/hamag/assets/ikea-slajder-jpg-7591.jpeg

Wolność i swoboda w Ikei

Lubi łamać zasady, nie uznaje konwencji, nie pyta o pozwolenia i nie dba o akceptację. Tacy są ludzie dla których stworzono najnowszą kolekcję IKEA PS 2017.

Data publikacji: 03.02.2017

Parawan niczym akordeon z filcu, samonawadniająca się doniczka, przenośne oświetlenie zamknięte w metalowych koszach nawiązujące do lamp kolejowych czy składana sofa, którą możesz powiesić na ścianie – oto najnowsze pomysły IKEI dla tych, którzy cenią niezależność. Kolekcja IKEA PS 2017 stawia na nietypowe pomysły, zerwanie z konwencją i różne możliwości adaptacji najnowszych projektów, tak by stworzyć wygodne i nowoczesne wnętrza, w których każdy poczuje się swobodnie.

– Za pomocą fotela bujanego IKEA PS 2017 chcę zakwestionować sposób, w jaki zazwyczaj urządzamy pokój dzienny – z sofą przed telewizorem. Dzisiejsze rodziny żyją często razem, ale osobno. Obecne w pokoju, ale myślami gdzie indziej. Chcę, żeby ludzie się do siebie zbliżyli – opowiada Marcus Arvonen, jeden z projektantów współtworzących najnowszą kolekcję szwedzkiego giganta designu. We wszystkich pomysłach na rok 2017 przewija się temat redefiniowania i szukania inspiracji poza standardami i schematami. To kontynuacja nowej strategii IKEI, która stawia na życie po swojemu i odejścia od idealnych, filmowych wnętrz na rzecz intymnej i wygodnej przestrzeni, która pokazuje charakter swoich mieszkańców.

Kolekcja PS 2017 lub też „Wolność” to już dziewiąta odsłona kolekcji PS, których nazwa nawiązuje do postscriptum – są to bowiem meble i akcesoria, które niejako uzupełniają i rozszerzają podstawowy asortyment sklepu.

W nowej kolekcji na uwagę zasługuje przede wszystkim mobilne podejście do oświetlenia. Lampy zaprojektowane m.in. przez Olę Wihlborg mają pasować do różnych pomieszczeń – możne je postawić na podłodze, szafce czy powiesić na ścianie. Dają także możliwość ustawienia poziomu oświetlenia w zależności od potrzeb: do pracy możemy skierować mocne światło na biurko, zaś na wieczór filmowy rozproszyć je, by stworzyć atmosferę.

Całość kolekcji utrzymana jest w klimacie industrialnym, surowym, czerpiącym z wyglądu fabryk. Ciekawe są także rozwiązania, które pomagają tym, którzy żyją w ruchu – jak pościel w stylu lat 70., którą łatwo można zmienić w śpiwór. Nowością są także produkty spożywcze, które dopełniają kolekcji „Wolność”, np. gotowe zestawy przypraw i ziaren, pozwalające tworzyć szybkie do zrobienia, ale zdrowe i smaczne potrawy. Kolekcja „Wolność” pojawi się w Polskich sklepach już w lutym.

 

Źródło: IKEA

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.