Wnętrze pełne zapachów

Zapach świeżo zmielonej kawy czy aromat ziół w kuchni idealnie pasują do wnętrz. A jeśli nasz dom pachnie mokrym psem lub zbyt późno wyniesionymi śmieciami?

Data publikacji: 08.02.2017

Kiedy myślimy o wystroju wnętrz, od razu kojarzą nam się dodatki i akcesoria oraz pięknie dobrane meble, które tworzą harmonijną całość. Nastrojowe oświetlenie, oazy zieleni stworzone z paprotek czy plakaty na ścianach świetnie budują atmosferę i nadają wnętrzu charakteru. Jednak pojawił się nowy trend, który w intrygujący sposób potrafi odmienić nasze mieszkania i domy – zabawa zapachem to coraz popularniejszy wnętrzarski zabieg.

Domowe zapachy możemy budować dzięki zapachowym świecom czy odpowiednio rozmieszczonym kwiatom, ale o wiele skuteczniejsze i ciekawsze może okazać się wykorzystanie technologii, takiej jak box zapachowy Moodo. To niewielki gadżet, który pozwala przejąć kontrolę nad zapachami w poszczególnych pokojach i tworzyć odpowiednią atmosferę do pracy, relaksu w wannie czy romantycznej kolacji z ukochanym. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią ampułkę z aromatem i włożyć ją do Moodo – bardziej kreatywni mogą nawet miksować zapachy samodzielnie i tworzyć własne kompozycje. Jest zalecany zarówno do domów, jak i biur i restauracji – działa natychmiast i jest łatwy w obsłudze dzięki intuicyjnej aplikacji na smartfony. Jak twierdzą pomysłodawcy Moodo, zapach jest jednym z najważniejszych dla człowieka zmysłów, a dostosowany do naszej osobowości i nastroju ułatwi pełną personalizację.

Dyfuzor z zapachami ma 4 miejsca na kapsułki, które tworzą wybrane w aplikacji kompozycje. Ulubione kombinacje, które sami stworzymy możemy zapisywać w aplikacji, by odtworzyć je później lub przesłać znajomym. Modoo posiada także tzw. Shuffle Mode, który losowo tworzy różne zapachy, uwalniając je w równych odstępach czasowych, by tworzyć intrygujące efekty. Gadżet potrafi też połączyć się innymi urządzeniami i dawać nam znać zapachem, kiedy otrzymamy e-maila lub smsa. Kapsułki zapachowe oferują bogate spektrum aromatów tworzących harmonijne kompozycje i składające się na tzw. rodziny zapachowe. Możemy wybierać spośród takich zapachów jak: sandałowiec, babcina wanilia, cenne przyprawy, morska bryza, magia kwiatów czy wywar szamana. Poszczególne kapsułki składają się na gotowe zestawy, np. „przytulny wieczór” lub „impreza na plaży”. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć swój spersonalizowany zapach. Koszt zestawu podstawowego z urządzeniem i kapsułkami z jednej rodziny zapachowej wynosi około 250 dolarów.

 

Źródło: Moodo

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.