/hamag/assets/whirlpool-slider-jpg-12762.jpeg

Whirlpool wzywa do zwrotu wadliwych pralek, które mogą wywołać pożar

Ponad 500 000 pralek Whirlpool posiada wadę fabryczną, która może zagrażać bezpieczeństwu użytkowników. Wiemy, kto powinien dokładnie sprawdzić, z jakiego modelu korzysta.

Data publikacji: 18.12.2019
Producent oficjalnie potwierdził, iż szczególną ostrożność powinny zachować osoby posiadające pralki z serii Hotpoint i Indesit, które zostały zakupione w okresie pomiędzy październikiem 2014 roku a lutym 2018 roku. Małym pocieszeniem może być fakt, iż sprawa dotyczy najprawdopodobniej jedynie Wielkiej Brytanii. Nie poprawia to oceny producenta, ale pozwala spać spokojniej Polakom.

Pralki mogą doprowadzić do pożaru

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, ponad 519 000 pralek może być dotkniętych wadą systemu zamykania drzwi, w wyniku czego może dojść do ich otwarcia lub jeszcze bardziej niebezpiecznego przegrzania pralki. To z kolei może skutkować pożarem, a więc użytkownicy mogą być narażeni nie tylko na koszty, ale nawet na utratę zdrowia.

Program zwrotu pralek ma ruszyć dopiero od nowego roku

Chociaż już same informacje o potencjalnym zagrożeniu ze strony pralki nie brzmią dobrze, na tym nie koniec. Okazuje się bowiem, że użytkownicy modeli mogących cierpieć na wady fabryczne jeszcze przez chwilę się z nimi nie rozstaną.

Producent rozpocznie program zwrotów i przeglądów dopiero od nowego roku. Oznacza to, że przez cały okres świąteczny użytkownicy zostają pozostawieni samym sobie.

Użytkownicy proszeni o zachowanie ostrożności

Posiadacze pralek zaliczanych do grona potencjalnie niebezpiecznych otrzymali wskazówkę, iż najlepszym rozwiązaniem będzie odłączenie ich od zasilania. Chcący z nich korzystać powinni wybierać programy do maksymalnie 20 stopni Celsjusza.

Źródło: thesun

Zobacz także

Pralki / #Artykuł

classic-jpg-12285

Jaką pralkę wybrać? TOP 10

Jeśli zastanawiasz się jaką pralkę kupić, to dobrze trafiłeś. Przedstawiamy 10 najlepszych pralek w różnych cenach, w zależności od zasobności portfela znajdziesz tu pralkę dla siebie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki w 2020 roku.

Pralki / #Artykuł

samsung-ai-control-icon-jpg-13075

Ta pralka chce Cię poznać

Piorą szybciej i oszczędniej, a do tego są inteligentne i delikatne dla tkanin. Nowe pralki Samsung AI Control są w stanie skutecznie zwiększyć twój komfort, a to tylko początek wyliczanki.

Pralki / #Test

classic-jpg-12915

Pralka Samsung WW10M86INOA - czy warto inwestować w nowoczesne technologie?

Samsung QuickDrive WW10M86INOA to dopracowana w każdym detalu pralka z półki premium. Jest cicha, bardzo pojemna, gwarantuje znaczne przyśpieszenie procesu prania, energooszczędność i wydajność na lata. Czy jest warta inwestycji?