Wearable pod psem

Czy i psom przypadnie do gustu moda na wearables?

Data publikacji: 09.10.2016

W sklepach roi się od wszelkich gadżetów wpisujących się w technologie wearables: liczą one naszą aktywność, spalane kalorie, ilość kroków, puls, a także temperaturę ciała. Nikt jednak nie powiedział, że tzw. technologie noszone to gadżet tylko dla ludzi. Powstała właśnie pierwsza obroża, która analizuje i zbiera dane dotyczące aktywność psiaków.

Whistle wygląda jak najzwyklejsza płócienna obroża, jednak w przeciwieństwie do tych tradycyjnych, ta wyposażona jest w specjalistyczny sensor, pozwalający badać aktywność pupila w ciągu dnia.

– Wiedza o tym czy wyprowadzający dostarczył psu odpowiedniej ilości ruchu, a także określenie optymalnego czasu zabawy dla konkretnego zwierzaka, to informacje bardzo cenne dla właścicieli – zapewniają autorzy projektu. Obroża analizuje proporcje czasu poświęconego na bieganie, spacery, zabawę, odpoczynek, sen, a także ilość wypitej przez zwierzaka wody. Wszystko dzięki specjalnym algorytmom – na przykład czas zabawy zostaje określony na podstawie tego, ile pies jednocześnie biega, skacze oraz czy macha ogonem. Sama obroża została stworzona z myślą o bardzo rożnych zwierzakach – zarówno aktywnym charcie, jak i kanapowym mopsie. Waży jedynie 300 gram, jest więc bardzo lekka, a nierdzewna stal zapewni odporność na wszelkie przygody, jakie czekają na pupila, a także przypadkowe zadrapania oraz ugryzienia.

Zmieniający się kolor podświetlenia na sensorze informuje właściciela o kluczowych sprawach, a szczegóły są wysyłane bezpośrednio na jego komórkę, gdzie może je odczytać za pomocą dedykowanej aplikacji. Ma to pozwolić nie tylko lepiej panować nad stanem zdrowia psa, ale też lepiej rozumieć jego zachowania i motywacje. W dodatku dane uzyskane dzięki Whistle mogą zostać wykorzystane w gabinetach weterynaryjnych i laboratoriach, aby uzyskać lepsze wyniki w leczeniu i pielęgnacji zwierząt domowych. To może pomóc także behawiorystom w określeniu, jak fizyczny stan psa wpływa na jego zachowanie. Obroża jest także wyposażona w GPS-a, który może okazać się pomocny, jeśli zwierzę się zgubi. Odpowiedzialne za projekt studio NewDealDesign ma już zresztą spore doświadczenie w tworzeniu komercyjnych wearables. Cena obroży to ok 70-100 dolarów.

 

Źródło: Dezeen

Zobacz także

Trendy / #News

i-dz-icon-jpg-13185

Małe zmiany dla dużej różnicy

Już 22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji warto poszukać sposobów na to, by zadbać o naszą planetę.

Trendy / #News

ikea-wiosna-icon-jpg-13175

Wiosenny powiew świeżości w IKEA

Wraz z wiosną w sklepach IKEA pojawiają się nowości produktowe, pozwalające tchnąć nieco świeżości do naszych czterech ścian.

Trendy / #News

s-d-icon-jpg-13159

Sztuka w cyfrowej odsłonie

Sztuka i technologia coraz częściej się przecinają. Chociaż nie, to złe słowo – raczej się: uzupełniają. Najlepszym tego dowodem jest ogłoszona właśnie współpraca pomiędzy domem aukcyjnym DESA Unicum a firmą Samsung.