczyć można na automatycznie włączenie się osuszacza i to z wcześniejszymi ustawieniami.

Gorenje D20M

Producentowi udało się zadbać tutaj o wysoki stopień filtracji. Dzięki niemu powietrze jest tutaj nie tylko osuszane, ale jednocześnie także oczyszczane z pyłków, kurzu czy nieprzyjemnego zapachu bądź dymu. Gwarancja świeżego i czystego powietrza to coś, co z pewnością należy docenić.

Warto też wspomnieć o kilku pozostających nieco w cieniu, ale bardzo ważnych funkcjach. Gorenje D20M posiada wbudowany wyświetlacz, na którym zaprezentowany zostanie odpowiedni komunikat w przypadku pełnego zbiornika kondensatu. Odpowiedni czujnik jest też w stanie wykryć spadek ciśnienia czynnika chłodniczego. Następuje wtedy automatyczne wyłączenie urządzenia w celu ochrony sprężarki.

Gorenje D20M wyposażony jest też w timer. Ogóle wymiary urządzenia wynoszą 35 × 51 × 24,5 cm, co przy wadze 14,4 kg pozwala je dość swobodnie przenosić i ustawiać w wymaganym miejscu.

Źródło: Gorenje

Zobacz także

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

szycie2-jpg-12897

Jaka maszyna do szycia dla początkujących?

Zastanawiasz się jaką kupić maszynę do szycia w domu? Podpowiadamy które modele są warte uwagi oraz co ma największe znaczenie podczas wybierania maszyny do szycia dla siebie.

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

classic-jpg-12823

Jaki wentylator do domu? TOP 10

Jaki wentylator kupić do domu lub do biura, gdy za oknem temperatury sięgają 30 stopni, a Ty nie masz klimatyzacji?

Małe AGD do domu i ogrodu / #Artykuł

classic-jpg-12237

Jaki nawilżacz powietrza do domu kupić? TOP 10

Zastanawiasz się jaki nawilżacz powietrza do domu wybrać? Na co zwrócić uwagę i z jakim kosztem trzeba się liczyć? W tym zestawieniu znajdziesz przegląd ciekawych urządzeń poprawiających jakość powietrza w domu.